POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [04.12.2021, 21:28:52] • Szczecin

Motomikołaje przejechali przez Szczecin i zawieźli prezenty dzieciakom

Motomikołaje przejechali przez Szczecin i zawieźli prezenty dzieciakom

fot. Organizator

Kawalkada kilkudziesięciu mikołajów na motocyklach przejechała w sobotę przez centrum Szczecina. Motocykliści w czerwonych kubrakach i mikołajowych czapkach obdarowali potem wychowanków domów dziecka i świetlic środowiskowych.

Do dzieci trafiło ponad 500 paczek z zabawkami i słodyczami. Przywieźli je Motomikołaje czyli motocykliści zrzeszeni w klubach, ale także indywidualni, wśród nich był m.in. ksiądz - motocyklista, Marian Augustyn, który zdobywa laury w motocrossowych rajdach Baja Poland.

Wszyscy skupieni są w grupie, którą nazwali „Motocykliści o wielkich sercach”. O godz. 10.30 w asyście policji z rykiem silników wyruszyli z Wałów Chrobrego i przez centrum miasta przejechali na Arkonkę po drodze machając przechodniom i kierowcom. Pojechali na chopperach, ścigaczach, roadsterach i skuterach. Przy kąpielisku Arkonka, według pierwotnych planów miał odbyć się wielki festyn dla wychowanków domów dziecka z pokazami, przejażdżkami na motocyklach, ogniskiem, jazdą na łyżwach i zabawami dla dzieci. - Jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną i obostrzenia zdecydowaliśmy się odwołać tą imprezę, nie chcieliśmy narażać na zachorowanie dzieci, ich wychowawców i uczestników tego wydarzenia - wyjaśnia Tomasz Majewski, współorganizator wydarzenia. - Najważniejsze, żeby być z dziećmi, zobaczyć ich uśmiech, radość na twarzach, dać coś od siebie. Z tego my - motocykliści czerpiemy satysfakcję, że pomagamy tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.

Motomikołaje przejechali przez Szczecin i zawieźli prezenty dzieciakom

fot. Organizator

Z Arkonki, gdzie motocykliści posilili się ciepłą herbatą i ciastem, wyruszyli do domów dziecka. W Policach odwiedzili dwie placówki. W Domu Dziecka nr 1 wychowankowie przywitali mikołajów rozpalonym na ogrodzie ogniskiem. Aby dostać prezent, należało go „wykupić”. Dzieciaki śpiewały piosenki, tańczyły, chwaliły się rysunkami. - Co roku czekają na motomikołaje.

Niemal wszyscy z naszych 28 wychowanków kochają motocykle, więc to dla nich wielka atrakcja i radość - mówi Elżbieta Szymczak, wychowawca w Domu Dziecka nr 1 w Policach. - Przyjeżdżają do nas od wielu lat jako Motomikołaje w grudniu a przed wielkanocą jako Motozające, zawsze sprawiając mnóstwo radości, nie tylko prezentami, ale przede wszystkim swoją obecnością i gorącymi sercami.

Motomikołaje przejechali przez Szczecin i zawieźli prezenty dzieciakom

fot. Organizator

Jeszcze w sobotę Motomikołaje odwiedzili 10 domów dziecka: w Policach, Stargardzie, Wisełce i Szczecinie. W niedzielę pojadą na oddział św. Mikołaja w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej i do szpitala w Zdrojach. W kolejnych dniach odwiedzą pozostałe domy dziecka.

W sumie prezenty trafiły, lub trafią do: Domu Dziecka w Policach, Świetlicy w Mścięcinie, Specjalistyczno-Opiekuńczej Placówki Wsparcia Dziennego „Św. Rodzina” , Świetlicy Kubuś Puchatek, Świetlicy Stołczyn, Świetlicy Zdroje, z Rodzinnego Dom Dziecka Dowlaszów, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 1 i nr 2 w Stargardzie, Rodzinnego Domu Dziecka Siedleckich, Domu Dziecka w Wisełce i Świetlicy Środowiskowej w Maszewie a także Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1 Policach, i OREW przy ul. Rostockiej w Szczecinie.

Motomikołaje przejechali przez Szczecin i zawieźli prezenty dzieciakom

fot. Organizator

Paczki powstały dzięki sponsorom-pomocnikom św. Mikołaja. Są to:
Producent czekolad Milka, Asprod, Fotobudka Natalia, Restauracja Szyszka, Ale Ciacho, Maspex, Hurtownia Monika, FarmFrites, Bambino, Iglotex, BBS Polska
W akcję „Motomikołajów” zaangażowanych było znacznie więcej osób, niż te, które przyjechały na motocyklach.

Marcin Górka,
rzecznik prasowy
14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Od godz. 9 w Świnoujściu funkcjonują obie przeprawy promowe. O godz. 9 pierwszy prom Karsibór skierowany został na przeprawę Centrum. Na przeprawie Warszów wciąż kursują cztery promy, by jak najszybciej rozładować kolejki. Już o godz. 9.20 sytuacja po stronie zachodniej przeprawy Warszów jest opanowana, kolejki zostały rozładowane. Samochody ciężarowe przekierowane zostały na przeprawę Centrum. Normuje się również sytuacja na wyspie Wolin. Kierowcy przez CB Radio nadają komunikaty, by kierować auta na przeprawę Centrum, do działań włączyła się również Straż Miejska. ■ Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, od czwartku (20 stycznia) od godz. 21.30 nie pływają promy Karsibór w Świnoujściu. Woda w kanale portowym przekroczyła stan alarmowy. Taki stan może utrzymać się nawet do godzin popołudniowych. Na przeprawie Warszów pływają obecnie trzy promy Bielik i jeden Karsibór. Ruch jest spory, wciąż ustawiają się kolejki, przede wszystkim dlatego, że na miejską przeprawę kierowane są wszystkie samochody ciężarowe. Według informacji od dyrektora Żeglugi Świnoujskiej Pawła Szynkaruka, taka sytuacja może utrzymać się nawet do godz. 14 w piątek. ■ Mieszkaniec podzielił się swoimi spostrzeżeniami z przechadzki po mieście. Jego uwagę zwrócił zły stan nawierzchni Placu Wolności. - Przechodząc przez centrum miasta (plac Wolności) i widząc odpadnięte duże płyty, należałoby zadać pytanie, czy w miejscu tym nie powinno się przeprowadzić kontroli stanu płytek i innej infrastruktury i zaplanować remont, zanim nastanie sezon letni, zanim tłumy turystów zapełnią plac? Do tego brudny wręcz zasyfiony. ■ Nowy Rok 2022 witamy w domach, wśród najbliższych, z nadzieją na lepsze 365 dni! ■ Dokładnie 15 minut trwała 57 sesja Rady Miasta. Po krótkiej dyskusji radni zatwierdzili wykaz wydatków, które nie wygasają z końcem roku budżetowego ■ Dwa tysiące dwadzieścia jeden lat mija od cudu Betlejemskiej Stajenki. Boże Narodzenie upływa nam w cieniu obostrzeń i informacji o kolejnych ofiarach koronawirusa. Mimo wszystko to najcieplejsze święta w roku. Świętujmy radośnie i… rozważnie! ■ Mieszkańcy Świnoujścia dołączyli do ogólnopolskich manifestacji przeciw Lex TVN - apel.tvn.pl ■ Mimo wątpliwości- radni przyjęli prezydencki projekt budżetu miasta na 2022. Poparcie rajców zyskał też projekt wieloletniej prognozy finansowej miasta do roku 2035 ■ Rada Miasta Świnoujście przyjęła apel do Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi o wsparcie polskiej branży rybackiej w negocjacjach Rządu RP z Komisją Europejską w sprawie rekompensat za obecny oraz przyszłe zakazy połowów ryb. Przyjęcie apelu poprzedzone zostało wysłuchaniem przedstawicieli rybaków ■