POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [31.12.2021, 10:04:39] • Polska

­Sylwester 2021, a obostrzenia. Jak będzie wyglądać tegoroczna zabawa?

­Sylwester 2021, a obostrzenia. Jak będzie wyglądać tegoroczna zabawa?

fot. Organizator

Choć sylwester 2021 już za kilkanaście godzin to wciąż nie brakuje pytań o jego organizację. Jak będzie wyglądała ostatnia noc w tym roku i jakie obostrzenia nas obowiązują? Portal Sylwestrowo.pl sprawdził, jak przygotowują się zarówno goście jak i organizatorzy sylwestrowych zabaw.

Sylwestrowe poszukiwania na ostatnią chwilę…

Nowe zasady i wysokie ceny nie zrażają w tym roku turystów. Według danych portalu Sylwestrowo.pl, tylko w ciągu ostatnich kilku dni zainteresowanie ofertami sylwestrowymi w internecie wzrosło 3-krotnie w porównaniu do pierwszej połowy grudnia. W ostatniej chwili najczęściej szukamy zabawy w Warszawie, Krakowie i Zakopanem.

Stolica Tatr jak co roku jest najdroższą, ale też najpopularniejszą opcją. Jeśli Nowy Rok chcemy powitać w górach, to mamy jeszcze ostatnią szansę na rezerwację apartamentu. Trzeba się jednak liczyć z kosztami na poziomie 1600 złotych za dobę. Z powodu odwołanych imprez miejskich, dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie sylwestrowe bale i imprezy w klubach, jednak obowiązywać będą tam nowe zasady...

Sylwester 2021, a nowe obostrzenia. Co się zmieni?

Już po raz drugi nowy rok powitamy w cieniu pandemii. Kluby nocne i dyskoteki, choć obecnie pozostają zamknięte, otworzą się na tę jedną, wyjątkową noc.Tym razem jednak przy wejściu do klubu, zamiast odpowiedniego stroju, sprawdzony zostanie certyfikat covidowy. W teorii na sylwestrowej imprezie z zachowaniem reżimu sanitarnego będzie mogło bawić się maksymalnie 100 osób. W praktyce na parkiecie wirować będzie jednak zdecydowanie więcej gości.

Do nowego limitu nie zostaną wliczone osoby w pełni zaszczepione lub posiadające negatywny wynik testu, ale tylko pod warunkiem okazania aktualnego zaświadczenia. Podobnie sytuacja będzie wyglądać w hotelach, restauracjach, teatrach czy kinach, gdzie limit tylko dla niezaszczepionych gości wynosi 30% maksymalnego obłożenia.

Czy mamy obowiązek okazania certyfikatu podczas sylwestrowej imprezy? Rządowe rozporządzenie przenosi odpowiedzialność za okazanie certyfikatu covidowego na gości i klientów. Zapis o dokumencie potwierdzającym szczepienie może się znaleźć również w regulaminie obiektu lub imprezy. Wtedy jesteśmy zmuszeni go przestrzegać. Jeśli nie okażemy certyfikatu, zostaniemy zaliczeni do limitu maksymalnie 100 gości. Jeśli zostanie on przekroczony, organizator będzie mógł odmówić nam udziału w zabawie.

Czy rząd dotrzyma obietnic?

W kwestii obostrzeń i certyfikatów covidowych nadal wiele pytań mają również sami  właściciele obiektów. Do tej pory brakuje im twardej podstawy prawnej do kontrolowania certyfikatów szczepień z zachowaniem przepisów RODO. Organizatorzy starają się również jak najlepiej zabezpieczyć swoich gości. W razie rezygnacji oferują zmianę terminu, voucher o równowartości wpłaconych środków bądź zwrot wpłaconej kwoty. Mimo stosunkowo wysokich cen, wystrzałowych dochodów w tym roku raczej nie będzie:

”Część sylwestrowych ofert rzeczywiście jest już wyprzedana. Organizatorzy kuszą gości sylwestrowymi pakietami dostosowanymi do klienta: zawierającymi menu wegańskie czy kolacje z egzotycznym motywem, pakiety wellness lub kinderbale dla najmłodszych w cenie. Właściciele obiektów przyznają jednak, że liczba rezerwacji jest nadal mniejsza niż przed pandemią” - dodaje Mateusz Goliat z Sylwestrowo.pl.

Sylwestrowo.pl pomaga w zaplanowaniu sylwestra poza domem. Można znaleźć tu różne propozycje na przywitanie Nowego Roku - m.in. pobyty sylwestrowe, a także uroczyste bale czy wyjazdy zagraniczne.

Natalia Księżak


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Wtorek [11.01.2022, 12:19:04] • [IP: 92.40.190.**]

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Od ponad tygodnia na Zalewie Szczecińskim w pobliżu Świnoujścia stoi statek. Rosyjski SMP NOVODVINSK przewożący złom utknął na mieliźnie i wciąż znajduje się w tym samym miejscu. Temat zainteresował jednego z mieszkańców. - Nurtuje mnie od jakiegoś czasu temat rosyjskiego statku na mieliźnie na Zalewie Szczecińskim. Statek dalej stoi w tym samym miejscu. Jak wygląda ta sprawa na ten moment? Czy wiadomo coś nowego? Kiedy możliwe będzie jego odholowanie? - pyta mieszkaniec ■