POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [04.12.2021, 21:28:52] • Szczecin

Motomikołaje przejechali przez Szczecin i zawieźli prezenty dzieciakom

Motomikołaje przejechali przez Szczecin i zawieźli prezenty dzieciakom

fot. Organizator

Kawalkada kilkudziesięciu mikołajów na motocyklach przejechała w sobotę przez centrum Szczecina. Motocykliści w czerwonych kubrakach i mikołajowych czapkach obdarowali potem wychowanków domów dziecka i świetlic środowiskowych.

Do dzieci trafiło ponad 500 paczek z zabawkami i słodyczami. Przywieźli je Motomikołaje czyli motocykliści zrzeszeni w klubach, ale także indywidualni, wśród nich był m.in. ksiądz - motocyklista, Marian Augustyn, który zdobywa laury w motocrossowych rajdach Baja Poland.

Wszyscy skupieni są w grupie, którą nazwali „Motocykliści o wielkich sercach”. O godz. 10.30 w asyście policji z rykiem silników wyruszyli z Wałów Chrobrego i przez centrum miasta przejechali na Arkonkę po drodze machając przechodniom i kierowcom. Pojechali na chopperach, ścigaczach, roadsterach i skuterach. Przy kąpielisku Arkonka, według pierwotnych planów miał odbyć się wielki festyn dla wychowanków domów dziecka z pokazami, przejażdżkami na motocyklach, ogniskiem, jazdą na łyżwach i zabawami dla dzieci. - Jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną i obostrzenia zdecydowaliśmy się odwołać tą imprezę, nie chcieliśmy narażać na zachorowanie dzieci, ich wychowawców i uczestników tego wydarzenia - wyjaśnia Tomasz Majewski, współorganizator wydarzenia. - Najważniejsze, żeby być z dziećmi, zobaczyć ich uśmiech, radość na twarzach, dać coś od siebie. Z tego my - motocykliści czerpiemy satysfakcję, że pomagamy tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.

Motomikołaje przejechali przez Szczecin i zawieźli prezenty dzieciakom

fot. Organizator

Z Arkonki, gdzie motocykliści posilili się ciepłą herbatą i ciastem, wyruszyli do domów dziecka. W Policach odwiedzili dwie placówki. W Domu Dziecka nr 1 wychowankowie przywitali mikołajów rozpalonym na ogrodzie ogniskiem. Aby dostać prezent, należało go „wykupić”. Dzieciaki śpiewały piosenki, tańczyły, chwaliły się rysunkami. - Co roku czekają na motomikołaje.

Niemal wszyscy z naszych 28 wychowanków kochają motocykle, więc to dla nich wielka atrakcja i radość - mówi Elżbieta Szymczak, wychowawca w Domu Dziecka nr 1 w Policach. - Przyjeżdżają do nas od wielu lat jako Motomikołaje w grudniu a przed wielkanocą jako Motozające, zawsze sprawiając mnóstwo radości, nie tylko prezentami, ale przede wszystkim swoją obecnością i gorącymi sercami.

Motomikołaje przejechali przez Szczecin i zawieźli prezenty dzieciakom

fot. Organizator

Jeszcze w sobotę Motomikołaje odwiedzili 10 domów dziecka: w Policach, Stargardzie, Wisełce i Szczecinie. W niedzielę pojadą na oddział św. Mikołaja w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej i do szpitala w Zdrojach. W kolejnych dniach odwiedzą pozostałe domy dziecka.

W sumie prezenty trafiły, lub trafią do: Domu Dziecka w Policach, Świetlicy w Mścięcinie, Specjalistyczno-Opiekuńczej Placówki Wsparcia Dziennego „Św. Rodzina” , Świetlicy Kubuś Puchatek, Świetlicy Stołczyn, Świetlicy Zdroje, z Rodzinnego Dom Dziecka Dowlaszów, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 1 i nr 2 w Stargardzie, Rodzinnego Domu Dziecka Siedleckich, Domu Dziecka w Wisełce i Świetlicy Środowiskowej w Maszewie a także Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1 Policach, i OREW przy ul. Rostockiej w Szczecinie.

Motomikołaje przejechali przez Szczecin i zawieźli prezenty dzieciakom

fot. Organizator

Paczki powstały dzięki sponsorom-pomocnikom św. Mikołaja. Są to:
Producent czekolad Milka, Asprod, Fotobudka Natalia, Restauracja Szyszka, Ale Ciacho, Maspex, Hurtownia Monika, FarmFrites, Bambino, Iglotex, BBS Polska
W akcję „Motomikołajów” zaangażowanych było znacznie więcej osób, niż te, które przyjechały na motocyklach.

Marcin Górka,
rzecznik prasowy
14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■