POGODA

Reklama


Wydarzenia

Rzecznik Prezydenta Miasta • Środa [04.04.2007, 12:19:37] • Świnoujście

VII miejsce Świnoujścia w Rankingu Najlepszych Powiatów

W dniu 3 kwietnia podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich Prezydent Janusz Żmurkiewicz otrzymał z rąk Prezesa Zarządu ZPP pana Ludwika Węgrzyna puchar i dyplom laureata za zajęcie przez Świnoujście VII miejsca w rankingu miast na prawach powiatu.

Związek Powiatów Polskich prowadzi coroczny ranking powiatów i gmin. W rankingu mogą uczestniczyć wszystkie gminy, powiaty i miasta na prawach powiatu z całej Polski.

W ramach rankingu powiat, miasto na prawach powiatu lub gmina otrzymują stosowne punkty za, między innymi, stronę internetową, umieszczoną na niej prezentację miasta, liczbę wpisanych imprez rekreacyjno sportowych, aktualizację informacji społecznych,ofert i przetargów organizowanych przez Urząd Miasta oraz Biuletyn Informacji Publicznej.

Mamy nadzieję, że Świnoujście i w przyszłym roku również zajmie czołowe miejsce we współzawodnictwie, tym bardziej, że w dniu wczorajszym uruchomiona została nowa, oficjalna strona internetowa Miasta Świnoujścia. Mamy nadzieję, że będzie dobrym i rzetelnym źródłem informacji oraz narzędziem promocji naszego miasta.

Ponieważ wciąż pracujemy nad wprowadzaniem i uzupełnianiem danych, prosimy o wyrozumiałość jeśli nie wszystkie strony serwisu są w pełni dostępne. Uwagi i komentarze dotyczące wyglądu, zawartości i funkcjonowania strony można przesyłać na adres sekretarz@um.swinoujscie.pl oraz internet@um.swinoujscie.pl. Będziemy wdzięczni za merytoryczne propozycje, które postaramy się uwzględnić w pracach nad rozbudowaniem serwisu.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Nowy rok szkolny 2025/2026 rozpoczęło łącznie 4330 uczniów uczęszczających do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Świnoujście. Wśród nich 323 dzieci po raz pierwszy przekroczyło próg szkoły podstawowej, rozpoczynając tym samym swoją przygodę z edukacją. Z kolei naukę w szkołach ponadpodstawowych rozpoczęło 195 uczniów. Do miejskich przedszkoli przyjęto również 255 nowych przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. We wszystkich placówkach oświatowych podlegających pod Urząd Miasta Świnoujście pracuje 811 osób. W tym gronie znajduje się 577 nauczycieli wspierających dzieci i młodzież na każdym etapie edukacji, a także 234 pracowników obsługi i administracji, dbających o sprawne funkcjonowanie szkół i przedszkoli ■