POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [09.04.2021, 20:27:02] • Świnoujście

Wilków ci u nas dostatek?

Wilków ci u nas dostatek?

autor: AB Photography(fot. stock.adobe.com/pl )

Co jakiś czas pojawiają się w Świnoujściu. Są też w powiecie kamieńskim. Miłośnicy przyrody zacierają z uciechy ręce. W nasze strony zawędrowały… wilki.

Ostatnio widziany był w Świnoujściu na ulicy Grunwaldzkiej. Około pierwszej w nocy, przed blokiem na wysokości PEC-u, czaił się na małego psa. Od około tygodnia wilk spaceruje dostojnie również po innych ulicach Świnoujścia.

Prawdopodobnie to samo zwierzę widziane było wcześniej na Usedom, czego dowodem są filmiki w niemieckich mediach internetowych. Wypowiedź pracownika Nadleśnictwa Międzyzdroje sugerować może jednak coś innego.

- Na terenie administrowanym przez Nadleśnictwo Międzyzdroje odnotowaliśmy występowanie dwóch watah (rodzin) wilków w liczbie około 10 osobników – informuje Marcin Stosik, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Międzyzdroje – jedna na Wyspie Wolin, kolejna w części kontynentalnej nadleśnictwa. Poza tym okazjonalnie pojawiają się pojedynczo migrujące osobniki.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 74, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 74

Gość • Niedziela [18.04.2021, 11:52:24] • [IP: 37.248.253.**]

Ci którzy bagatelizują a wręcz się śmieją z ewentualnego zagrożenia pojawieniem się wilków w naszym mieście życzę spotkania w cztery oczy z tym drapieżnikiem.., wtedy doświadczą co to strach.., bo ja doświadczyłem takiej sytuacji co prawda z psami które były bardzo agresywne.., wtedy niemal dostałem zawału serca i nigdy nie chciałbym przeżyć podobnej sytuacji z 🐺 - iem..

Gość • Czwartek [15.04.2021, 21:23:54] • [IP: 176.221.122.**]

wczoraj okoolo 23widzialem wilka na gdanskiej . bylem z psem, przebiegl kolo nas, zatrzymal, odwrocil i powoli zaczal isc w nasza strone, ja psa pod pache i chodu, malo soie nie posraem,

Gość • Środa [14.04.2021, 14:33:16] • [IP: 89.151.33.***]

Coś mi się wydaje, że nie mamy jednego wilka tylko jest ich co najmniej 2. Jednego widziałam na Szkolnej w lasku, a w ciągu 5 min drugi przebieg mi drogę na Zamkowej

Gość • Wtorek [13.04.2021, 15:33:42] • [IP: 45.141.1.***]

Odstrzelić wilki i bez strachu juz słyszałem że pracowników w lesie zatakowali wystrzelać i spokuj bedzie

Gość • Poniedziałek [12.04.2021, 21:49:37] • [IP: 176.221.123.***]

Do 134.** Może Ciebie wybić dzbanie!

Gość • Niedziela [11.04.2021, 21:00:27] • [IP: 31.11.129.***]

Człowiek człowiekowi wilkiem, ufo ufo ufo

Gość • Niedziela [11.04.2021, 19:43:48] • [IP: 37.47.134.**]

wybić wilki

Gość • Niedziela [11.04.2021, 12:58:36] • [IP: 89.67.234.***]

Czlowiek czlowiekowi wilkiem

Gość • Sobota [10.04.2021, 23:32:05] • [IP: 5.173.130.**]

Mam nadzieję, że właściciele psów wiedzą o obowiązku wyprowadzania psów tylko na smyczy!! Właśnie wszedł przepis, po plaży w końcu przestaną szaleć, a na miejskiej w ogóle nie powinno ich tam być.

Gość • Sobota [10.04.2021, 21:53:02] • [IP: 90.215.167.**]

Nie tylko Kangal poradzi sobie z wilkiem, ale i również Ałabaj czy naprawdę zły Kaukaz zza Uralu. Ten który twierdzi, że Owczarek Niemiecki da radę złatać wilka jest po prostu... śmieszny.

Gość • Sobota [10.04.2021, 21:18:12] • [IP: 109.243.190.***]

Trzeba zamówić wilki na Park Zdrojowy, by zżarły trochę psich pupili terroryzujących ludzi.

Gość • Sobota [10.04.2021, 21:15:52] • [IP: 178.238.247.***]

Największym wilkiem jest człowiek.

Gość • Sobota [10.04.2021, 21:02:52] • [IP: 5.173.137.**]

Dla. Czego. Pieski. Mają. Chodzić. W. Kagańcu. I. Na. Smyczy. A. Wilki. Nie. Morze. Ten. Kto. Tą. Ustawę. Wymyślił. Uważa. Źe. Wilki. To. Malutkie. Pieski. I. Wymyślili. Źe. Nie. Można. I. Krzywdy. Zrobić.

Gość • Sobota [10.04.2021, 19:25:14] • [IP: 176.221.122.**]

Wilki przybyły z Usedom.Tuskowe czuje wolfsxturmu

Gość • Sobota [10.04.2021, 19:21:15] • [IP: 46.215.114.***]

11:55:44, wysluchaj sobie na Y T wypowiedz Artura Wosztyla - pilota Jaka-40 bezposrednio po wyjsciu z Jaka-40 po wyladowaniu na lotnisku jeszcze przed ladowaniem Tu-154. Moze ci uruchomia sie resztki szarych komorek.

Gość • Sobota [10.04.2021, 18:41:06] • [IP: 188.146.163.**]

Świnoujscie to Ciemnogród i normalni ludzie tu nie mieszkają!! Zwykła patola, która zazdrości wszystkiego wszystkim nawzajem!!

Gość • Sobota [10.04.2021, 18:26:26] • [IP: 89.151.38.***]

Dzisiaj widziałam skundlonego wilczura w lasku na wysokości Szkolnej a Wielkopolskiej na pewno to ten wilk o którym się tak gorliwie piszę...

Gość • Sobota [10.04.2021, 17:47:17] • [IP: 176.221.122.***]

Około 10 byłam z Wnukiem na spacerze...I z psem.Z lasu na wyjściu Basztowej wilk pobiegł w stronę Herbowej.Był bardzo spokojny chociaż duży.Nic nam nie zrobił...W tej samej chwili pies bez smyczy rzucił się na pieska naszego na smyczy. Wnuk w szoku...Piesek pogryziony. Właściciel psa uciekł nawet nie czekając. Dobrze że mamy świadków.A teraz czekam na zaświadczenie że pies jest zaszczepiony.. Właściciel tego psa jeszcze mojego wnuka bardzo wystraszył.

Pingu • Sobota [10.04.2021, 16:37:38] • [IP: 176.221.122.**]

Jesuuuuuuuu nawet w komentarzach o wilkach już o Pis. Tusk dla ciebie to Pan dla mnie to TYLKO Tusk. I twoje okrzyki o burakach pisowskich niczego w tym nie zmieniają.Ty jesteś taki cool, prawie europejczyk tylko zazdrościć.Hmm czy jak kolega gej będzie cię. ... to też trzeba ci zazdrościć??:)))) Ech europejczyku, to co pokazujesz to właśnie twarz kreola, skolonizowanego murzyna który chce koniecznie być biały. Świat się dowiedział kto jest sprawcą katastrofy smoleńskiej? To odpowiedz mi gdzie jest najważniejsza rzecz, czyli wrak rozbitego samolotu.Kto go zbadał? Kiedy? Nawet za najgorszych czasów PRL- jak rozbił się radziecki IŁ to Polacy nie przekazali śledztwa Rosji tylko prowadzili je z nimi i poczytaj sobie pajacu jakie wydali wnioski.I to były czasy gdy Polska teoretycznie była pod ich"władaniem". A tu gdy Polska jest niby wolna twój Tusk oddaje śledztwo Rosjanom!Na oczach twojego Tuska Rosjanie myją sobie szczątki samolotu i co robi niby premier? NIC ! i JA MAM GO NAZYWAĆ Panem?lemingu myśl !!

Gość • Sobota [10.04.2021, 15:44:57] • [IP: 37.47.188.***]

Mieszkaniec gminy Wolin • Sobota [10.04.2021, 01:40:09] • [IP: 83.20.225.***] - Wikipedia podaje wagę owczarka niemieckiego 30-45 kg, wilka zaś 45-60 kg. Poza tym waga to nie wszystko, owczarek niemiecki ma średni start choćby do wilczaka czechosłowackiego, a co dopiero do wilka. Jedyna znana mi rasa dająca sobie (i to dobrze) radę z wilkiem to kangal.

Gość • Sobota [10.04.2021, 15:17:49] • [IP: 188.146.166.***]

"Gość • Sobota [10.04.2021, 11:55:44] • [IP: 87.78.246.***] Do 255...Pan Tusk, buraku pisowski. Naczelnik pisowski to ma glosik, jak sie gnojowicy napije. A teraz wreszcie Swiat oficjalnie sie dowiedzial kto jest sprawca katastrofy Smolenskiej i nic nie pomoga wypociny takich jak ty, oraz Antosia swirusa." Wypad ty żydowski karaluchu!

leming • Sobota [10.04.2021, 15:15:26] • [IP: 178.238.249.***]

do --123---ty PISofczyku Tuskowi do piet nie dorastasz

Gość • Sobota [10.04.2021, 14:35:44] • [IP: 37.47.188.***]

GośćBYLA • Sobota [10.04.2021, 13:03:52] • [IP: 31.1.160.***] s-cie.. miasto najbardziej chamskie w jakim bylam w Polsce...!!///////Bardzo dużo racji. Takiej mentalnej patologii i bezinteresownej nieżyczliwości jak w Ściu to w mało którym mieście się doświadczy, szczególnie w takiej skali. Pozdro dla nielicznych normalnych.

GośćBYLA • Sobota [10.04.2021, 13:03:52] • [IP: 31.1.160.***]

s-cie. .miasto najbardziej chamskie w jakim bylam w Polsce...!!

Gość • Sobota [10.04.2021, 12:26:44] • [IP: 88.156.235.***]

Niedługo pojawią się tygrysy.P.O. to załatwi.

Oglądasz 1-25 z 74
■ Pogoda na poniedziałek: Miejscami na północy, zachodzie i w centrum kraju prognozowane są burze z intensywnymi opadami deszczu o wydajności do 10-15 mm. ■ Łza się kręci w oku na ten widok! We wtorek dok świnoujskiej MSR odpłynął do Szczecina. Zobacz film! ■ Matka chłopca odnaleziona. Kilkanaście minut przed godziną 20:00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zauważyli chłopczyka błąkającego się przy ulicy Hetmańskiej. Chłopiec wie, że ma 4 lata, jednak nie był w stanie powiedzieć, jak się nazywa ani gdzie mieszka. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie ■ Dla Niemców nie jesteśmy już krajem wysokiego ryzyka. Są nowe regulacje dla podróżnych Niemcy przestały uznawać Polskę za kraj wysokiego ryzyka. W związku z tym od niedzieli, 9 maja do naszych niemieckich sąsiadów wjedziemy bez konieczności wykonywania testu na koronawirusa przed przekroczeniem granicy ■ Mimo kilkudniowego przestoju na początku kwietnia. Wyspiarka na szczęście drąży i nie ogląda się za siebie. Mamy już 330 metrów tunelu! ■ Tarcza antykryzysowa - zmiany od 4 maja Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień 2021 roku. Będą też mogli otrzymać świadczenie postojowe do pięciu razy ■ Zaszczepiono już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych 100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki. Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych. Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. ■ Prawdziwy horror rozegrał się w czwartek, około godziny 1:00 w nocy w bloku przy ulicy Steyera 15 w Świnoujściu. Pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, w trakcie której jeden z mężczyzn został ugodzony ostrym narzędziem w klatkę piersiową. 36 – latek nie żyje. Jak udało nam się ustalić policja zatrzymała już sprawcę. Na miejscu przez całą noc do rana pracowali policjanci, którzy zbierali materiały dowodowe i oględziny miejsca zdarzenia. ■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■