POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [26.04.2021, 23:04:30] • Świnoujście

Nastolatek stracił panowanie nad kierownicą - zderzenie rowerzystów

Nastolatek stracił panowanie nad kierownicą - zderzenie rowerzystów

fot. iswinoujscie.pl

Chłopiec jadący z dużą prędkością na rowerze, stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w nadjeżdżającego z naprzeciwka mężczyznę. Potrzebna była karetka pogotowia.

Do zdarzenia doszło po godzinie 18.00 na ścieżce rowerowej przy ulicy 11 Listopada. Naprzeciwko siebie jechali dwaj rowerzyści. Od ulicy Matejki, ścieżką rowerową zbliżał się nastolatek, który rozwinął taką prędkość, że stracił panowanie nad swoim jednośladem. Na przejeździe przez ulicę Kołłątaja wybiło go i wpadł na jadącego z naprzeciwka mężczyznę, nie powodując u niego obrażeń.

Nastolatek stracił panowanie nad kierownicą - zderzenie rowerzystów

fot. iswinoujscie.pl

Po zderzeniu 14- latek upadł i leżał nie mogąc się ruszyć. Był w szoku, uskarżał się na ból obojczyka i ręki. Jako pierwsi na miejscu zjawili się policjanci, którzy na czas przyjazdu pogotowia owinęli chłopca folia termiczną.

Nastolatek stracił panowanie nad kierownicą - zderzenie rowerzystów

fot. iswinoujscie.pl

Na przyjazd karetki trzeba było czekać około 30 minut, gdyż najprawdopodobniej jechała z Międzyzdrojów. Po przybyciu na miejsce ratownicy medyczni pomogli poszkodowanemu podejść do ambulansu.

Nastolatek stracił panowanie nad kierownicą - zderzenie rowerzystów

fot. iswinoujscie.pl

Świadkowie zdarzenia mówili, że przyczyną mogła być zbyt szybka jazda 14-letniego rowerzysty.

Nastolatek stracił panowanie nad kierownicą - zderzenie rowerzystów

fot. iswinoujscie.pl

Co ciekawe, gdy świadkowie dzwonili na służby, przyjmujący zgłoszenie dyspozytor zapytał czy mogą go przywieźć do szpitala...

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 61, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 61

Gość • Sobota [01.05.2021, 22:34:13] • [IP: 185.210.38.***]

Dyspozytora też trzeba do Tworek odwieść o ile kuma gdzie to ?a może na mączną scz, tam witają z otwartymi pachami

Gość • Sobota [01.05.2021, 22:30:23] • [IP: 185.210.38.***]

Napewno dopalacze

Gość • Piątek [30.04.2021, 17:34:04] • [IP: 37.47.154.**]

Do Gość • Wtorek [27.04.2021, 06:54:18] • [IP: 188.146.160.***], tylko jak sam go przywieziesz to i sam będziesz musiał go dostarczyć np do szpitala specjalistycznego w Szczecinie np. Na Chirurgie ręki jak by miał poważnie złamaną, miałem tak z synem jak się przewrócił do tyłu i pomylić uderzył o ławę zawiozłem do nas do szpitala to nawet rtg nie zrobili i musiałem sam jechać do Szczecina na Chirurgie dzieciecą, bo tu chirurg zszedł z zaspany i powiedział że to dziecko a on jest chirurgiem a nie chirurgiem dziecięcym, na szczęście nie było kolejek na prom bo też bym stał bo nie mam pojazdu uprzywilejowanego

Gość • Piątek [30.04.2021, 00:14:56] • [IP: 45.142.163.**]

młody to pewnie wypity

Gość • Wtorek [27.04.2021, 22:05:06] • [IP: 37.47.155.*]

Byłem światkiem zdarzenia. Młody człowiek obolały bardzo przepraszał Pana na którego wpadł. Nie zapanował nad swoim rowerem bo jest młody i jechał za szypko. Słowa uznania dla Panów policjantow. Niestety o pogotowiu trudno coś pozytywnego napisać. Władze miasta muszą coś zrobić z zabezpieczeniem medycznym miasta. 30 minut oczekiwania na pogotowie nie do przyjeci

Gość • Wtorek [27.04.2021, 19:38:29] • [IP: 176.221.123.***]

w Ameryce co drugi Mundurowy i Mundurowa są Puszyści i daja sobie rade na egzaminach z W efu gimnastyki i Walki Wrecz

COMES PALATINUS • Wtorek [27.04.2021, 17:58:25] • [IP: 176.221.122.**]

BĄDŹMY SZCZERZY, CORAZ WIĘCEJ GŁUPCÓW PO ULICACH SIĘ PRZEMIESZCZA. CZY TO WINA TYLKO PISOWCÓW ? CZY TYLKO ONE SPRAWIŁY, ŻE TE MUTANTY INTELEKTUALNE SETKAMI SZKOŁY OPUSZCZAJĄ I NIE WIEDZĄ O WIELU PODSTAWOWYCH RZECZACH O KTÓRYCH POWINNY WIEDZIEĆ ?

Gość • Wtorek [27.04.2021, 17:09:07] • [IP: 178.238.247.***]

rodziców za kratki a synalka do poprawczaka

Gość • Wtorek [27.04.2021, 16:55:20] • [IP: 176.221.122.***]

Gość • Wtorek [27.04.2021, 15:14:27] • [IP: 37.248.177.***] gdyby auto jechalo prawidlowo to" gownierz" na rowerze nadal mialby pierwszenstwo i wysepka nic tu nie zmienia. mam nadzieje, ze uprawnienia to masz co najwyzej na wozek w sklepie...

Gość • Wtorek [27.04.2021, 16:42:10] • [IP: 37.47.140.***]

dlaczego do policji przyjmije sie tluste kobiety?

o głupich uogólnieniach • Wtorek [27.04.2021, 15:53:24] • [IP: 109.243.130.***]

14:20 •188.146.163.*** Twe zdanie" Tak właśnie jeżdżą rowerzyści" jest doskonale idiotyczne, bo ja też mogę na przykładzie oszołoma w aucie, który mija mnie w odległości 30 cm na Piastowskiej lub który pędzi Karsiborską 1m od rowerzysty z prędkością 150 km/h powiedzieć:" Tak właśnie jeżdżą kierowcy samochodów". Wśród WSZELKIEGO rodzaju użytkowników dróg są debile, głupi, bez wyobraźni, psychopaci. Widziałem matkę z wózkiem, pogrążoną w rozmowie telefonicznej, jak nie patrząc na ścieżkę rowerową, którą z wózkiem z dzieckiem bez ostrzeżenia przecięła, parła dalej w tym stanie wchodząc na pasy ulicy Konst.3 Maja. Widziałem też rowerzystę wjeżdżającego pędem na pasy dla pieszych pod kościołem Chr.Króla w kierunku Grunwaldzkiej i rozmawiającego wtedy przez komórkę (kilka dni temu). Widziałem (wczoraj, 14:55) faceta w czerni na skuterze wyjeżdżającego z ul.Malczewskiego w Woj. Polskiego, który nawet na chwilę się nie zatrzymał przed ścieżką rowerową, gdy nią jechałem - tuż przed nosem mi przejechał, wołałem do niego

Gość • Wtorek [27.04.2021, 15:53:02] • [IP: 176.221.122.***]

Dozwolona prędkość na tej ścieżce rowerowej to 50km/h, jesli z powodu wysepki nie da sie jechac ta predkoscia to kto odebral ta inwestycje? moze czas zaczac brac urzednikow do odpowiedzialnosci za swoje czyny.

Gość • Wtorek [27.04.2021, 15:38:58] • [IP: 31.0.67.***]

Uważam, że rowerzysta nie stracił panowania. Po prostu w tym miejscu jest stanowczo za wysoki próg.

Gość • Wtorek [27.04.2021, 15:31:39] • [IP: 89.151.39.***]

Do gościa [27.04.2021, 14:20:30]. Sam jeżdżę rowerem i samochodem. Co z tego, że kierowcy samochodów pokończyli płatny kurs skoro na drodze często zachowują się jak bandyci. Zdecydowana większość rowerzystów nie ma płatnego kursu (prawo o ruchu drogowym nie przewiduje a jeździ bezpiecznie. Nie należy generalizować ani rowerzystów ani kierowców pojazdów. Każda ze stron powinna rozumieć drugą stronę i problemów nie będzie a przynajmniej znacznie mniej.

Gość • Wtorek [27.04.2021, 15:21:01] • [IP: 176.221.123.***]

trzeba iśc na kurs i zdac egzamin i dostac Kartę Rowerową no jesli masz Prawo Jazdy to nie trzeba isc na ten Kurs

Gość • Wtorek [27.04.2021, 15:14:27] • [IP: 37.248.177.***]

Wysepka wysepką chciałabym zauważyć że gówniarz przejeżdżał przez ulicę!! Gdyby wpadł pod prawidłowo jadące auto jak na tego rowezyste to by była wina i auta i wysepki? Skoro wiedział że ta wysepka jest niebezpieczna to po co tak zapi... Ał? Gnoje jeżdżą jak wariaci nie patrząc na nic klną wyzywają takie wychowanie 12 latków

Mieszkaniec • Wtorek [27.04.2021, 15:05:32] • [IP: 188.146.131.*]

Cyrk na kółkach. Tym razem policja zamiast pogotowia ratunkowego (dobrze że nie dwa wielkie wozy strażackie). Do tego rowerzyści szalejący jak popadnie, a co najgorsze jeżdżący po PRZEJŚCIACH DLA PIESZYCH. Policjanci powinni zabrać się za przejścia dla pieszych na ulicy Grunwaldzkiej i 11-go Listopada gdzie najczęściej dochodzi do niezgodnego z prawem pokonywania przejść dla pieszych przez rowerzystów. Ulica Matejki też nie jest w tym zakresie lepsza.

Gość • Wtorek [27.04.2021, 14:20:30] • [IP: 188.146.163.***]

Tak właśnie jeżdżą rowerzyści Kazdy rowerzysta powinien mieć kurs płatny z przepisów drogowych tak jak kierowcy prawo jazdy

Gość • Wtorek [27.04.2021, 13:00:01] • [IP: 109.243.130.***]

Ogólna uwaga do hejterów: niestety wiek nastoletni to wiek szarżowania, chyba każdy z dzisiejszych facetów to praktykował. Mnie gdy miałem jakieś 17-18 lat uleczył z szarżowania na rowerze jeden przypadek, sytuacja na zakręcie, gdy zjeżdżałem ze zboczy najwyższego wzniesienia na Suwalszczyźnie, Krzemieniuchy - na zakręcie był rozsypany żwir z pobocza, cudem wyszedłem z tego zakrętu zjeżdżając z zawrotną prędkością i bez kasku (w tamtym czasie kasków w sklepach jeszcze nawet nie sprzedawano). Potem już jechałem w zupełnie innym stylu i nigdy już nie miałem z własnej winy tak niebezpiecznej sytuacji. Byłem w bardziej niebezpiecznej, ale z winy jakiegoś bandyty za kierownicą auta, który w rejonie Połczyna Zdroju (przemierzałem rowerem całe Pomorze) jechał środkiem drugorzędnej wiejskiej, ale asfaltowej drogi i w ostatniej chwili skręciłem na pobocze - i żyję.

Gość • Wtorek [27.04.2021, 12:53:53] • [IP: 178.238.251.***]

Dalej wariujcie, jazda na jednym kole, slalomy miedzy ludzmi, nadmierna prędkość, powodzenia

Gość • Wtorek [27.04.2021, 12:46:32] • [IP: 37.47.160.**]

Do wszystkich, którzy nie mają pojęcia a jęczą o zakup karetki. Pogotowie Ratunkowe podlega wojewodzie i to on decyduje o tym ile w okreslonej miejscowości jest zespołów ratowniczych wraz z pojazdami. Od miasta nic to nie zależy. W przeszlości wiele razy władze miasta apelowały do wojewody o skierowanie trzeciej karetki z obsadą, ale zawsze była odmowa. Pytajcie wojewodę dlaczego odmawia...

Pazdzioch • Wtorek [27.04.2021, 12:09:36] • [IP: 37.47.182.**]

Jeździ lepiej niż te dziadki otumanione i babcie. Na nic nie patrzą, z chodnika pod koła na jezdnię i jeszcze łapami machają. Trzeba się wziąć za tych imbecyli rowerowych

Gość • Wtorek [27.04.2021, 11:46:54] • [IP: 89.151.39.***]

Gościu Wtorek [27.04.2021, 10:00:11]. Skąd wysnułeś taką teorię, że" ścieżki" rowerowe są do rekreacji. Ustawowa nazwa to DROGA ROWEROWA. Jest to taki sam pas jezdni jak dla samochodów i na tej drodze obowiązują takie same przepisy jak pojazdy samochodowe. To, że młody człowiek jechał szybko na rowerze nie było przyczyną wypadku. Przecież na tym przejeździe jakiś bezmózgowiec zaprojektował taką" wyrzutnię", że każdemu mogło się to zdarzyć nawet jadąc wolniej. Inny bezmózgowiec zatwierdził taki projekt. TO SĄ WINNI TEGO ZDARZENIA a nie 14-latek. Zanim to przejście wykonano to kilkaset metrów dalej też był taki próg, na którym wyrzucało rowerzystów (mnie też). Na skutek różnych interwencji wyrównano miejsce i nie stwarza ono zagrożenia. Widać ci bezmózgowcy nie mogli tego przeboleć i na Kołłątaja zafundowali jeszcze większy próg jak dla TIR-ów i czekali aż trafi się mało doświadczony rowerzysta i zrobi sobie krzywdę. Lepiej że młodzi chłopcy siadają na rowery niż mają siedzieć przy grach komputerowych.

Gość • Wtorek [27.04.2021, 11:38:22] • [IP: 5.173.137.***]

W szkolach powinny byc obowiazkowe lekcje prawa jak sie bronic przed hejtem, zniewazaniem itd oraz lekcje przechodzenia przez pasy, upewniania sie czy mozna wejsc na pasy, czy nic nie jedzie oraz jak jezdzic rowerami, hulajnogami itp.

Gość • Wtorek [27.04.2021, 11:12:56] • [IP: 5.173.137.***]

Całe życie jeżdżę i nie miałem takich zdarzeń więc ogarnijcie się.

Oglądasz 1-25 z 61
■ Pogoda na poniedziałek: Miejscami na północy, zachodzie i w centrum kraju prognozowane są burze z intensywnymi opadami deszczu o wydajności do 10-15 mm. ■ Łza się kręci w oku na ten widok! We wtorek dok świnoujskiej MSR odpłynął do Szczecina. Zobacz film! ■ Matka chłopca odnaleziona. Kilkanaście minut przed godziną 20:00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zauważyli chłopczyka błąkającego się przy ulicy Hetmańskiej. Chłopiec wie, że ma 4 lata, jednak nie był w stanie powiedzieć, jak się nazywa ani gdzie mieszka. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie ■ Dla Niemców nie jesteśmy już krajem wysokiego ryzyka. Są nowe regulacje dla podróżnych Niemcy przestały uznawać Polskę za kraj wysokiego ryzyka. W związku z tym od niedzieli, 9 maja do naszych niemieckich sąsiadów wjedziemy bez konieczności wykonywania testu na koronawirusa przed przekroczeniem granicy ■ Mimo kilkudniowego przestoju na początku kwietnia. Wyspiarka na szczęście drąży i nie ogląda się za siebie. Mamy już 330 metrów tunelu! ■ Tarcza antykryzysowa - zmiany od 4 maja Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień 2021 roku. Będą też mogli otrzymać świadczenie postojowe do pięciu razy ■ Zaszczepiono już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych 100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki. Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych. Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. ■ Prawdziwy horror rozegrał się w czwartek, około godziny 1:00 w nocy w bloku przy ulicy Steyera 15 w Świnoujściu. Pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, w trakcie której jeden z mężczyzn został ugodzony ostrym narzędziem w klatkę piersiową. 36 – latek nie żyje. Jak udało nam się ustalić policja zatrzymała już sprawcę. Na miejscu przez całą noc do rana pracowali policjanci, którzy zbierali materiały dowodowe i oględziny miejsca zdarzenia. ■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■