POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [01.04.2021, 21:24:57] • Szczecin

Unijne wsparcie dla WSPR w ramach walki z pandemią wirusa SARS-CoV-2

Unijne wsparcie dla WSPR w ramach walki z pandemią wirusa SARS-CoV-2

fot. Organizator

Czas pandemii koronawirusa to okres niezwykle trudny dla zespołów ratownictwa medycznego WSPR w Szczecinie. Na szczęście na froncie walki z wirusem nie jesteśmy sami. Dzięki wsparciu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zakupiliśmy już 5 nowych ambulansów, ale także odzież ochronną oraz maski FFP2 dla ratowników medycznych, lekarzy i pielęgniarek. Właśnie zakończył się okres realizacji projektu „Doposażenie WSPR w Szczecinie w związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2”.

Nowoczesne karetki to pojazdy marki Mercedes Benz. Każda wyposażona jest w defibrylator, respirator, ssak akumulatorowy, pompę infuzyjną, krzesło transportowe oraz platformę do mechanicznego ucisku klatki piersiowej. Trafiły pod koniec 2020 roku do naszych filii w Szczecinie Dąbiu, Stargardzie, Koszalinie, Sławnie i Kołobrzegu. Umożliwiają naszym zespołom ratownictwa medycznego szybkie i sprawne dotarcie do pacjentów, a następnie przetransportowanie ich do szpitali.

Zakup podstawowej odzieży ochronnej obejmował 1800 koszulek, 500 par spodni letnich, 60 par butów, 100 kompletów odzieży zimowej oraz 100 kamizelek taktycznych. Do członków zespołów ratownictwa medycznego trafi też ponad 2500 półmasek FFP2.

Wsparcia WSPR w Szczecinie udzielono w ramach projektu realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Oś priorytetowa IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia, Działania 9.1.Infrastruktura ratownictwa medycznego pt. „Doposażenie WSPR w Szczecinie w związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2”. Całkowita wysokość wsparcia to 2 983 870,95 zł. Okres realizacji projektu trwał od 1.10.2020 do 31.03.2021 r.

Paulina Heigel
rzecznik prasowy
WSPR w Szczecinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■