POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [17.04.2021, 23:34:34] • Świnoujście

Złodzieje wybili szybę wystawową i dokonali kradzieży wprost z ulicy

Złodzieje wybili szybę wystawową i dokonali kradzieży wprost z ulicy

fot. Sławomir Ryfczyński

Kiedyś takich złodziei nazywano szopenfeldziarzami, czyżby wracały czasy kradzieży z wystaw sklepowych?

Właśnie do takiej kradzieży doszło w piątek przed północą. Sprawca wybił dużą szybę w punkcie Optyk przy ulicy Konstytucji 3 Maja. W miejscu kradzieży mogło być 3 mężczyzn. Wprost z wystawy ukradli markowe oprawki okularów.

Na miejsce przyjechały dwa zespoły policji oraz właścicielka sklepu. Do akcji włączono psa tropiącego, wezwano również grupę dochodzeniową.

Czy wracają czasy lat z początku lat 90. gdy większość punktów sklepowych i usługowych miała kraty na szybach wystawowych?

To pytanie do ekspertów, ale wiemy jedno - takich zdarzeń jest coraz więcej.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 74, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 74

Gość • Niedziela [02.05.2021, 11:13:38] • [IP: 5.173.139.***]

To szrek gruba swinia widzialam go w nowych okularach

PitZ • Sobota [01.05.2021, 18:38:41] • [IP: 83.8.181.**]

Młode wilki wróciły.

Gość • Poniedziałek [26.04.2021, 08:12:39] • [IP: 31.0.94.**]

Gość • Niedziela [25.04.2021, 16:13:31] • [IP: 188.146.164.**]

Chyba ojciec starszego sierżancika Witkowskiego zmarł. Albo ktoś z jego rodziny w każdym bądź razie.

Gość • Środa [21.04.2021, 00:23:09] • [IP: 31.11.128.***]

Wszystko przez państwo i urzędy przez pieniądzę robia was w ciura nieplaccie podatków.Jeden za wszystjich wszyscy za jednwgo zgadajcie sie wszyscy sasiad z sasiadem ze sklepu marjetow i podatkowa bedzie polozona na łopatki.Przemyslcie sobie to.Albo te fałszywe emerytury trzeba panstwu wygarnac oszustkom zygac sie chce przez te państwo. , !🤮😡🙈

Gość • Wtorek [20.04.2021, 16:51:54] • [IP: 188.146.160.**]

WYSPIARKA już Drąży...? Kto tego Szmatławca włożył Mi do Skrzynki na listy? ? Czyżby zaczęła się już Kampania Wyborcza?

Gość • Wtorek [20.04.2021, 13:29:11] • [IP: 185.210.36.***]

Niemcy zamknięte, Szwecja zamknięta i Norwegia a do nocha trza schować to się krajanie wzięli za swojaków. Nie ma litości na kurewskie łzy...

Gość • Niedziela [18.04.2021, 22:12:50] • [IP: 37.248.224.***]

KOMBATANCI DOBREJ ZMIANY ZAPROWADZAJĄ NOWY PORZĄDEK W MIEŚCIE. PIES WĄCHAŁ I ZŁAPAŁ SYFILIS CO Z POZOSTAŁYMI?

Gość • Niedziela [18.04.2021, 19:56:54] • [IP: 37.248.178.**]

Gość • Niedziela [18.04.2021, 14:40:56] • [IP: 77.88.191.**]Pies nie podjął tropu dlatego że : Było 3 złodziei mieli nieprane skarpety, te 3 smrody się zmieszały i pies stracił niuch...Bo gdyby to była nie Policja, ale dawna Milicja to miała by ze sobą kilku ormowców, Oni zaraz by złapali trop i 3 złodziei oprawek za godzinę byli by na skowerni w kajdankach...🐞

Gość • Niedziela [18.04.2021, 19:46:29] • [IP: 5.173.130.***]

Yuma

Gość • Niedziela [18.04.2021, 18:13:33] • [IP: 164.127.187.***]

14:51 •77.111.244.*** O.Tadeusz nie ukradł, powszechnie znany jest fakt, że ogłaszano zwroty wpłat na antenie, mam nawet znajomego sąsiada, który dofinansowuje Radio Maryja, pytałem go o to: nie chciał zwrotu w tamtych latach jak tysiące słuchaczy, gdyż kto wpłacał? miłośnicy tego radia, a skoro je stale finansowali, to pozostawili pieniądze Radiu. Radio nie wysłało pieniędzy Stoczni, gdyż stocznia już zbankrutowała, więc byłoby to pchanie pieniędzy ludzi do masy upadłościowej. To jest bardzo prosta sprawa, a internet, jedno z najbardziej prostackich mediów, przechowuje stare mity, które ludzie szukający potwierdzenia swojej (wątpliwej) wartości łykają jak karmę gęsi. CZY JEST WYROK w tej sprawie, skoro doszło do" kradzieży" w latach, gdy sądy były szczególnie wrogie Radiu Maryja (więcej postkomunistycznych sędziów niż dziś)? NIE. Ale ci, którzy NIE WPŁACALI są jak pies ogrodnika: wyją zawistnie nawet po 23 latach.

Gość • Niedziela [18.04.2021, 18:04:00] • [IP: 164.127.187.***]

17:18:34] • [IP: 89.66.54.** A Policja też jest wtajemniczona w ten adres?

Gość • Niedziela [18.04.2021, 17:25:13] • [IP: 5.173.144.***]

Salon optyk a nie stać na rolety antywłamaniowe to nie duży koszt dziwie Wam się ludzie...

Gość • Niedziela [18.04.2021, 17:18:34] • [IP: 89.66.54.**]

Konstytucji 3 maja 50a/14 pozdrawiam wszystkich wtajemniczonych

Gość • Niedziela [18.04.2021, 16:10:49] • [IP: 164.127.114.**]

12:26:44] • [IP: 37.248.224.***] Proszę Policję o zainteresowanie się tym wpisem, cham Was lży, zróbcie zrzut ekranu, macie go w garści, dojście do IP i nazwiska jest łatwe.

Gość • Niedziela [18.04.2021, 15:33:05] • [IP: 185.210.38.***]

To był gang olsena, powrócili

Gość • Niedziela [18.04.2021, 15:20:26] • [IP: 88.218.255.**]

Jak wieczorami lataja po miescie jakies bandy z nozami wy niewiecie chyba na jakim swiecie żyjecie.

Gość • Niedziela [18.04.2021, 14:51:29] • [IP: 77.111.244.***]

Jak Ojciec Tadeusz ukradł pieniądze z ratowania stoczni to nie poniósł żadnych konsekwencji...Na dodatek teraz dostaje jeszcze dotacje rządowe na grube miliony...A tutaj trzech ślepaków ukradło oprawki okularowe, co jest bardzo śmieszne i poniżające dla złodzieja..💘

Gość • Niedziela [18.04.2021, 14:40:56] • [IP: 77.88.191.**]

A czemu tych 2 nie podjęło tropou

Gość • Niedziela [18.04.2021, 14:17:25] • [IP: 164.127.114.**]

Zazwyczaj wpisujemy tu myśli uznawane za bardziej skomplikowane, lecz ja przepraszam, wpiszę myśl prostą, która często mi się narzucała, gdy chodziłem po ulicach miasta: jak można tak cenne rzeczy wystawiać za cienką szybą? I racjonalizowałem od razu - pewnie ona jest specjalna, wzmocniona. Jak widać nawet nie jest. No to z czym do ludzi, dziczejących bez Boga, wyższych wartosci, gdzie na ulicach bezkarnie można krzyczeć" wyp..ać, ku.wa, pi..."(© Lempart, OSK, dziewczęta Ś-cia) i niszczyć wejście do biura partii albo profanować kościoły.

Damian • Niedziela [18.04.2021, 13:24:07] • [IP: 88.218.255.**]

Bravo okradać złodziei ile się da. ...

Gość • Niedziela [18.04.2021, 13:09:32] • [IP: 31.11.131.***]

To co z tym monitoringiem w tym mieście? Śpią?

Gość • Niedziela [18.04.2021, 13:00:52] • [IP: 83.5.170.**]

Pozamykać samochody policyjne i pieszo wypościć towarzystwo na ulicę, nie trzymały by się ich głupoty, czy spanie w samochodzie w krzaczyskach, gdzie nikogo nie ma, nic nie widać i słychać!!

Gość • Niedziela [18.04.2021, 12:26:44] • [IP: 37.248.224.***]

PIESKU POLICYJNY REGULAMIN MÓWI WPROST JAKICH POLECEŃ I ROZKAZÓW SIĘ NIE WYKONUJE. JAK KUR... CHCESZ DZIECI I KOBIETY PALOWAĆ TO WYPIER... Z TEGO KRAJU -BO DLA TAKICH JAK TY TO TYLKO MIEJSCE W WIEZIENIU. NABRALI DEBILÓW PO KILKU KLASACH DO POLICJI TO EFEKTY SĄ. PRZECIEŻ ONI NAWET WYSŁOWIĆ SIĘ NIE POTRAFIĄ. PRZEDTEM BAZOWALI NA DONOSACH NA PRZESTĘPCÓW TERAZ NIKT IM NIE POMOŻE -LUDZIE PLUJĄ NA NICH -ZHAŃBILI MUNDUR POLICJANTA.

Gość • Niedziela [18.04.2021, 12:15:58] • [IP: 37.47.129.***]

Niech się właściciel nie martwi do dwóch tygodni przyjdzie umorzenie śledztwa z braku niewykrycia sprawcy.

Oglądasz 1-25 z 74
■ Urząd miasta Swinoujście z Prezydentem Januszem Żmurkiewiczem i grupą organizatorów zaprasza na coroczne spotkanie byłych pracowników PPDiUR ODRA 18 czerwiec 2021r Fort Anioła godz 16.00 za komitet organizacyjny st.mech. Wojciech Nitkowski ■
■ Miejscami na linii frontu atmosferycznego spodziewane są lokalne burze z intensywnymi opadami deszczu o wydajności do 10-30 mm w czasie trwania zjawiska połączone z porywami wiatru o prędkości do 40-60 km/h. ■ Czy Świnoujście płaci kary za przekroczenia dopuszczonych dla miasta limitów wodnych? Czy mieszkańcy i przedsiębiorcy mogą się obawiać, że w mieście zabraknie wody? Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu zapytaliśmy o koszty dwóch inwestycji: budowę ujęcia słonawej wody i stacji uzdatniania wody w Świnoujściu. Interesowało nas m. in. z czego wynika 50-procentowa różnica w oszacowaniu wartości zamówienia w stosunku do stawek uzyskanych w wyniku rozeznania rynku. ■ Bez zmian pozostaje jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kinach, teatrach, a także w kościołach ■ Krajowa Administracja Skarbowa w Szczecinie opublikowała wstępne podsumowanie akcji PIT 2020. Mimo pandemii koronawirusa niektórym przedsiębiorcom powodzi się nad wyraz dobrze. Ilość osób deklarujących przychód / dochód na poziomie powyżej miliona złotych jest wyższa o 166 osób w stosunku do roku 2020. To dobra wiadomość, bo wielu analityków spodziewało się sytuacji sprzed ponad dekady, gdy jeden raz w historii zmniejszyła się liczba milionerów – to czas wielkiego kryzysu gospodarczego ■ Na Placu Słowiańskim doszło do makabrycznego zdarzenia - palił się człowiek! Teraz przebywa w szpitalu miejskim, jego stan wymaga intubacji. Co mogło doprowadzić do tak strasznego wydarzenia? Sprawę bada policja. Bezdomny mężczyzna, wraz z dwoma towarzyszami, siedział na jednej z ławek na Placu Słowiańskim. Około godziny 19.30 ktoś zauważył, że ten człowiek płonie! Paliła się odzież na górnej części jego tułowia. Mężczyzna miał jeszcze na tyle siły, by dojść w rejony apteki znajdującej się przy placu. Stamtąd został zabrany przez pogotowie. W chwili obecnej poparzony mężczyzna przebywa na oddziale w szpitalu miejskim, jego stan wymaga intubacji. Na miejscu pracuje teraz grupa policyjna, która bada okoliczności podpalenia, rozmawia ze świadkami i zbiera informacje, które pozwolą wyjaśnić, dlaczego doszło do tak strasznego zdarzenia ■ Na urzędowej stronie miasta pojawiło się zaproszenie skierowane do mieszkańców Świnoujścia, o wyrażenia opinii i pomysłów dotyczących nowego oblicza starego wysypiska śmieci przy ul. Karsiborskiej. To tam obecnie składowany jest urobek z budowanego tunelu pod Świną, zwiększając ciężar wysypiska, co w konsekwencji może spowodować śmiertelne zagrożenie dla czystości pobliskiego ujęcia wody. Zgoda na takie rozwiązanie to igranie ze zdrowym rozsądkiem i trudne do uniknięcia pytanie, dlaczego wykonawca tunelu sam nie rozwiąże problemu urobku, nie obciążając nim naszego miasta? ■ Łza się kręci w oku na ten widok! We wtorek dok świnoujskiej MSR odpłynął do Szczecina. Zobacz film! ■ Matka chłopca odnaleziona. Kilkanaście minut przed godziną 20:00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zauważyli chłopczyka błąkającego się przy ulicy Hetmańskiej. Chłopiec wie, że ma 4 lata, jednak nie był w stanie powiedzieć, jak się nazywa ani gdzie mieszka. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie ■ Dla Niemców nie jesteśmy już krajem wysokiego ryzyka. Są nowe regulacje dla podróżnych Niemcy przestały uznawać Polskę za kraj wysokiego ryzyka. W związku z tym od niedzieli, 9 maja do naszych niemieckich sąsiadów wjedziemy bez konieczności wykonywania testu na koronawirusa przed przekroczeniem granicy ■ Mimo kilkudniowego przestoju na początku kwietnia. Wyspiarka na szczęście drąży i nie ogląda się za siebie. Mamy już 330 metrów tunelu! ■ Tarcza antykryzysowa - zmiany od 4 maja Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień 2021 roku. Będą też mogli otrzymać świadczenie postojowe do pięciu razy ■ Zaszczepiono już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych 100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki. Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych. Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. ■ Prawdziwy horror rozegrał się w czwartek, około godziny 1:00 w nocy w bloku przy ulicy Steyera 15 w Świnoujściu. Pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, w trakcie której jeden z mężczyzn został ugodzony ostrym narzędziem w klatkę piersiową. 36 – latek nie żyje. Jak udało nam się ustalić policja zatrzymała już sprawcę. Na miejscu przez całą noc do rana pracowali policjanci, którzy zbierali materiały dowodowe i oględziny miejsca zdarzenia. ■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■