POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [27.04.2021, 11:41:31] • Międzyzdroje

Pogłębiarka „INŻ. Stanisław Łęgowski” wznowiła pracę

Pogłębiarka „INŻ. Stanisław Łęgowski” wznowiła pracę

fot. Andrzej Ryfczyński

Ponieważ czytelnicy zauważyli przerwę w pracy poszerzania plaży w Międzyzdrojach, zapytaliśmy przedstawiciela Przedsiębiorstwa Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. w Gdańsku Macieja Lewandowskiego o informację tej przerwy.

A oto wyjaśnienie:

Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. w Gdańsku wykonuje prace czerpalne jako podwykonawca dla konsorcjum firm PORR S.A. oraz TGE GAS Engineering GmbH w ramach inwestycji „Rozbudowa części morskiej Terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu". W ramach zadania pogłębiarka „INŻ. Stanisław Łęgowski" pobiera urobek z Basenu Portowego terminala LNG, a następnie refuluje go na plażę na odcinku km 411,70 – 414,30 w Międzyzdrojach.

Pogłębiarka „INŻ. Stanisław Łęgowski” wznowiła pracę

fot. Andrzej Ryfczyński

Odnosząc się do informacji zamieszczonych na portalu iKamien.pl w dniu 21.04.2021 r. odnośnie opuszczenia pogłębiarki placu budowy, Oświadczamy, że „INŻ. Stanisław Łęgowski w dniu 19.04.2021 r. wypłynął z portu Świnoujście do Bazy w Gdańsku, po niespełna 50 godzinach od momentu wypłynięcia rozpoczął podróż powrotną i od 23.04 ponownie rozpoczął prace. Termin zakończenia realizacji zadania nie jest zagrożony a wszystkie prace zostaną zakończone według ustalonego harmonogramu.

Pogłębiarka „INŻ. Stanisław Łęgowski” wznowiła pracę

fot. Andrzej Ryfczyński

Maciej Lewandowski
Specjalista ds. Marketingu


źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Wtorek [27.04.2021, 19:35:55] • [IP: 176.221.123.***]

kiedyś pogłębiarka drązyła coraz głebiej i na barke spływały cegły no bo ona rozerwała Tunel dla Pieszych w okolicy Basenu Północnego

moondek korektor • Wtorek [27.04.2021, 14:31:51] • [IP: 89.151.33.***]

I co? Poinformowali tę przerwę?

Oglądasz 1-2 z 2
■ Obchody uroczystości z okazji Dni Morza zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez reprezentantów Urzędu Miasta w imieniu wszystkich delegacji w dniu 25 czerwca 2021 roku o godz. 11 na Placu Rybaka pod pomnikiem "Tym, którzy nie powrócili z morza". Osoby zainteresowane upamiętnieniem uroczystości mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów. Rozwiązanie to podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Apel mieszkańców Przytoru-Łunowa. Mieszkańcy Przytoru-Łunowa zwrócili się z pisemną prośbą do prezydenta miasta Janusza Żmurkiewicza, o pilne rozwiązanie dużego problemu dzieci i rodziców jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. „My niżej podpisani mieszkańcy dzielnicy Przytór/Łunowo, rodzice i opiekunowie dzieci w wieku szkolnym, zwracamy się z prośbą o zorganizowanie półkolonii w oparciu o bazę dydaktyczną dzielnicy lub filię MDK. Prośbę swą motywujemy tym, iż dzieci po całorocznym przebywaniu w przymusowym odosobnieniu potrzebują kontaktów, które w wielu przypadkach muszą być zainicjowane metodycznie, z pomocą specjalistów pedagogów, psychologów czy terapeutów zajęciowych. Wiemy, że od strony prawnej nie ma przeszkód dla organizacji tego typu opieki wakacyjnej, dlatego prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby z wyrazami szacunku” ■ Właściciele nieruchomości, którzy zainteresowani są usunięciem ze swoich posesji wyrobów zawierających azbest, mogą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 18 czerwca 2021 r. składać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Świnoujście przy ul. Wojska Polskiego 1/5 wypełnione wnioski wraz z kompletem wymaganych załączników. ■ Czy Świnoujście płaci kary za przekroczenia dopuszczonych dla miasta limitów wodnych? Czy mieszkańcy i przedsiębiorcy mogą się obawiać, że w mieście zabraknie wody? Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu zapytaliśmy o koszty dwóch inwestycji: budowę ujęcia słonawej wody i stacji uzdatniania wody w Świnoujściu. Interesowało nas m. in. z czego wynika 50-procentowa różnica w oszacowaniu wartości zamówienia w stosunku do stawek uzyskanych w wyniku rozeznania rynku. ■