POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [02.04.2021, 21:44:12] • Świnoujście

Mieszkaniec: Gdzie święcą jaja? Czytelnicy pomóżcie!

Żyjemy w takich czasach, że wielką niewiadomą są nawet świąteczne święcenia pokarmów. Jak będzie to wyglądało w tegoroczną Wielką Sobotę zastanawia się jeden z mieszkańców. - Zastanawiam się, gdzie w naszym mieście można poświęcić jajka. Dzwoniłem nawet do Chrystusa Króla i powiedzieli, że nie będą święcić. Gdzie zatem w tym roku odbędzie się święcenie pokarmów Wielkanocnych? Czytelnicy pomóżcie! - pisze Czytelnik.

Już wiadomo, że w kościół pw. Chrystusa Króla nie poświęcimy koszyczka. Co zresztą? Piszcie w komentarzach, czekamy na informacje od Was.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 10, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-10 z 10

Gość • Piątek [09.04.2021, 17:41:38] • [IP: 188.146.166.**]

Gość • Piątek [09.04.2021, 10:19:13] • [IP: 176.221.123.**]

Umytym jajom to, każda kobitka poświęci czas.

Gość • Wtorek [06.04.2021, 03:03:27] • [IP: 164.127.127.***]

Piszę za późno, ale KAŻDY może poświęcić, tekst podaje ksiądz proboszcz na stronie parafii Stanisława i Bonifacego, najpierw trzeba wejść na ogłoszenia duszp., tam są 2 wersje - z wodą święconą i bez niej. Święcenie to nie magia, opiera się na modlitwie, więc nawet woda święcona nie jest potrzebna (z kolei woda święcona też staje się taka dzięki modlitwie). Modlitwa to permanentne ŚWIĘCENIE, np. o długo używanym różańcu mówi się, że jest przez użycie poświęcony. Diabeł tego się bardzo boi; gdzie jest modlitwa i wiara, tam super inteligentny szatan traci opanowanie i ową inteligencję.

Mieszkaniec • Sobota [03.04.2021, 18:28:34] • [IP: 188.146.163.**]

Chyba tylko kościół pw. bł. Michała Kozala. Przed kościołem i w odstępach.

Pazdzioch • Sobota [03.04.2021, 15:22:55] • [IP: 83.23.227.***]

Nigdzie jaj nie świecą. Święconki tak a jaja nie wiem gdzie

Gość • Sobota [03.04.2021, 10:56:30] • [IP: 176.221.123.***]

nie wolno obrazac innych religii wiemy że są to Święta Katolickie

Gość • Sobota [03.04.2021, 10:10:00] • [IP: 89.151.39.**]

Nigdzie!! Co za ciemny naród.

Gość • Sobota [03.04.2021, 09:57:33] • [IP: 178.238.247.***]

Co pół godziny do 16.00 przed Kościołem pw. bł. Michała Kozala.

Gość • Sobota [03.04.2021, 09:22:34] • [IP: 176.221.122.***]

Mozg sobie poswieccie, sredniowiecze sie skonczylo