POGODA

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [08.11.2008, 22:54:04] • Świnoujście

Remis przed zimą

W ostatnim przed zimową przerwą meczu na stadionie przy ul. Matejki piłkarze „Floty” Świnoujście podejmowali 12 w tabeli „Kmitę” Zabierzów. Po sensacyjnym zwycięstwie wyspiarzy nad „Zagłębiem” Lubin, zespół i kibice mieli apetyt na zwycięstwo w dzisiejszym meczu, ale piłkarze z Zabierzowa udowodnili, że nie na darmo przylgnęło do nich miano „króla remisów”. Mecz w Świnoujściu zakończył się wynikiem 1:1.

W 31 minucie gry, Sergiusz Prusak bramkarz „Floty” interweniuje poza polem karnym, a sędziujący spotkanie Łukasz Śmietanka bez żadnych wątpliwości i sięga po czerwony kartonik. Na domiar nieszczęścia Łukasz Gawęcki zamienia podyktowany za to przewinienie rzut wolny na bramkę. „Kmita” obejmuje prowadzenie. „Flota” mogła, co prawda wyrównać już kilka chwil później. Grzegorzowi Skwarze zabrakło dosłownie centymetrów by wślizgiem umieścić piłkę w bramce gości. W chwilę później ten sam napastnik strzelił minimalnie nad poprzeczką. W odpowiedzi strzelec pierwszego gola uderzył z rzutu wolnego minimalnie obok słupka. Po czerwonym kartoniku dla „Serka”, trener Petr Nemec dokonał taktycznej zmiany. Z boiska zszedł napastnik – Jacek Magdziński, a na jego miejsce wchodzi rezerwowy bramkarz biało – niebieskich. Mimo puszczonej zaraz po wejściu bramki, Kamil. Gołębiewski w bramce „Floty” sprawuje się bardzo dobrze. Wygrywa m.in. pojedynek „sam na sam” z szarżującym napastnikiem „Kmity” - Piotrem Bagnickim. W drugiej połowie „Flota” z minuty na minutę zyskiwała coraz bardziej widoczną przewagę, ale nie była w stanie skonstruować skutecznej akcji. Przewaga jednego zawodnika w drużynie rywali robiła swoje. Nie wiadomo czy goście nie wywieźliby tym razem ze Świnoujścia zwycięstwa gdyby nie druga żółta i – w konsekwencji – czerwona kartka dla piłkarza „Kmity” Dariusza Romuzgi. W sytuacji „10 na 10” „Flota” jeszcze bardziej przycisnęła rywali. W samej końcówce meczu dokładne dośrodkowanie Przemysława Pietruszki, piękną główką zamienia na bramkę Krzysztof Hrymowicz i ratuje remis dla „Floty”.

Po tym meczu Zabierzowianie utrzymują bezpieczne miejsce w środku tabeli I ligi. Niewiele zmienia się także sytuacja „Floty”. W przypadku „biało – niebieskich” liczyliśmy jednak bardziej na to, że „Flota” zdobędzie dziś trzy punkty i zachowa ścisły kontakt z czołówką. Losy spotkania potoczyły się jednak inaczej i możemy powiedzieć, że bardziej straciliśmy dwa punkty niż zyskaliśmy jeden.