POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [06.09.2021, 20:03:18] • Świnoujście

XLI Międzynarodowy Maraton Świnoujście Wolgast przeszedł do historii

XLI Międzynarodowy Maraton Świnoujście Wolgast przeszedł do historii

fot. OSiR Wyspiarz

W sobotę 4 września, po rocznej przerwie odbył się XLI Międzynarodowy Maraton Świnoujście –Wolgast 30 Półmaraton oraz V sztafeta. Organizatorem imprezy był Usedom – Marathon e.V. i Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz".

W biegach wzięło udział 434 zawodników (maraton – 159 uczestników , półmaraton – 185 uczestników, 18 sztafet –90 uczestników ).

XLI Międzynarodowy Maraton Świnoujście Wolgast przeszedł do historii

fot. OSiR Wyspiarz

Wyniki XLI Międzynarodowego Maratonu Świnoujście –Wolgast

kat. OPEN kobiet:
I miejsce Karolina Waśniewska – Polska
II miejsce Anna Stephen – Niemcy
III miejsce Birgit Grewe – Niemcy

kat. OPEN mężczyzn:
I miejsce Maciej Łucyk – Polska (po raz siódmy z rzędu)
II miejsce Christ Eidhof - Niemcy
III miejsce Sławomir Rusak– Polska
Wyniki 30 Półmaratonu Wolgast

kat. OPEN kobiet
I miejsce Valentyna Veretska - Ukraina
II miejsce Jasmin Beer – Niemcy
III miejsce Katja Voigtmann– Niemcy

kat. OPEN mężczyźni
I miejsce Artur Karcz - Polska
II miejsce Grzegorz Trelikowski - Polska
III miejsce Alexander Au - Niemcy

Wyniki V Sztafety Świnoujście- Wolgast
I miejsce Laufmützen I w składzie: Felix Keller, Marcel Klein, Steffi Göpfert, Heiko Nadsler, Steffen Steinigh
II miejsce Laufmützen III w składzie: Alexander Donner, Leenart Nickel, Lena Schöllmann, Nicole Pawalzik, Mirko Bleyl
III miejsce Runge Gymnasium Wolgast w składzie: Fred Winter, Franziska Schwarz, Mika Bergemann, Dario Lenz, Jakob Kropf

XLI Międzynarodowy Maraton Świnoujście Wolgast przeszedł do historii

fot. Organizator

Polska sztafeta w składzie: Agnieszka Szopa-Poppel, Agnieszka Jurnowska, Magdalena Mikiewicz, Katarzyna Zgraja i Krzysztof Sojka uplasowała się na VIII miejscu.

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie www.osir.swinoujscie.pl

XLI Międzynarodowy Maraton Świnoujście Wolgast przeszedł do historii

fot. Organizator

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję ukończenia biegów, osiągnięcia rekordów życiowych i samozaparcia w uczestnictwie w bardzo trudnym maratonie.

OSiR Wyspiarz


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Niedziela [12.09.2021, 03:24:56] • [IP: 46.114.2.**]

Ogólnie górą Słowianie, jak ok.800 lat temu na tych ziemiach, gdy królem mającym tu zwierzchność był Bolesław Krzywousty, a ludność była słowiańska. Sławianie, my lubim bieganki.

Oglądasz 1-1 z 1
■ 13 - latek znęcał się nad kolegami. Bił i kopał. Wstrząsające sceny w Parku Chopina. Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Krzyki i prośby o pomoc na nic się jednak zdały bo napastnik dalej uderzał i kopał swoje ofiary ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■