POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [13.04.2021, 16:18:21] • Świnoujście

Ratuj bezdomne zwierzaki z Świnoujścia przed groźnymi kleszczami

Ratuj bezdomne zwierzaki z Świnoujścia przed groźnymi kleszczami

fot. Organizator

Małe, niebezpieczne i podstępne – tak określić można kleszcze, które wiosną zaczynają intensywniej atakować nie tylko ludzi, ale i zwierzaki. Z tym problemem mierzą się i opiekunowie psów i kotów, i schroniska. Teraz tego typu placówkom, w tym schronisku w Świnoujściu, możemy w bardzo łatwy sposób pomóc i to bez wychodzenia z domu! Na charytatywnej platformie www.dlaSchroniska.pl właśnie wystartowała akcji Ratuj!, czyli internetowa zbiórka przeciwkleszczowych preparatów dla bezdomnych czworonogów.

Kleszcze są od psów czy kotów nieporównywalnie mniejsze, ale szkody, jakie mogą wyrządzić czworonogom, są ogromne. Wśród chorób, które najczęściej przenoszą te pasożyty, wymienia się babeszjozę, boreliozę czy anaplazmozę. Choć te schorzenia nie zawsze dają o sobie znać od razu, to zbyt późno zdiagnozowane i nieleczone mogą nawet prowadzić do śmierci ukąszonego czworonoga. Czy takiemu scenariuszowy można zapobiec? Owszem, pod warunkiem, że odpowiednio go zabezpieczymy.

Takiego zabezpieczenia potrzebują także zwierzaki na co dzień przebywające w schroniskach. Im też możemy pomóc w nierównej walce z kleszczami, wyposażając je w odpowiednią obronę. I wcale nie musimy w tym celu odwiedzać placówek opiekujących się bezdomniakami osobiście. Nie musimy nawet wychodzić z domu. Wszystko dzięki akcji Ratuj! – w jej ramach każdy z nas może przez internet sprezentować bezdomnym zwierzakom (także tym z naszego miasta) specjalistyczne przeciwkleszczowe obroże i krople lub „cegiełkę” o wartości 10 zł albo 25 zł na ich zakup. Wystarczy wejść na platformę www.dlaSchroniska.pl, kliknąć baner akcji Ratuj!, wybrać placówkę, której podopiecznych chcemy wesprzeć, a następnie wskazać produkty, które planujemy im sprezentować. Dalej dokonujemy płatności, jak w sklepie internetowym, a dostawą do wskazanej placówki zajmują się już organizatorzy akcji.

– W placówkach takich jak nasza, opiekujących się bezdomnymi zwierzętami, problem kleszczy i innych pasożytów jest ogromny – mówi Agnieszka Czaczkowska ze Stowarzyszenia Zwierzaki Niczyje. – Najlepszą obroną przed tym bezpośrednim zagrożeniem, szczególnie dla słabszych i schorowanych zwierząt, jest profilaktyka. Niestety środki chroniące zwierzaki profesjonalnie i skutecznie są kosztowne. W ramach akcji Ratuj! łatwo można nas jednak wesprzeć w tej trudnej walce. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc! – dodaje.

W czasie pandemii zmienia się sytuacja schronisk, a niektóre sposoby bezpośredniego wspierania bezdomnych zwierzaków nie są możliwe. Akcja Ratuj! pozwala jednak na pomoc bez wychodzenia z domu. – Przez pandemię część placówek musiała zamknąć drzwi dla odwiedzających, darczyńców, czasem nawet wolontariuszy – zauważa Magdalena Jankowska z Fundacji NaszeZoo.pl, organizującej akcję Ratuj!. – Nasza inicjatywa umożliwia jednak pomaganie czworonogom w inny, bezpieczny sposób. Do tego precyzyjnie odpowiada na zapotrzebowanie bezdomniaków, zaopatrując placówki opiekujące się nimi w tak potrzebne, a kosztowne środki ochrony przed pasożytami – dodaje.

Tegoroczna akcja Ratuj! to już szósta edycja tej zbiórki.

Dotychczas ta inicjatywa pomogła uchronić przed groźnymi odkleszczowymi chorobami tysiące bezdomnych psów i kotów, zapewniając im niemal 60 tys. przeciwkleszczowych obroży. Dzięki zebranym kroplom o tym działaniu – gdyby przyjąć, że chcemy zabezpieczyć zwierzaki na jeden miesiąc – można by natomiast ochronić ponad osiem tys. czworonogów. Oczywiście jednak ochrona potrzebna jest na dłużej, a krople zostały rozdzielone sprawiedliwie między czworonogi z poszczególnych schronisk wskazanych przez internautów.

Akcja potrwa do końca maja. Inicjatywa realizowana jest w ramach akcji dlaSchroniska.pl, dzięki której co miesiąc do psów i kotów z ponad 100 schronisk i fundacji z całej Polski, w tym ze Świnoujścia, trafiają ufundowane przez internautów karma, witaminy, środki czystości, legowiska, smycze i inne najbardziej potrzebne dary.

Krystyna Marcinkowska


komentarzy: 10, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-10 z 10

Gość • Środa [14.04.2021, 09:10:02] • [IP: 62.69.203.**]

Nie ufam schronisku dla zwierząt. Krople mogę zakupić, ale kasy nie wpłacę

Gość • Środa [14.04.2021, 09:06:05] • [IP: 31.0.2.***]

Pani ze schroniska chyba grunt się pali pod nogami bo wszędzie jej teraz pełno. Na facebooku skarży się jak to musi jeździź 230 km i z rodziną spedzać swięta w spartanskich warunkach. Jak to ona biedna bo musiała wziąć kredyty na utrzymanie schroniska. To jest ciężka praca ale ile z nas ma pracę lekką łatwą i przyjemną? I jak jesteśmy w pracy nie możemy sobie pozwolić na fochowanie wobec petentów tylko MUSIMY być mili bo to nasza praca. Pomogłabym ale nie jak jest tam obecne kierownictwo. Pomagamy Fundacji Animals Prezystań

Gość • Środa [14.04.2021, 06:44:35] • [IP: 188.146.131.**]

To gdzie fundacja Animals, ma swoje schronisko, ?i swoje pomieszczenia dla zwierząt czy wezmą zwierzę które żyje wolnozyjace

Gość anty pis • Wtorek [13.04.2021, 21:58:25] • [IP: 46.215.161.**]

Radny Andrzej Staszyński niech osobiście iska z kleszczy wolno żyjące koty sam ma dwa a trzeciego w głowie bo kto normalny TRZYMA DWA KOTY W MIESZKANIU

Gość • Wtorek [13.04.2021, 19:24:10] • [IP: 62.69.252.**]

Piękny kot

Gość • Wtorek [13.04.2021, 17:55:09] • [IP: 37.47.189.**]

Ja mogę pomóc ale fundacji Animals takie osoby jak pani z fundacji powinna prowadzić schronisko a nie babsko które wiecznie łaskę robi I ma ze wszystkim problem do pomocy ciężko i z łaska ale pieniądze by się od ludzi chciało szkoda mi tych zwierząt w schronisku ja mogę karmę dla nich lub koce dać ale pieniędzy nie dla fundacji Animals jak najbardziej czy rzutka do leczenia do czegokolwiek bo zasługują na to i maja serce do zwierząt i nie są obojętni zawsze w każdej sytuacji można na fundację liczyć nie to co na schronjsko

Gość • Wtorek [13.04.2021, 17:49:13] • [IP: 176.221.122.***]

Byłam w ubiegłym tygodniu u Pana doktora po lekarstwo, jako opiekunka kotków wolnożyjących, na karku posmarowałam swoim dwóm kociakom. Zadowolone nie były. Ale na ponad 4 tygodnie spokój.

Gość • Wtorek [13.04.2021, 17:34:06] • [IP: 31.0.177.**]

NIECH WYŁAPIĄ TE KOTY I BURKI -WYKASTRUJĄ I PO SPRAWIE. NIECH CI PSEUDO DZIAŁACZE SAMI ZE SWOJEJ KASY SIĘ ZA SPONSORUJĄ.

Gość • Wtorek [13.04.2021, 16:39:44] • [IP: 176.221.123.***]

W Świnoujściu już wszyscy wiedzą ze lepiej pomagać tym co pomagają zwierzętom, czyli fundacji animals przystań.

Gość • Wtorek [13.04.2021, 16:38:16] • [IP: 176.221.123.***]

inwazja schroniska na świnoujskich stronach. Czy ktoś chce się wybielić ?

Oglądasz 1-10 z 10
■ Obchody uroczystości z okazji Dni Morza zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez reprezentantów Urzędu Miasta w imieniu wszystkich delegacji w dniu 25 czerwca 2021 roku o godz. 11 na Placu Rybaka pod pomnikiem "Tym, którzy nie powrócili z morza". Osoby zainteresowane upamiętnieniem uroczystości mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów. Rozwiązanie to podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Apel mieszkańców Przytoru-Łunowa. Mieszkańcy Przytoru-Łunowa zwrócili się z pisemną prośbą do prezydenta miasta Janusza Żmurkiewicza, o pilne rozwiązanie dużego problemu dzieci i rodziców jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. „My niżej podpisani mieszkańcy dzielnicy Przytór/Łunowo, rodzice i opiekunowie dzieci w wieku szkolnym, zwracamy się z prośbą o zorganizowanie półkolonii w oparciu o bazę dydaktyczną dzielnicy lub filię MDK. Prośbę swą motywujemy tym, iż dzieci po całorocznym przebywaniu w przymusowym odosobnieniu potrzebują kontaktów, które w wielu przypadkach muszą być zainicjowane metodycznie, z pomocą specjalistów pedagogów, psychologów czy terapeutów zajęciowych. Wiemy, że od strony prawnej nie ma przeszkód dla organizacji tego typu opieki wakacyjnej, dlatego prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby z wyrazami szacunku” ■ Właściciele nieruchomości, którzy zainteresowani są usunięciem ze swoich posesji wyrobów zawierających azbest, mogą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 18 czerwca 2021 r. składać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Świnoujście przy ul. Wojska Polskiego 1/5 wypełnione wnioski wraz z kompletem wymaganych załączników. ■ Czy Świnoujście płaci kary za przekroczenia dopuszczonych dla miasta limitów wodnych? Czy mieszkańcy i przedsiębiorcy mogą się obawiać, że w mieście zabraknie wody? Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu zapytaliśmy o koszty dwóch inwestycji: budowę ujęcia słonawej wody i stacji uzdatniania wody w Świnoujściu. Interesowało nas m. in. z czego wynika 50-procentowa różnica w oszacowaniu wartości zamówienia w stosunku do stawek uzyskanych w wyniku rozeznania rynku. ■