POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [12.05.2021, 08:16:14] • Polska

Rolety wolnowiszące dzień noc – czy mają wpływ na zdrowy sen?

Rolety wolnowiszące dzień noc – czy mają wpływ na zdrowy sen?

fot. Organizator

Sen odgrywa istotną rolę w utrzymaniu dobrego zdrowia i samopoczucia przez całe życie. Niepokojące jest więc to, że jedynie 12% z nas deklaruje, że wysypia się wyśmienicie. Osoby, które pracują na nocną zmianę, ratownicy czy przedstawiciele innych służb, często są zmuszeni wypoczywać w dzień. Tymczasem zaledwie jedna noc przespana w jasnym pokoju może pogorszyć metabolizm. Zaś chroniczna ekspozycja na światło podczas snu, zwiększa ryzyko wielu chorób. Co mają wspólnego rolety wolnowiszące dzień noc z wartościowym snem? Okazuje się, że bardzo wiele.

To, jak się czujemy, zależy w dużej mierze od tego, co dzieje się z naszym ciałem podczas snu. Stażyści pracujący według harmonogramu zakładającego pracę powyżej 24 godzin, popełniali o 36% poważniejsze błędy medyczne niż stażyści, którzy pracowali według grafiku, który pozwalał na więcej snu. Wartościowy sen sprawia, że budzimy się wypoczęci i pełni wigoru. Nasze ciało podczas takiego snu pracuje nad wspieraniem zdrowego funkcjonowania mózgu i utrzymaniem zdrowia fizycznego. U dzieci i nastolatków sen wspomaga również wzrost i rozwój. Jednym z warunków dobrego snu jest odpowiednie zaciemnienie sypialni. - W tej kwestii niezastąpione mogą się okazać rolety wolnowiszące dzień noc. – podpowiada Agnieszka Gołębiewska z firmy Anwis, czołowego europejskiego producenta osłon okiennych.

Dlaczego dobry sen jest ważny?
Krótki czas snu wiąże się ze zwiększonym ryzykiem przyrostu masy ciała i otyłości zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Sen wpływa na hormony regulujące apetyt. Ci, którzy mają odpowiednią ilość snu, jedzą mniej kalorii niż osoby które śpią zbyt mało. Dobry sen może zmaksymalizować umiejętności rozwiązywania problemów i poprawić pamięć. Z drugiej strony wykazano, że zły sen upośledza funkcjonowanie mózgu. Może również wpływać na to, jak myślimy, reagujemy, pracujemy, uczymy się i dogadujemy z innymi. Co jakiś czas naukowcy ostrzegają, że ludzie nie wypoczywają prawidłowo. Jako powody tego stanu rzeczy wymieniają: za dużo światła z urządzeń elektronicznych przed udaniem się do łóżka, za mało czasu przeznaczanego na sen oraz nadmiar kofeiny.

Ostatnio pojawił się kolejny potencjalny problem - za dużo światła w sypialni. Z całej tej listy, ostatni wydaje się mieć najprostsze rozwiązanie. Są nim rolety wolnowiszące dzień noc.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć
Domy na terenach zabudowanych otoczone są latarniami ulicznymi, świecą na nie reflektory przejeżdżających samochodów, w szybach odbijają się neony reklamowe.

Tymczasem nawet najmniejszy promień słońca lub sztucznego światła hamuje wydzielanie melatoniny, utrudniając sen lub zasypianie. Melatonina jest powiązana z zapobieganiem chorobom, takim jak choroba Alzheimera i fibromialgia, a także chronicznemu zmęczeniu, więc spanie w ciemności może pomóc chronić nasze zdrowie. O dobry sen trudno także wtedy, gdy praca determinuje jego rytm. W toku badań naukowych udowodniono, że sen zgodny z normalnym procesem życiowym człowieka jest niezwykle istotny. Sen w czasie dnia nie jest normalnym elementem tego procesu. Przypada na okres, kiedy słońce silnie operuje, a cała reszta świata jest aktywna.

Rolety wolnowiszące dzień noc - i śpisz spokojnie
Sen w niesprzyjających warunkach powoduje, że odpoczynek za dnia nie jest równoznaczny z normalnym wypoczynkiem i snem nocnym. Co zrobić, by mimo wszystko zapewnić sobie maksymalną regenerację? - Przede wszystkim zadbać o odpowiednie zaciemnienie.

Zapewnią je np. rolety wolnowiszące dzień noc – skuteczne, a do tego efektowne. – zauważa ekspertka z firmy Anwis. Warto zapewnić sobie spokojny sen każdej nocy, zabezpieczając sypialnię przed światłem. Zasuń rolety wolnowiszące dzień noc, aby całkowicie zaciemnić pomieszczenie. Rano możesz dowolnie operować ilością światła dostającego się do wnętrza, bez konieczności całkowitego podnoszenia osłony, i powitać dzień tak, jak lubisz najbardziej.

Karolina Cempel
Konsultant ds. Sprzedaży


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Czwartek [13.05.2021, 15:40:24] • [IP: 88.156.235.**]

Oglądasz 1-1 z 1
■ 13 - latek znęcał się nad kolegami. Bił i kopał. Wstrząsające sceny w Parku Chopina. Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Krzyki i prośby o pomoc na nic się jednak zdały bo napastnik dalej uderzał i kopał swoje ofiary ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■