POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [04.12.2021, 21:28:52] • Szczecin

Motomikołaje przejechali przez Szczecin i zawieźli prezenty dzieciakom

Motomikołaje przejechali przez Szczecin i zawieźli prezenty dzieciakom

fot. Organizator

Kawalkada kilkudziesięciu mikołajów na motocyklach przejechała w sobotę przez centrum Szczecina. Motocykliści w czerwonych kubrakach i mikołajowych czapkach obdarowali potem wychowanków domów dziecka i świetlic środowiskowych.

Do dzieci trafiło ponad 500 paczek z zabawkami i słodyczami. Przywieźli je Motomikołaje czyli motocykliści zrzeszeni w klubach, ale także indywidualni, wśród nich był m.in. ksiądz - motocyklista, Marian Augustyn, który zdobywa laury w motocrossowych rajdach Baja Poland.

Wszyscy skupieni są w grupie, którą nazwali „Motocykliści o wielkich sercach”. O godz. 10.30 w asyście policji z rykiem silników wyruszyli z Wałów Chrobrego i przez centrum miasta przejechali na Arkonkę po drodze machając przechodniom i kierowcom. Pojechali na chopperach, ścigaczach, roadsterach i skuterach. Przy kąpielisku Arkonka, według pierwotnych planów miał odbyć się wielki festyn dla wychowanków domów dziecka z pokazami, przejażdżkami na motocyklach, ogniskiem, jazdą na łyżwach i zabawami dla dzieci. - Jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną i obostrzenia zdecydowaliśmy się odwołać tą imprezę, nie chcieliśmy narażać na zachorowanie dzieci, ich wychowawców i uczestników tego wydarzenia - wyjaśnia Tomasz Majewski, współorganizator wydarzenia. - Najważniejsze, żeby być z dziećmi, zobaczyć ich uśmiech, radość na twarzach, dać coś od siebie. Z tego my - motocykliści czerpiemy satysfakcję, że pomagamy tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.

Motomikołaje przejechali przez Szczecin i zawieźli prezenty dzieciakom

fot. Organizator

Z Arkonki, gdzie motocykliści posilili się ciepłą herbatą i ciastem, wyruszyli do domów dziecka. W Policach odwiedzili dwie placówki. W Domu Dziecka nr 1 wychowankowie przywitali mikołajów rozpalonym na ogrodzie ogniskiem. Aby dostać prezent, należało go „wykupić”. Dzieciaki śpiewały piosenki, tańczyły, chwaliły się rysunkami. - Co roku czekają na motomikołaje.

Niemal wszyscy z naszych 28 wychowanków kochają motocykle, więc to dla nich wielka atrakcja i radość - mówi Elżbieta Szymczak, wychowawca w Domu Dziecka nr 1 w Policach. - Przyjeżdżają do nas od wielu lat jako Motomikołaje w grudniu a przed wielkanocą jako Motozające, zawsze sprawiając mnóstwo radości, nie tylko prezentami, ale przede wszystkim swoją obecnością i gorącymi sercami.

Motomikołaje przejechali przez Szczecin i zawieźli prezenty dzieciakom

fot. Organizator

Jeszcze w sobotę Motomikołaje odwiedzili 10 domów dziecka: w Policach, Stargardzie, Wisełce i Szczecinie. W niedzielę pojadą na oddział św. Mikołaja w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej i do szpitala w Zdrojach. W kolejnych dniach odwiedzą pozostałe domy dziecka.

W sumie prezenty trafiły, lub trafią do: Domu Dziecka w Policach, Świetlicy w Mścięcinie, Specjalistyczno-Opiekuńczej Placówki Wsparcia Dziennego „Św. Rodzina” , Świetlicy Kubuś Puchatek, Świetlicy Stołczyn, Świetlicy Zdroje, z Rodzinnego Dom Dziecka Dowlaszów, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 1 i nr 2 w Stargardzie, Rodzinnego Domu Dziecka Siedleckich, Domu Dziecka w Wisełce i Świetlicy Środowiskowej w Maszewie a także Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1 Policach, i OREW przy ul. Rostockiej w Szczecinie.

Motomikołaje przejechali przez Szczecin i zawieźli prezenty dzieciakom

fot. Organizator

Paczki powstały dzięki sponsorom-pomocnikom św. Mikołaja. Są to:
Producent czekolad Milka, Asprod, Fotobudka Natalia, Restauracja Szyszka, Ale Ciacho, Maspex, Hurtownia Monika, FarmFrites, Bambino, Iglotex, BBS Polska
W akcję „Motomikołajów” zaangażowanych było znacznie więcej osób, niż te, które przyjechały na motocyklach.

Marcin Górka,
rzecznik prasowy
14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Planowana przerwa technologiczna dnia 23.05.2022 r. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Świnoujściu informuje, iż coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej na cele centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody użytkowej nastąpi dnia 23.05.2022 r. od godziny 00:00 do godziny 24:00. Przedmiotowa przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych. ■ Latouche-Tréville francuski niszczyciel rakietowy do zwalczania okrętów podwodnych wpłynął do Świnoujścia ■ Mamy nowego milionera w Świnoujściu! Zagrał w lotto i zgarnął sporą kasę! Dużo szczęścia miał jeden z mieszkańców Świnoujścia. W ostatnim czasie postanowił zagrać w lotto. Tym razem był to bardzo dobry pomysł, ponieważ świnoujścianin wygrał naprawdę sporo pieniędzy. Od teraz może mówić o sobie milioner ponieważ wygrał 1,2 mln złotych w losowaniu Eurojackpot. Losowanie odbyło się w piątek, 6 maja. Szczęśliwym punktem lotto okazał się punkt zlokalizowany przy ulicy Piastowskiej w Świnoujściu. Wygrana wysokości 1 242 016, 00 zł to tzw. wygrana III stopnia. ■ Dar Młodzieży w Świnoujściu! W dniach 10 – 12 maja w ramach Gościnnego Portu będziemy gościć jednostkę szkoleniową Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Dar Młodzieży zacumuje na nabrzeżu udostępnionym przez Fairplay Towage Polska Sp. zo.o. Sp. k., na wysokości Kapitanatu Portu. W środę 11 maja żaglowiec udostępni swój pokład zwiedzającym – zapraszamy w godzinach 10.00 – 12.00 oraz 13.00 – 17.00. Wstęp jest bezpłatny ■ Największą flagę narodową jaka powiewała w Polsce mogliśmy podziwiać na szczycie latarni morskiej ■ Nie żyje Ukrainka. Morderca był na miejscu zdarzenia Do tragedii doszło przy osiedlu Platan. W jednym z mieszkań miało miejsce morderstwo kobiety narodowości ukraińskiej. Sprawca znajdował się na miejscu zdarzenia. Oprócz nich było tam również dziecko. ■