POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [06.10.2021, 13:39:33] • Świnoujście

Przytór drugi przetarg. Kto wybuduje nowy plac zabaw?

11 października mija termin składania ofert w przetargu na budowę nowego placu zabaw przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Przytorze. Zadanie będzie realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

To już drugi przetarg. Pierwszy został unieważniony, ponieważ obie oferty, jakie wpłynęły od zainteresowanych firm przewyższały kwotę jaką na to zadania zamierza przeznaczyć Miasto. Pierwsza oferta firmy ze Szczecina opiewała na ponad 922 tys. złotych. Druga firmy ze Świnoujścia na niemal 736 tys. złotych.

Szczegółowe informacje o obecnym przetargu pod linkiem:

bip.um.swinoujscie.pl/przetarg/32651/bzp-271-1-45-2021

Cały plac będzie podzielony na dwie części: dla przedszkolaków i uczniów. Będą zestawy zabawowo-sprawnościowe, bujaki, huśtawki, urządzenia do wspinania i inne. Posadzona zostanie także nowa zieleń.

Nowy plac zabaw będzie zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Pomysł zgłoszony przez Katarzynę Kowalską w głosowaniu mieszkańców zdobył 648 ważnych głosów.

Wykonawcą projektu jest Pracownia ZARYS z Dobrej koło Szczecina.

BIK UM Świnoujście


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Środa [06.10.2021, 19:55:03] • [IP: 188.146.163.***]

Zespol szkolno-przedszkolny potrzebuje naprawy plotu od strony ulicy dla bezpieczenstwa malych dzieci.Plot jest uszkodzony od maja i nic sie nie dzieje.To skandal ze pieniadze w pierwszej kolejnosci przeznacza sie na zabawe a nie na bezpieczenstwo dzieci.Chyba czekaja na wypadek by cos z tym zrobic.U rodzicow rowniez nie widac zaangazowania.Dyrekcja rowniez powinna naciskac na naprawe.Minelo 5 miesiecy -to wielki wstyd i brak odpowiedzialnosci.

Gość • Środa [06.10.2021, 19:24:10] • [IP: 178.238.247.**]

Tzn przy Domu Kultury ten plac!!

Oglądasz 1-2 z 2
■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■