POGODA

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [22.03.2022, 11:02:39] • Świnoujście

Zawodnicy Klubu Lekkoatletycznego OSiR „Wyspiarz” z medalami z Mistrzostw Województwa

W dniu 19 marca 2022 r., Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz" zorganizował dla zawodników uczęszczających na treningi lekkoatletyczne do klubu OSiR "Wyspiarz" wyjazd na Halowe Mistrzostwa Województwa w LDK.

Nasz Klub reprezentowała 21 osobowa grupa młodych lekkoatletów w składzie: Kamil Gajewski, Lena Szepke, Franciszek Gralak, Rafał Kowalczyk, Jan Mathews, Adam Grudzień, Julia Jagusz, Justyna Guzenda, Małgorzata Błachnio, Oliwia Czerniawska, Jessica Dackard, Laura Fedorczuk, Helena Grudzień, Wiktoria Kanclerz, Maja Major, Aleksandra Pancer, Michalina Rewaj, Gabriela Salamonik, Nina Bandowska, Julia Łoś, Michał Bajek.

Zawodnicy klubu odnieśli duży sukces sportowy zdobywając pięć medali.

Kolejny tytuł Mistrza Województwa w skoku wzwyż, tym razem w kategorii U 16 zdobył Franciszek Gralak z wynikiem 171 cm poprawiając dotychczasowy rekord życiowy o 7cm. Franciszek startując również w biegu na 60 m poprawił własny rekord życiowy i z wynikiem 8,24 awansował do Finału B.

Bardzo dobrze zaprezentowała się również nasza kolejna skoczkini Lena Szepke, która z wynikiem 150 cm poprawiła swój rekord życiowy o 7 cm i tym samym zdobyła tytuł Wicemistrzyni Województwa w skoku wzwyż w kategorii U 16.

Bardzo dobrze wypadły również nasze sprinterki:

Maja Major w biegu na 60 m w kategorii U 14 poprawiła dotychczasowy rekord życiowy i z wynikiem 8,68 awansowała do Finału A, w którym wywalczyła Wicemistrzostwo Województwa, ulegając zawodniczce z Klubu MKL Szczecin zaledwie o 0.04 sekundy Maja nie tylko szybko biega, ale również daleko skacze i w skoku w dal zdobyła brązowy medal z wynikiem 4,09 cm;

Helena Grudzień w biegu na 60 m w kategorii U 10 z najlepszym wynikiem z eliminacji i rekordem życiowym 9,62 awansowała do Finału A, w którym zdobyła Wicemistrzostwo Województwa.

Tuż za podium, na IV miejscu w biegu na 600 m w kategorii U 14 uplasował się Rafał Kowalczyk z wynikiem 1.58.52, natomiast V miejsce zajął Jan Mathews.
Adam Grudzień w skoku w dal kategorii U16 z wynikiem 3.70, również zajął IV miejsce.

Na wyróżnienie zasługuje również występ:

Julii Jagusz w biegu na 60 m w kategorii U 14, która z wynikiem 9.42 awansowała do Finału B

Justyny Guzendy w biegu na 60 m w kategorii U 16, która uzyskała wynik 8,71 ustanawiając tym samym rekord życiowy. Justynie zabrakło zaledwie 3 setne sekundy do serii finałowej.

Podczas zawodów widać było duże zaangażowanie młodych sportowców. Walczyli dzielnie o jak najlepsze rezultaty i własne rekordy życiowe, a po zakończeniu swoich konkurencji dopingowali kolegów i koleżanki z klubu.

Systematyczna praca na treningach w okresie zimy przynosi widoczne efekty. Pierwsze starty w nowym sezonie lekkoatletycznym pokazują jak duży potencjał drzemie w naszych młodych sportowcach. Warto nadmienić, że w nowym sezonie lekkoatletycznym tytuł Mistrza Województwa w biegu na 600 m w kategorii U 16 wywalczył również Dawid Pecyna.

Wszystkim należą się ogromne brawa za udział w zawodach. Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć zawodnikom naszego klubu dalszych sukcesów sportowych i wytrwałości w przygotowaniach do kolejnych zawodów.