POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [26.09.2021, 14:35:31] • Polska

Międzynarodowy egzamin znajomości j. chińskiego oraz kursy językowe na Politechnice Białostockiej

Międzynarodowy egzamin znajomości j. chińskiego oraz kursy językowe na Politechnice Białostockiej

fot. Organizator

Politechnika Białostocka uruchamia Centrum Egzaminacyjne HSK. Będzie to jedyne centrum egzaminacyjne języka chińskiego w Polsce północno-wschodniej!

Już od 5 lat Politechnika Białostocka przybliża kulturę i tradycję Dalekiego Wschodu. Oferujemy kursy języka chińskiego dla dorosłych i dzieci, które kontynuowaliśmy online także w czasie pandemii. Organizujemy także warsztaty i prezentacje. Teraz naszą ofertę rozszerzamy o możliwość przystąpienia do certyfikowanego egzaminu z języka chińskiego HSK – mówi Krystyna Sitko kierownik Klasy Konfucjańskiej Politechniki Białostockiej - Centrum Współpracy Polsko-Chińskiej.

Centrum Egzaminacyjne HSK powstało przy Klasie Konfucjańskiej Politechniki Białostockiej, dzięki umowie uczelni z Chinese Testing International. Pierwsze egzaminy oceniające znajomość języka chińskiego zostaną tu zorganizowane już w 2022 roku. Można je będzie zdawać w formie stacjonarnej lub zdalnej. Jeśli okres pandemii będzie się przedłużał, to Klasa Konfucjańska PB przeprowadzi specjalną edycję domowych egzaminów online Online Chinese Test (Home Edition).

HSK to międzynarodowy, ustandaryzowany test znajomości języka chińskiego. Certyfikaty językowe HSK są uznawane na całym świecie. Ocenia on umiejętności obcokrajowców w posługiwaniu się językiem chińskim w życiu codziennym, akademickim i zawodowym.

Państwowe egzaminy ze znajomości języka chińskiego HSK przeprowadza tylko kilka centrów egzaminacyjnych w Polsce, w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Warszawie i Lublinie.

Warto podkreślić, że do egzaminu HSK można przygotować się uczestnicząc w kursach językowych w Klasie Konfucjańskiej Politechniki Białostockiej. Nasza uczelnia ma bogate doświadczenie w organizacji takich zajęć. Prowadzi je od 2016 roku dla różnych grup wiekowych i poziomów zaawansowania.

Z kursu mogą skorzystać wszyscy zainteresowani nauką języka i poznaniem kultury chińskiej – studenci, pracownicy PB oraz osoby niezwiązane z uczelnią. Zapisy do 7 października 2021 r. Szczegóły na stronie: pb.edu.pl/klasa-konfucjanska/2021/08/25/zapisy-na-kursy-jezyka-chinskiego-2021-21/

Obecnie Klasa Konfucjańska Politechniki Białostockiej zaprasza na kursy języka chińskiego dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim przez nauczycielki oddelegowane z Pekinu.

Przewidziano kursy w formie stacjonarnej, a także online. Zajęcia w formie stacjonarnej odbywać się będą w salach Klasy Konfucjańskiej PB, w DS „Alfa” przy ul. Zwierzynieckiej 14.

ZAPRASZAMY!
Informacje o kursach oraz egzaminach dostępne są na:
www: pb.edu.pl/klasa-konfucjanska/
FB: www.facebook.com/chinskinaPB
Kontakt: chinski@pb.edu.pl

Biuro Prasowe
Politechniki Białostockiej


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Od ponad tygodnia na Zalewie Szczecińskim w pobliżu Świnoujścia stoi statek. Rosyjski SMP NOVODVINSK przewożący złom utknął na mieliźnie i wciąż znajduje się w tym samym miejscu. Temat zainteresował jednego z mieszkańców. - Nurtuje mnie od jakiegoś czasu temat rosyjskiego statku na mieliźnie na Zalewie Szczecińskim. Statek dalej stoi w tym samym miejscu. Jak wygląda ta sprawa na ten moment? Czy wiadomo coś nowego? Kiedy możliwe będzie jego odholowanie? - pyta mieszkaniec ■