POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [12.09.2021, 18:14:15] • Świnoujście

Dwa oblicza promenady

Dwa oblicza promenady

fot. Mieszkaniec

Piękny jest nasz nadmorski deptak! Piszemy o tym nie z przekąsem. Bynajmniej! Nam też zdarza się pospacerować wieczorem wśród kafejek i stoisk z pamiątkami. Pamiętamy jeszcze żwirową promenadę. Dziś niejednego mieszkańca może rozpierać duma. Chyba, że przez przypadek zabłądzi na zaplecze zabetonowanych europejskich standardów. Tak jak przydarzyło się to mieszkańcowi, który na wysokości ulicy Trentowskiego, w samym środku nowej promenady natknął się na przejście w kierunku plaży i pomyślał, że przejdzie tędy na brzeg. To co tam zobaczył woła o przysłowiową pomstę do nieba!

Wzdłuż betonowej ścieżki-zaparkowane samochody. To nic szczególnego w Świnoujściu. Kierowcy wciskają auta gdzie się da, zwłaszcza gdy muszą dowozić coś do swoich firm. Najgorsze są jednak śmietniska rosnące na zapleczu zakładów gastronomicznych, przeładowane śmietniki dosłownie kipią. Odpadki walają się obok pojemników, na ziemi.-relacjonuje mężczyzna. Jak kontrastuje ten widok z sielankowymi obrazkami z ogródków gastronomicznych i sąsiednimi przejściami na plażę. A te dwa światy dzieli tu zaledwie 20-30 metrów! Swoją drogą, tu także nie brakuje przykładów wołających o pomstę zaniedbań.

Dwa oblicza promenady

fot. Mieszkaniec

„Jak my dbamy o tę naszą perełkę-nadmorski pas zieleni z wydmami?!"-pyta kolejny mieszkaniec wskazując na studzienki od nie wiadomo-czego, wystające z piasku kable energetyczne. (Mamy nadzieję, że nie są pod napięciem choć-przyznajemy - nie sprawdzaliśmy).

Czy nasze władze patrzą szerzej aniżeli na betonowy las apartamentowców? Czy nie umyka nam to co najważniejsze, to czym nie obdarzyła nas fabryka domów czy deweloper ale natura... /?!/. Jesteśmy pewni, że turystów wybierających Świnoujście to ona przyciąga najbardziej.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

Gość • Czwartek [16.09.2021, 11:37:26] • [IP: 176.221.124.*]

DLACZEGO ZA NIEMCÓW W NASZYM MIEŚCIE NIE BYŁO TGAKIEGO PROBLEMU Z WYSOKIMI WYDMAMI, ZAKOPYWANIKEM SIE ŚCIEZEK?BYŁO PRZEJRZYŚCIE I CZYSTO?...BO BYŁY FIRMY KTÓRE TYLKO CAŁY ROK O TO DBAŁY...TERAZ JEST TAK ŻE KTOŚ ZA PORZĄDEK ODPOWIADA, BIERZE KASĘ A NIE STOSUJE SIĘ DO REGULAMINU. PLAZA POWINNA BYC TYLKO PLAŻĄ A TAM ROSNĄ SKLEPIKI I MAŁE FIRMY KTÓRE OFERUJĄ NA;POJE, SPRZET, TO POWINNO BYĆ UPOŻADKOWANE.WODA WYRZYCA TRAWY, KTÓRE TERAZ SMIERDZA I GNIJĄ, POWINNY BYĆ SPRZATNIĘTE OD RAZU. TO SAMO ROSLINNOŚĆ, JĄ TEŻ TRZEBA PRZYCINAĆ I PIELEGNOWAĆ JAK KAŻDY KRZEW. NADMIAR PIACHU ROWNIEŻ POWINIEN BYĆ ODGARNKIANY, GÓRSKIE WYDMY PŁYCONE. CHYBA ŻE CHCEMY ŻEBY NA PLAŻY BYŁA SAHARA. PORZĄDEK, CZYSTOŚC I ESTETYKA TO WALORY PLAŻY CAŁY ROK...DBAJMY O ESTETYKE.

Gość • Wtorek [14.09.2021, 23:21:33] • [IP: 185.210.39.**]

byłam w Niemczech tydzień temu na spacerze i tam też są takie wejścia

Gość • Poniedziałek [13.09.2021, 20:48:21] • [IP: 83.21.121.**]

A ja mnie chcę mola.

Gość • Poniedziałek [13.09.2021, 17:14:44] • [IP: 178.238.247.**]

A ta ścieżka za drutami to wejście do jedynej bezpłatnej toalety w w tym rejonie..

Gość • Poniedziałek [13.09.2021, 11:41:40] • [IP: 176.221.125.***]

Świnoujscie jest Oknem na Świat szybko zgłosimy sprawę do Rzecznika Miasta za ten Bałagan

Gość • Poniedziałek [13.09.2021, 09:31:28] • [IP: 176.221.125.**]

Witam y w Swinoujsciu...to jeden z wielu" witaczy"..hi hi.

Gość • Poniedziałek [13.09.2021, 09:19:41] • [IP: 176.221.125.***]

jak bedzie apokalipsa to beda krzaczory jak w czernobylu

Gość • Niedziela [12.09.2021, 18:32:24] • [IP: 188.146.160.***]

A co z molo które miało być zbudowane przez Zdrojowa w 2016 roku. Cisza. Hotele pięciogwiazdkowe a wejście na plaże najgorsze ze wszystkich wejść na plaże

Oglądasz 1-8 z 8
■ 13 - latek znęcał się nad kolegami. Bił i kopał. Wstrząsające sceny w Parku Chopina. Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Krzyki i prośby o pomoc na nic się jednak zdały bo napastnik dalej uderzał i kopał swoje ofiary ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■