POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [22.06.2021, 18:20:38] • Świnoujście

Incydent w Parku Zdrojowym. Odnaleziony nastolatek

Dziś w godzinach popołudniowych patrol Straży Miejskiej natknął się w Parku Zdrojowym na 19-latka. Chłopak był wyczerpany i głodny. Kilka dni wcześniej uciekł z domu.

Patrol Straży Miejskiej zastał dziewiętnastolatka siedzącego na pniu drzewa w śródmiejskim parku. Krótka rozmowa wystarczyła, by przekonać się, że chłopak nic nie jadł od paru dni. Przyznał, z której miejscowości pochodzi. Powiedział też, że uciekł z domu z powodów osobistych. Strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe ponieważ nastolatek skarżył się na ból brzucha. Jego stan wskazywał na wyczerpanie organizmu. Straż Miejska prosi o zwracanie uwagi na osoby młodociane, brudne czy wyglądające na zagubione. O ich pobycie należy informować Policję lub Straż Miejską. Lato to okres, w którym zwiększa się bowiem liczba ucieczek z domu.

Jarosław Jaz
Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych
Urząd Miasta Świnoujście


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Sobota [26.06.2021, 08:39:50] • [IP: 164.127.17.***]

22:17:45] • [IP: 192.95.4.***] Zmień płytę, tylko tobie wydaje się to śmieszne, co piszesz.

Gość • Wtorek [22.06.2021, 22:17:45] • [IP: 192.95.4.***]

Bój się Boże... —Czego, to człowiek z głodu nie wymyśli...?

Gość • Wtorek [22.06.2021, 21:17:00] • [IP: 176.221.122.***]

Pewnie ich gowniarz nakryl jak spali w aucie i go sprawdzili w ramach odwetu

Gość • Wtorek [22.06.2021, 20:44:08] • [IP: 164.127.185.***]

Kiedyś w mieście, gdzie studiowałem wynajmowałem kwaterę - u rodziny, gdzie rzekomo kłopoty sprawiał 17-18 latek (raz oburzony czymś po sporze z matką wyskoczył przy mnie z balkonu ze 3 metry w dół). Po 2 miesiącach mieszkania tam szybko zorientowałem się, że przyczyną kłótni i napięcia w tej rodzinie nie był ów nastolatek, lecz jego matka, zaborcza, zakłamana kobieta. Jej mąż, ojciec chłopaka już dawno przez nią był spacyfikowany, ona zajmowała się tworzeniem zasłony dymnej, rzekomego zatroskania o swojego" złego" syna, dla którego specjalnie wystarała się o nas, mnie i mojego kolegę, wynajmujących, abyśmy dobrze oddziaływali na niego. Taka Hiacynta Bucket z" Co ludzie powiedzą". Naprawdę, są takie osoby, naprawdę istnieje przemoc nie tylko ze strony mężczyzn, ale i kobiet w rodzinach. Tylko że w przypadku matek i żon lub teściowych jest to przemoc psychiczna, którą trudno dowieść w przeciwieństwie do fizycznej, męskiej.

Gość • Wtorek [22.06.2021, 19:08:23] • [IP: 176.221.123.***]

19 lat to Młody Męzczyzna on nie ucieka z domu on idzie sobie w siną dal dzieci tylko uciekająz domu

Oglądasz 1-5 z 5
■ 14.08, godz. 19.00 Koncert zespołu Stary Szmugler – Port Kultury Pomorza Zachodniego 2021, Muszla Koncertowa przy Promenadzie, wstęp wolny, organizator MDK Świnoujście ■
■ Adidasy zamiast auta? Miasto przedstawia koncepcję zarządzania ruchem Po „haraczu” za parkowanie w centrum, pojawiły się kolejne pomysły, które mają dotknąć świnoujskich kierowców. Niewiele czasu na wyrażenie opinii w tej sprawie dał mieszkańcom Urząd Miasta ■ Zachwaszczone skwery na głównych ciągach komunikacyjnych. Zieleń w mieście to bardzo ważna rzecz, nie tyko ze względów estetycznych. W naszym mieście jest dużo roślin ozdobnych posadzonych na skwerach, w donicach, gazonach i na ulicznych wysepkach. Jednak najwyraźniej od czasu nasadzenia przestano się interesować stanem tych roślin - toną w wybujałych chwastach. O sprawie poinformował mieszkaniec ■ Siedem lat temu, w czerwcu 2014 dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podpisał z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie ważnej inwestycji. Same tylko prace przygotowawacze do modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m prawie dwa miliardy złotych. Dopiero po ich wykonaniu ruszyły zasadnicze roboty. Na Zalewie Szczecińskim postały sztuczne wyspy, tor wodny pogłębiono do planowanej głębokości, umocnione zostały nabrzeża, powstały nowe obrotnice dla statków, połączono i udrożniono stare kanały. Wtorek, 6 lipca na wzgórzu górującym nad Zalewem Szczecińskim oficjalnie podsumowano dotychczas wykonane prace. ■ PLK zwiększają możliwości kolei w obsłudze towarowej portów Pomorza Zachodniego ■ Po wielogodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła przedłożone sprawozdanie finansowe i udzieliła prezydentowi Świnoujścia absolutorium z wykonania budżetu miasta w roku 2020 ■