POGODA

Wydarzenia

Waldemar Mroczek • Niedziela [12.10.2008, 22:48:05] • Świnoujście

Flota trzecia!!!

A więc za nami piętnasta kolejka I ligi. Flota przywiozła z Lublina tylko jeden punkt, ale jakże cenny. To on wywindował nas na trzecie miejsce dające możliwość gry w barażach o ekstraklasę! Stało się tak dlatego, że Podbeskidzie poległo w Turku i Korona nie wygrała z Zagłębiem. Mecz w Kielcach to kolejny klasyk horroru. Do 74 minuty bramek nie było. W 83 zrobiło się 2-0 i tak jeszcze było na początku ostatniej planowej minuty meczu.

Sędzia doliczył trzy minuty i to wystarczyło Zagłębiu do wyrównania. Należy się więc lubinianom od nas kosz kwiatów, ale jednocześnie mecz ten nam uświadamia jak trudne teraz czekają nas przeprawy. W meczu kieleckim grali bowiem nasi dwaj najbliżsi rywale. Gdyby skład pierwszej trójki się utrzymał to mielibyśmy wiosną szlagierowe zakończenie sezonu.

Największą niespodzianką XV kolejki była jednak porażka Podbeskidzia w Turku. Jak widać więc Tur też nie składa broni i walka o utrzymanie nabiera coraz większych rumieńców. Po raz pierwszy od dłuższego czasu wygrał GKS Katowice i dźwignął się na miejsce przedostatnie. Czerwoną latarnię przekazał poznańskiej Warcie, która dziś doznała niemal haniebnej porażki u siebie w meczu o 6 punktów z Dolcanem Ząbki. To może oznaczać bardzo poważne tarapaty dla trenera Bogusława Baniaka.
Szansy na zrównanie się z Zagłębiem nie wykorzystał łódzki Widzew bezbramkowo remisując ze Zniczem w Pruszkowie. Tak więc nikt z prowadzącej po 14 kolejkach ósemki nie wygrał tym razem meczu. Udało się to dopiero dziewiątej przedtem Wiśle Płock, która dzięki temu skoczyła dwa szczeble wyżej.

Piotr Dziuba trafił dziś po raz ósmy. W poprzednich sezonach (IV i III liga) strzelał po 16 bramek w sezonie. Można więc powiedzieć, że plan minimum, na rundę jesienną już wykonał. Mamy jednak nadzieję, że na tym się nie zakończy.