POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [30.05.2021, 10:11:47] • Szczecin

Wojewoda, Prezydent i Marszałek wspierają proszczepionkową kampanię Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie

Tempo szczepień zwolniło, a kampania Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie przyspiesza. Za cel obraliśmy sobie namówienie jak największej liczby przedsiębiorców do zaszczepienia się, zachęcamy również do tego pracowników. Tylko szczepienia gwarantują nam szansę powrotu do normalności i dalszego rozwoju gospodarczego Polski. W kampanii Izby wzięła udział grupa najbardziej rozpoznawalnych przedsiębiorców z regionu. Swoje kilka słów przekazały nam również władze miasta i regionu. W kampanii #ZegnamyPandemie udział wzięli: Wojewoda Zbigniew Bogucki, Prezydent Szczecina Piotr Krzystek i Marszałek Zachodniopomorski Olgierd Geblewicz.

Pierwsza odsłona kampanii miała miejsce w pierwszej połowie maja. W najbliższych dniach w mediach społecznościowych Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie ukażą się kolejne filmy – tym razem przedstawiające władze naszego regionu. – Pokazujemy, że mamy wspólny cel. Powrót do normalności po dramatycznym czasie pandemii koronawirusa. Liczy się
jedno – zdrowie naszych pracowników, naszych rodzin.

Bez znaczenia jest polityka. Pokazujemy solidarność.

Wszyscy mówimy jednym głosem, że żegnamy pandemię i nie ukrywam, że czuję wielką satysfakcję, że nasza kampania spotkała się z tak pozytywnym odbiorem – mówi Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie Hanna Mojsiuk.

W przygotowanych dla Północnej Izby Gospodarczej filmach głos zabierają włodarze naszego regionu.

- Mamy 316 punktów szczepień w tym 27 punktów szczepień powszechnych. To nasze twierdze w walce z koronawirusem, ale żeby wygrać tę wojnę z niewidzialnym wrogiem, musimy wszyscy stanąć ramię w ramię. Namawiajmy naszych znajomych, bliskich, pracowników, by się zaszczepili. To jedyne oręże jakie mamy w tej walce. Na ostatniej prostej bądźmy solidarni – apeluje Wojewoda Zbigniew Bogucki.

- Przyłączam się do akcji Północnej Izby Gospodarczej i zachęcam do szczepień, sam to już zrobiłem. Wszystko po to byśmy jak najszybciej wrócili do normalności – skomentował zwięźle Prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

- Szczepię się dla siebie, bo kocham życie. Szczepię się dla moich bliskich, bo chcę żeby byli bezpieczni. Szczepię się dla mieszkańców Pomorza Zachodniego, bo chcę żebyśmy wszyscy się szybko spotkali. Szczepię się dla zachodniopomorskiej gospodarki, bo nie stać jej na kolejny lockdown. Szczepię się dla turystów, bo chcę żeby zabrali ze sobą z wakacji miłe wspomnienia, a nie jakieś wirusy. Żegnamy pandemię i zachęcam: szczepmy się – dodał Marszałek Olgierd Geblewicz.

Osoby, które przyjęły zaproszenie do naszej kampanii:
Lesław Siemaszko (Prezes firmy deweloperskiej SIEMASZKO), Laura Hołowacz (Prezes Grupy CSL), Paweł Fornalski (CEO, założyciel firmy IAI), Andrzej Wróblewski (Prezes Polskiej Żeglugi Morskiej),Katarzyna Opiekulska (Prezes Zarządu firmy LSJ HR Group), Marcin Pawłowski (Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości), Mec. Bożena Licht (prawnik, właścicielka kawiarni Między Wierszami), Mec. Waldemar Juszczak (prawnik, Konsul Honorowy Wielkiego Księstwa Luksemburga), Anna Tarnowska (Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego), Mariusz Siwak (Współwłaściciel Baru Turysta), Marzena Bednarczyk (dyrektor hotelu Dana), Magdalena Kiełbasa (Prokurent w firmie TTS Technologie Tworzyw Sztucznych), Daria Nowak (Prezenterka), Małgorzata Marczulewska (Prezes Grupy AVERTO i stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom)

Twarzami kampanii jest także zarząd Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie:
Prezes Hanna Mojsiuk oraz wiceprezesi: Jarosław Tarczyński oraz Mirosław Sobczyk.

Michał Kaczmarek
Rzecznik Prasowy Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Poniedziałek [31.05.2021, 19:20:39] • [IP: 89.151.34.***]

Gość • Poniedziałek [31.05.2021, 13:45:24] • [IP: 5.173.131.***]

Oglądasz 1-2 z 2
■ 13 - latek znęcał się nad kolegami. Bił i kopał. Wstrząsające sceny w Parku Chopina. Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Krzyki i prośby o pomoc na nic się jednak zdały bo napastnik dalej uderzał i kopał swoje ofiary ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■