POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [11.10.2021, 10:09:25] • Świnoujście

Dawid Pecyna Wicemistrzem Województwa w Biegach Przełajowych w kategorii młodzików

Dawid Pecyna Wicemistrzem Województwa  w Biegach Przełajowych w kategorii młodzików

fot. OSiR Wyspiarz

Dnia 09 październik 2021 r. w sportowej atmosferze odbyły się zawody zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie i Zachodniopomorski Związek Lekkiej Atletki - Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych w kategorii młodzików oraz 89 Ogólnopolskie Masowe Biegi Przełajowe.

Niezwykle udany występ zaprezentował utalentowany zawodnik klubu OSiR „Wyspiarz" – Dawid Pecyna w kategorii młodzików na dystansie 1000 m, który po pasjonującym finiszu zdobył Wicemistrzostwo Województwa, ustępując jedynie tegorocznemu medaliście Mistrzostw Polski młodzików z Karpacza – Alanowi Cireszko.

Dawid Pecyna Wicemistrzem Województwa  w Biegach Przełajowych w kategorii młodzików

fot. OSiR Wyspiarz

Bardzo dobrze spisali się również debiutujący w zawodach tej rangi: Magda Karpińska i Kajetan Rupar, którzy mimo krótkiego okresu przygotowań pokazali, że drzemie w nich ogromny potencjał i dali z siebie wszystko, co przełożyło się ostatecznie u Magdy na VIII miejsce, a u Kajetana na XIII miejsce w województwie.

Jesienne biegi mają w Gryfinie już swoją tradycję i cieszą się dużą popularnością.

Naszą Sekcję LA reprezentowała 20 osobowa grupa w składzie: Justyna Guzenda, Natalia Koszykowska, Lena Szepke Oliwia Czerniawska, Helenka Grudzień, Adam Grudzień, Franciszek Gralak, Magda Karpińska, Dawid Pecyna, Kajeta Rupar, Małgorzata Błachnio, Pola Miszel, Martyna Tałanda, Jan Mathews, Rafał Kowalczyk, Lena Citlau, Łucja Kita, Michał Bajek, Gabrysia Salamonik, Julia Jagusz.

Dawid Pecyna Wicemistrzem Województwa  w Biegach Przełajowych w kategorii młodzików

fot. OSiR Wyspiarz

Na wyróżnienie zasługuje start najmłodszej zawodniczki sekcji, niezwykle utalentowanej Helenki Grudzień, która w biegu na dystansie 400 m nie miała sobie równych i wygrała bieg z przewagą 50 m.

III miejsca w tych zawodach wywalczyli:

· Justyna Guzenda w biegu na 1000 m w roczniku 2008
· Rafał Kowalczyk w biegu na 1000 m w roczniku 2009

IV miejsce w biegu na 800 m wywalczyła Julia Jagusz – rocznik 2010

V miejsca w biegu na 1000 m:

· Pola Miszel – rocznik 2009
· Michał Bajek – rocznik 2010

VI miejsca w biegu na dystansie 1000 m

· Martyna Tałanda – rocznik 2009
· Franciszek Gralak – rocznik 2008

Dawid Pecyna Wicemistrzem Województwa  w Biegach Przełajowych w kategorii młodzików

fot. OSiR Wyspiarz

Wszyscy zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem sportowym i chęcią walki.

Zmagania zakończono uroczystym wręczaniem medali, dyplomów i nagród w poszczególnych kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik zawodów otrzymał również pamiątkowy medal.

Dawid Pecyna Wicemistrzem Województwa  w Biegach Przełajowych w kategorii młodzików

fot. OSiR Wyspiarz

Gratuluję udanego startu oraz życzę dalszych sukcesów sportowych i wytrwałości w przygotowaniach do kolejnych biegów.

Anna Kryszan
Dyrektor OSiR „Wyspiarz"


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■