POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [30.08.2021, 09:58:52] • Świnoujście

Sportowe zakończenie wakacji

Sportowe zakończenie wakacji

fot. Marcin Ruciński

Na kolejnym, 205. parkrunie 53 osoby pokonały dystans 5 kilometrów. Biegło dziś 9 debiutantów, pięć osób poprawiło swój rekord życiowy. Wyjątkowo dopisała tym razem grupa młodszych juniorów, którzy za chwilę zasiądą w ławkach szkolnych. Najlepszy z nich, Michał Szepke pokonał trasę we wspaniałym tempie 23.56 i uplasował się na szóstej pozycji. Jaś Łukjanowicz z Legionowa w towarzystwie dziadków ze Świnoujścia pobiegł po raz trzeci i na pewno pojedzie do domu z niezapomnianymi wrażeniami sportowymi.

Wszystkim najmłodszym życzymy sukcesów naukowych, sportowych i szóstek z wychowania fizycznego!

Sportowe zakończenie wakacji

fot. Marcin Ruciński

Gościli u nas biegacze z Krakowa, Wieliczki, Zgorzelca, Szczecin i Brukseli kończący wakacje w naszym mieście – zapraszamy na następny rok.

Na podium dziś stanęły panie: Monika Murawska – 25.52, Elżbieta Jabłońska – 27.30, Sandra Laudien – 28.29 i panowie: Robert Derda – 20.19, Adam Olejniczak – 21.09, Marek Jasiuchna – 21.23.

Sportowe zakończenie wakacji

fot. Marcin Ruciński

Dyplom zasłużonego biegacza, czyli udziału w 50 parkrunach otrzymała dziś Iwona Kołyszko, która przygodę z parkrunem zaczynała od maszerowania.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za pomoc i
zapraszamy jak zwykle za tydzień.

Sportowe zakończenie wakacji

fot. Marcin Ruciński

Zespól parkrun Świnoujście
Autor notatki: Agnieszka Michalska


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Poniedziałek [30.08.2021, 13:21:47] • [IP: 188.146.36.**]

Super dziadkowie

Oglądasz 1-1 z 1
■ 13 - latek znęcał się nad kolegami. Bił i kopał. Wstrząsające sceny w Parku Chopina. Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Krzyki i prośby o pomoc na nic się jednak zdały bo napastnik dalej uderzał i kopał swoje ofiary ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■