POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [20.04.2021, 18:10:32] • zachodniopomorskie

Łosie potrzebowały pomocy przy przejściu przez drogę S6

Łosie potrzebowały pomocy przy przejściu przez drogę S6

fot. Roman Janczyszyn (fot. Organizator )

Na terenie leśnictwa Płoty (Nadleśnictwo Resko) zauważono dwa łosie – klępę z łoszakiem, które usilnie chciały przejść przez drogę szybkiego ruchu S6. Rzadko widywanym w naszych okolicach zwierzętom postanowili pomóc strażnicy leśni z Nadleśnictwa Resko (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) nakierowując je na przejście dla dzikiej zwierzyny, jednak bezskutecznie. Do akcji włączyli się także policjanci i pracownicy zarządu drogi, zabezpieczając teren i uniemożliwiając łosiom wtargnięcie na drogę.

- Ostatecznie na miejsce przybył Pan Marcin Grzegorzek z "Dzikiej Zagrody" w Jabłonowie koło Mirosławca, przedstawiciel Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego. Postanowiono o tymczasowym uśpieniu zwierząt. Łosiom zostały założone obroże telemetryczne z nadajnikami GPS służące do śledzenia tras ich migracji. Obezwładnione zwierzęta bezpiecznie przetransportowano na drugą stronę drogi ekspresowej i uwolniono na łące - mówi Ewa Simonowicz-Woźniewicz z Nadleśnictwa Resko.

Łosie potrzebowały pomocy przy przejściu przez drogę S6

fot. Roman Janczyszyn (fot. Organizator )

Po przebudzeniu klępa z łoszakiem ruszyli w dalszą drogę.Dzięki współpracy tylu służb udało się uchronić te piękne zwierzęta oraz użytkowników drogi szybkiego ruchu przed tragedią.

Łosie potrzebowały pomocy przy przejściu przez drogę S6

fot. Roman Janczyszyn (fot. Organizator )

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Informujemy, że w związku z ogłoszeniem 26 kwietnia 2025 roku dniem żałoby narodowej w Polsce po śmierci papieża Franciszka, zaplanowana na ten dzień Ekologiczna Gra Miejska zostaje odwołana. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i zapraszamy do udziału w innych naszych wydarzeniach w przyszłości. Z poważaniem, Organizatorzy ■