POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [10.10.2021, 16:51:25] • zachodniopomorskie

Stanowisko Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie pierwszeństwa prawa krajowego nad unijnym

Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie jest jednostką apolityczną i nasz komentarz odnośnie wczorajszego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie pierwszeństwa prawa krajowego nad unijnym w żaden sposób nie wpisuje się w bieżący dyskurs polityczny i nie taki jest nasz cel. Nie możemy jednak jako największy samorząd gospodarczy województwa zachodniopomorskiego milczeć, gdy głośno jak nigdy wcześniej brzmi obawa, że Polska niebawem może zostać odłączona z szeregów wspólnoty, która pozwoliła nam rozwinąć się infrastrukturalnie i dołączyć do pierwszej ligi Państw dynamicznie rozwijających się i mających perspektywy na dalszy wzrost.

Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004 r. na mocy Traktatu Akcesyjnego podpisanego 16 kwietnia 2003 r. 1 maja 2004 roku Polska stała się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej wraz z 9 innymi krajami Europy. Nasz komentarz do wczorajszego orzeczenia TK to: Pacta sunt servanda

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego prowokujące Komisję Europejską do stanowczej reakcji wygląda niczym zaplanowany, gospodarczy sabotaż, który ma jeszcze mocniej obniżyć i tak niskie noty naszego kraju w instytucjach unijnych. Jaki jest cel tego orzeczenia? Co nam ono daje? Nie potrafimy znaleźć odpowiedzi na to pytanie. Jesteśmy w przede dniu rozdziału środków unijnych z perspektywy 2021-2027. Zablokowane zostały środki z Funduszu Odbudowy, które powinny już trafiać do polskich przedsiębiorców i samorządów. To bardzo nieroztropne ruchy polityków , których negatywne konsekwencje będą dla wszystkich jako społeczeństwo.

Północna Izba Gospodarcza zabiera głos w imieniu przedsiębiorców, którzy przez ostatnie półtora roku walczyli z pandemią COVID-19, obecnie walczą ze skutkami inflacji i starają się odnaleźć w skomplikowanych i często bardzo uderzających w nich meandrach projektu Polski Ład. Teraz jeszcze stoi przed nami wizja osłabienia brakiem funduszy unijnych i brakiem wsparcia, które było nam przecież obiecywane. W imię czego? W imię demonstracji, która w żaden sposób nie przedkłada się na życie codzienne Polaków.

Przedsiębiorcy to patrioci. Patriotyzm gospodarczy to wspieranie lokalnej gospodarki i rodzimych przedsiębiorców. Gospodarczą racją stanu Polski jest silna obecność w Unii Europejskiej. Narażanie przedsiębiorców i samorządy na utratę europejskich środków i izolację, jest działaniem sprzecznym z dobrostanem gospodarki. Powtórzymy: to sabotaż, którego nie popieramy, nie rozumiemy i nie akceptujemy.

Przedsiębiorcy zostają w Unii Europejskiej. Jeżeli ktoś ma ochotę na przedsmak tego, co dałby nam Polexit to polecamy wnikliwą analizę sytuacji Wielkiej Brytanii. Kraj ten po wyjściu ze Wspólnoty jest pogrążony w gospodarczym kryzysie i chaosie. Nie chcemy iść tą drogą, a czujemy ze smutkiem, że ktoś właśnie taki kurs obrał.

Michał Kaczmarek
Rzecznik Prasowy Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Środa [13.10.2021, 16:17:16] • [IP: 5.173.31.**]

Ta Pseudoizba Gospodarcza może suwerena cmoknąć w zad.

Gość • Wtorek [12.10.2021, 22:50:04] • [IP: 89.151.36.**]

Jak na razie to mamy Tuskexit z Brukseli. Północna Izba Gospodarcza - a cóż to takiego ? Bardzo ważne będzie stanowisko Polskiego Związku Wędkarskiego. Jeżeli oni zajmą podobne stanowisko to pozostanie nam jeno sznur. ..

Gość • Poniedziałek [11.10.2021, 22:11:52] • [IP: 188.239.177.***]

Izba opowiedziała się po stronie ZDRADY NARODOWEJ a tym samym kwalifikuje się do likwidacji.

Gość • Poniedziałek [11.10.2021, 00:04:04] • [IP: 89.151.32.**]

Do tych instytucji unijnych należy wysłać polskich komandosów by aresztować i powiesić BEZCZELNYCH łobuzów, którzy uzurpują sobie władzę nad Polską. Jak chcą wojny - to im trzeba się skutecznie odwinąć, a nie całować w tyłek wypięty tyłek TSUE. Gonić te unijne dziadostwo!! A ta izba wypowiadająca się w imieniu przedsiębiorców - powinno się ich pogonić za taką bezczelność, ale dobrze wiedzieć, jacy to dranie są na kolanach przez unią. Dziadostwo!!

Oglądasz 1-4 z 4
■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■