POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [02.08.2021, 17:32:52] • Polska

Minęło 100 dni od wejścia TIER do Trójmiasta. Operator i władze miasta podsumowują pozytywny start

Minęło 100 dni od wejścia TIER do Trójmiasta.  Operator i władze miasta podsumowują pozytywny start

fot. Organizator

Niemal dokładnie 100 dni temu TIER wyruszył na ulice Trójmiasta z około 500 w pełni neutralnymi klimatycznie e‑hulajnogami. Od tego czasu oferuje mieszkańcom przyjazną dla środowiska alternatywę poruszania się po mieście, która nie emituje spalin i pozwala na zrezygnowanie z własnego samochodu. Z okazji jubileuszu 100 dni, europejski lider mikromobilności dokonuje podsumowania i z optymizmem patrzy na kolejne 100 dni oraz resztę 2021 roku.

100 dni, 2300 e‑hulajnóg, 10000 przejazdów dziennie
Przez ponad 3 miesiące swojej obecności w Trójmieście, TIER zdążył zaznaczyć swoją pozycję na rynku oraz zaangażować się w działania na rzecz lokalnej społeczności. Już po miesiącu od premiery zasięgiem usługi e-hulajnóg na minuty została objęta także Gdynia, a strefa w Gdańsku została rozszerzona o kolejne dzielnice, w tym Chełm, Stare Szkoty, Biskupią Górkę oraz Migowo. W odpowiedzi na wzrost zainteresowania e‑hulajnogami, operator znacznie zwiększył także swoją flotę. Obecnie liczba aktywnych e‑pojazdów z logo TIER na ulicach Trójmiasta sięga 2 300 sztuk.

Ponadto, berliński startup udostępnił swoje pojazdy dla wolontariuszy finału Ligi Europy UEFA oraz zaoferował z tej okazji nowym użytkownikom kod na darmowe przejazdy. TIER wziął również udział w Gdańskiej Eko Strefie, czyli miejskim pikniku, podczas którego miasto informowało na temat zrównoważonego gospodarowania, prezentowało proekologiczne rozwiązania oraz marki przyjazne mieszkańcom. Podczas tego wydarzenia przedstawiciele TIER edukowali chętnych na temat obliczania oraz eliminowania śladu węglowego, jak również zachęcali do zaprzyjaźnienia się z e‑hulajnogą na specjalnym placu manewrowym.

Najnowszą unikalną inicjatywą TIER, odpowiadająca na potrzeby miasta w zakresie bezpieczeństwa na drodze, było uruchomienie w aplikacji funkcjonalności wynagradzającej użytkowników za poprawne parkowanie e-hulajnóg w wyznaczonych do tego strefach.

Wszystkie podjęte działania oraz wyjątkowość oferowanych usług sprawiły, że liczba przejazdów wykonanych przez użytkowników TIER w ciągu jednego dnia w Trójmieście sięgnęła rekordowego pułapu 10 000. O popularności e‑hulajnóg jako wygodnego i elastycznego środka przemieszczania się po mieście świadczy również ponadprzeciętnie wysoka średnia liczba przejazdów na jednego użytkownika.

“Jesteśmy dumni z tego, co udało nam się osiągnąć w czasie 100 dni od momentu rozpoczęcia działalności w Trójmieście. To jest dla nas miejsce szczególnie ważne, bo właśnie tu TIER rozpoczął misję zmieniania mobilności w Polsce na dobre.

Cieszy nas nie tylko rekordowa liczba wykonanych przejazdów i nowych użytkowników usługi, lecz w szczególności pozytywna współpraca z miastem i uznanie wśród jego mieszkańców. Mamy nadzieję, że dzięki inicjatywom, które podejmujemy i naszym przełomowym technologiom, będziemy mogli dalej nadawać tempo pozytywnym zmianom w obszarze trójmiejskiej mobilności” – komentuje Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER w Polsce.

„Cieszymy się z kolejnego kroku milowego firmy TIER na drodze rozwoju usługi mikromobilności w polskich miastach, w tym również w Gdyni. Minione trzy miesiące współpracy pozwoliły nam zaoferować mieszkańcom Gdyni bezpieczną i ekologiczną alternatywę dla samochodu i pokazały, że chętnie korzystają oni z e-hulajnóg na co dzień. Chociaż wiele pracy jeszcze przed nami, jesteśmy przekonani, że razem możemy zmienić na dobre oblicze miejskiej mobilności. Naszym najnowszym wspólnym przedsięwzięciem jest integracja usług TIER z aplikacją Gdynia.pl, dzięki czemu dostęp do ekologicznego środka transportu będzie jeszcze wygodniejszy, a mieszkańcy i turyści będą mogli z przyjemnością eksplorować wszystkie zakątki naszego miasta – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia, podsumowując współpracę operatora z Miastem.

"Doceniamy fakt, że firma TIER nawiązała kontakt z przedstawicielami miasta na długo przed wkroczeniem na trójmiejski rynek i nie mamy zastrzeżeń do dotychczasowej współpracy. Podpisaliśmy porozumienie o współpracy, którego treść wypracowaliśmy jesienią ubiegłego roku wraz z innymi operatorami oraz w związku z brakiem regulacji prawnych w tym zakresie na poziomie kraju. Cieszymy się, że TIER wyznacza odpowiednie standardy w zakresie mikromobilności, np. zachęcając użytkowników do parkowania w wyznaczonych strefach poprzez przyznawanie darmowych minut na przejazdy – mówi Łukasz Kłos, Zastępca Dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku, oceniając dotychczasową współpracę firmy z Miastem Gdańsk.

TIER chce zmieniać mobilność na dobre w kolejnych miastach

Na rok 2021 firma TIER wyznaczyła sobie za cel dalsze umacnianie pozycji lidera na rynku europejskim oraz ekspansję w kolejnych miastach i krajach Europy. Wprowadzając e-rowery w Wielkiej Brytanii, Norwegii i Szwajcarii, TIER uzupełnia swoją stale rosnącą ofertę zróżnicowanych rozwiązań mobilnych. Tym samym TIER jest jednym z pierwszych dostawców mikromobilności, który oferuje użytkownikom trzy różne rodzaje pojazdów w jednej aplikacji.

W Polsce TIER działa obecnie w 9 miastach – od Trójmiasta po Kraków. W ramach kompleksowej obsługi mobilności miejskiej i ułatwienia dostępu do zeroemisyjnych środków transportu TIER lokalnie współpracuje z FREE NOW i Moovit. Dzięki temu, że pojazdy TIER są widoczne w aplikacjach partnerów, użytkownicy mogą łatwiej skorzystać z wygodnej, zielonej alternatywy dla samochodu i transportu zbiorowego.

Hanna de Bruijn
PR Assistant
Havas PR Warsaw


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Niedziela [15.08.2021, 19:57:53] • [IP: 37.47.153.**]

Gość • Czwartek [12.08.2021, 05:26:55] • [IP: 62.69.229.**]

gdyby te hulajnogi były całkowicie drewniane, nie lakierowane, produkowane ręcznie, to można by powiedzieć, że są neutralne klimatycznie. Ale zawartość plastików, trujących pierwiastków i innych użytych w produkcji czyni hulajnogi nie takie cacy. A ile energii zużyto do produkcji? Ile wody? Ile energii potrzebują do naładowania zazwyczaj w ciągu nocy? A w nocy nie ma słoneczka, nie zawsze wieje wiaterek. Czyli energia leci z węgla. I jak można mieć czelność kłamania w żywe oczy o neutralności klimatycznej?! Całkowicie neutralne byłoby chodzenie boso żywiąc się dziko rosnącymi roślinkami i zwierzątkami łapanymi w lesie.

Oglądasz 1-2 z 2
■ 13 - latek znęcał się nad kolegami. Bił i kopał. Wstrząsające sceny w Parku Chopina. Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Krzyki i prośby o pomoc na nic się jednak zdały bo napastnik dalej uderzał i kopał swoje ofiary ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■