POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [07.04.2021, 23:29:20] • Świnoujście

W trakcie prac na torze wodnym Szczecin - Świnoujście pogłębiarka natrafiła na bombę głębinową!

W trakcie prac na torze wodnym Szczecin - Świnoujście pogłębiarka natrafiła na bombę głębinową!

fot. Grupa Nurków Minerów 12. DTr

Nurkowie - minerzy 12. Dywizjonu Trałowców usunęli i zneutralizowali bombę głębinową, która znajdowała się na torze wodnym Szczecin - Świnoujście. Na to niebezpieczne znalezisko natrafiono w niedzielę 4 kwietnia w trakcie prac pogłębiarskich.

Pogłębiarka wraz z urobkiem zassała także bombę! Jak informuje 8. FOW obiekty tego typu zazwyczaj zawierają w sobie ponad 120 kg materiału wybuchowego. Na szczęście, tym razem obiekt nie był uzbrojony w zapalniki, a kadłub był rozszczelniony.

W trakcie prac na torze wodnym Szczecin - Świnoujście pogłębiarka natrafiła na bombę głębinową!

fot. Grupa Nurków Minerów 12. DTr

We wtorek, 6 kwietnia bomba została przetransportowana w bezpieczne miejsce, a następnie zneutralizowana.

W trakcie prac na torze wodnym Szczecin - Świnoujście pogłębiarka natrafiła na bombę głębinową!

fot. Grupa Nurków Minerów 12. DTr

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Gość • Czwartek [08.04.2021, 23:49:38] • [IP: 185.53.147.***]

Dać karę firmie która oczyszczała dno os niewybuchów!! 100% konkraktu do zwrotu

Gość • Czwartek [08.04.2021, 20:17:37] • [IP: 178.238.250.**]

przecież to jest pompa glebinowa miałem dokładnie taka nawet te sznureczki się zgadzaja

Gość • Czwartek [08.04.2021, 19:58:09] • [IP: 31.0.176.***]

RESZTĘ ZŁOMU ZDALI NA SKUP? TO ILE DOSTALI?

Gość • Czwartek [08.04.2021, 14:28:06] • [IP: 31.0.176.***]

IP: 176.221.122.*** KOLEJNY SZCZUR DO KASY. IDŹ RÓW LIZAĆ I NA APEL SMOLEŃSKI.

Gość • Czwartek [08.04.2021, 13:02:06] • [IP: 178.235.146.***]

Możejki by ją rozbroił 😆

Gość • Czwartek [08.04.2021, 12:31:33] • [IP: 80.44.125.**]

nuwka nie śćmigana

Gość • Czwartek [08.04.2021, 12:16:21] • [IP: 176.221.123.***]

Przez 70 lat nie przeskanowano całego toru wodnego aż do Szczecina.Należało wykonać obraz kanału, coś na wzór tomografu komputerowego, byłoby widać gdzie takie cudeńka leżą.

Gość • Czwartek [08.04.2021, 12:09:43] • [IP: 176.221.123.***]

a kto ją tam podrzucił?

Gość • Czwartek [08.04.2021, 10:14:05] • [IP: 176.221.122.***]

Do [IP: 31.0.176.***] jaki autor taki komentarz ha ha : -)

Gość • Czwartek [08.04.2021, 09:46:28] • [IP: 62.69.253.**]

zastanawia mnie, kiedy dochodzą do tego że wessali bombę, i jak to jest że jeszcze żadna nie wybuchła, ta bombka wygląda bardziej jak jakaś część może z auta, może ze statku.

Gość • Czwartek [08.04.2021, 09:01:45] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Czwartek [08.04.2021, 06:42:42] • [IP: 37.248.139.**]Tak...covid uszkodził ci te resztki szarych komórek i bredzisz

Gość • Czwartek [08.04.2021, 08:18:11] • [IP: 5.173.138.***]

Dobra robota!! A dziś kolejna akcja w Szczecinie...

Gość • Czwartek [08.04.2021, 07:21:11] • [IP: 31.0.176.***]

SZCZURY DO KASY.

Gość • Czwartek [08.04.2021, 07:20:40] • [IP: 31.0.176.***]

JACY SAPERZY TAKA BOMBA HA HA. ZWYKŁY WYŚCIG SZCZURÓW.

Gość • Czwartek [08.04.2021, 06:42:42] • [IP: 37.248.139.**]

Obciążyć niemiecki rząd, czekam tylko na to aż pszczółka tunelowa wejdzie w kanał i będzie naturalny tunel bhahaha, debile wiercą bez rozpoznania terenu a dzieci wiedzą że tor wodny jest zaminowany

Gość • Czwartek [08.04.2021, 05:54:54] • [IP: 178.235.147.***]

Pogłębiają bez rekonesansu? Prokurator to czyta?

Gość • Czwartek [08.04.2021, 05:45:57] • [IP: 176.221.122.**]

Szkoda że tej pogłębiarki nie wysadziło w powietrze

Gość • Czwartek [08.04.2021, 04:29:25] • [IP: 62.69.229.**]

Czyli maszyna do wiercenia dziury już może wznowić wiercenie?

Gość • Czwartek [08.04.2021, 04:09:02] • [IP: 176.221.122.*]

dodajac gazoport i mamy ladna zatoke az po Szczecin

Gość • Czwartek [08.04.2021, 00:46:12] • [IP: 78.10.206.**]

Ja bym z tej bomby zrobił lepszy pożytek...

Gość • Czwartek [08.04.2021, 00:44:24] • [IP: 37.248.91.**]

Portal nie podaje czyja to bomba, dziadka Adolfa, dziadka Churchila, czy dziadka Jarosława tego od kotów...🐲

Gość • Środa [07.04.2021, 23:31:34] • [IP: 88.156.206.***]

ś.p. Stachu już by wiedział co powiedzieć.

Oglądasz 1-22 z 22
■ OSTRZEŻENIE BURZE od godz. 14:00 dnia 17-05-2021 do godz. 18:00 dnia 17-05-2021 województwo zachodniopomorskie, wielkopolskie. Prognozowane są pojedyncze burze, którym towarzyszyć będą lokalnie intensywne opady deszczu od 15 do 20 mm/m2 oraz porywy wiatru do 70 km/h. Skutki: łamanie gałęzi; ryzyko utraty życia; ryzyko wybuchu pożaru; utrudnienia komunikacyjne; zaburzenia w pracy urządzeń elektrycznych. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky Sp. z o.o. ■ Łza się kręci w oku na ten widok! We wtorek dok świnoujskiej MSR odpłynął do Szczecina. Zobacz film! ■ Matka chłopca odnaleziona. Kilkanaście minut przed godziną 20:00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zauważyli chłopczyka błąkającego się przy ulicy Hetmańskiej. Chłopiec wie, że ma 4 lata, jednak nie był w stanie powiedzieć, jak się nazywa ani gdzie mieszka. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie ■ Dla Niemców nie jesteśmy już krajem wysokiego ryzyka. Są nowe regulacje dla podróżnych Niemcy przestały uznawać Polskę za kraj wysokiego ryzyka. W związku z tym od niedzieli, 9 maja do naszych niemieckich sąsiadów wjedziemy bez konieczności wykonywania testu na koronawirusa przed przekroczeniem granicy ■ Mimo kilkudniowego przestoju na początku kwietnia. Wyspiarka na szczęście drąży i nie ogląda się za siebie. Mamy już 330 metrów tunelu! ■ Tarcza antykryzysowa - zmiany od 4 maja Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień 2021 roku. Będą też mogli otrzymać świadczenie postojowe do pięciu razy ■ Zaszczepiono już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych 100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki. Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych. Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. ■ Prawdziwy horror rozegrał się w czwartek, około godziny 1:00 w nocy w bloku przy ulicy Steyera 15 w Świnoujściu. Pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, w trakcie której jeden z mężczyzn został ugodzony ostrym narzędziem w klatkę piersiową. 36 – latek nie żyje. Jak udało nam się ustalić policja zatrzymała już sprawcę. Na miejscu przez całą noc do rana pracowali policjanci, którzy zbierali materiały dowodowe i oględziny miejsca zdarzenia. ■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■