POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [07.01.2022, 13:03:56] • Polska

Kolejne ślubowanie i nowe zasady rekrutacji do służby

 	Kolejne ślubowanie i nowe zasady rekrutacji do służby

fot. MOSG

80 osób zasiliło w ubiegłym roku szeregi funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej. W Komendzie MOSG w Gdańsku 5 stycznia odbyło się uroczyste ślubowanie 14 nowo przyjętych strażników granicznych.

Odebrał je Komendant MOSG kontradm. SG Andrzej Prokopski, który powitał nowych funkcjonariuszy i pogratulował im pomyślnego zakończenia procesu rekrutacji. Jak podkreślił, młodzi strażnicy graniczni rozpoczynają w ten sposób nowy etap życia zawodowego i osobistego. Wiąże się to z odpowiedzialnością, licznymi wyzwaniami, ale też z dużymi możliwościami rozwoju i satysfakcją. Życzył jak najlepszych wyników podczas szkolenia, które czeka teraz nowo przyjętych funkcjonariuszy. Błogosławieństwa udzielił im ks. kmdr ppor. SG Andrzej Szpura, kapelan MOSG.

W ubiegłym roku od kandydatów do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej wpłynęło prawie pół tysiąca aplikacji. Zgodnie z pierwotnym limitem szeregi funkcjonariuszy oddziału miało zasilić 60 osób, ostatecznie jednak zwiększono tę liczbę i w sumie przyjęto 80 nowych strażników granicznych. W tym roku na chętnych do służby w MOSG czeka co najmniej 70 miejsc, dlatego wciąż trwa rekrutacja. Dla jej usprawnienia powołano specjalnych koordynatorów do spraw naboru do służby. Kandydaci z województwa zachodniopomorskiego mogą kontaktować się pod numerem tel. 721-961-599, z pozostałych województw pod numerem 797-337-256. Szczegółowe informacje o naborze oraz wzory wymaganych dokumentów zamieszczone są na stronie internetowej oddziału w zakładce „Rekrutacja do służby w MOSG". Wszyscy chętni mogą składać dokumenty w najbliższych miejscu zamieszkania jednostkach MOSG. Od 1 stycznia tego roku kandydaci do służby powinni zalogować się do modułu „Nabór do służby w SG" (strazgraniczna.pl/pra/aplikuj-do-sluzby-w-sg/r8,Morski-Oddzial-Strazy-Granicznej.html), a następnie ustalić termin złożenia dokumentów. Kolejna nowość to zniesiony limit wieku 35 lat dla zainteresowanych służbą w formacji.

 	Kolejne ślubowanie i nowe zasady rekrutacji do służby

fot. MOSG

Postępowanie kwalifikacyjne podzielone jest na dwa etapy. W pierwszym komisja rekrutacyjna sprawdza kompletność dokumentów złożonych przez kandydata i przeprowadza z nim wstępną rozmowę kwalifikacyjną. Wysyłany jest on również na badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne, czyli tzw. wariograf. W drugim kandydaci rozwiązują testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, przechodzą egzamin ze sprawności fizycznej i kolejną rozmowę kwalifikacyjną. Po ich pozytywnym zaliczeniu rekruci wysyłani są na komisję lekarską, która ustala ich zdolność do służby. Działania związane z naborem do służby prowadzone są w ścisłym rygorze sanitarnym, który obowiązuje na każdym etapie postępowania.

Fot. Andrzej Kubiak/MOSG

Tadeusz Gruchalla
Wz. Rzecznika Prasowego
Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Poniedziałek [10.01.2022, 17:10:52] • [IP: 31.0.52.***]

Beton pozostanie betonem na lata póki nie usuną dziadków z premia comiesięczna 2500 zł za to, że są i trwają w czasach i myśleniu PRL.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Od ponad tygodnia na Zalewie Szczecińskim w pobliżu Świnoujścia stoi statek. Rosyjski SMP NOVODVINSK przewożący złom utknął na mieliźnie i wciąż znajduje się w tym samym miejscu. Temat zainteresował jednego z mieszkańców. - Nurtuje mnie od jakiegoś czasu temat rosyjskiego statku na mieliźnie na Zalewie Szczecińskim. Statek dalej stoi w tym samym miejscu. Jak wygląda ta sprawa na ten moment? Czy wiadomo coś nowego? Kiedy możliwe będzie jego odholowanie? - pyta mieszkaniec ■