POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [12.01.2021, 17:28:54] • zachodniopomorskie

Te liczby robią wrażenie podsumowanie akcji oddawania krwi i osocza przez funkcjonariuszy Służby Więziennej

Te liczby robią wrażenie podsumowanie akcji oddawania krwi i osocza przez funkcjonariuszy Służby Więziennej

fot. Organizator

W trudnym czasie pandemii funkcjonariusze Służby Więziennej odpowiedzieli na apel szpitali naszego regionu oraz wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia oddając masowo krew i osocze najbardziej potrzebującym w walce z koronawirusem SARS-CoV-2.

W grudniowej akcji wzięło udział łącznie 60 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Służby Więziennej pełniących na co dzień służbę w Nowogardzie, Stargardzie, Goleniowie Szczecinie Gorzowie Wlkp. i Międzyrzeczu.

Dzięki poświęceniu naszych koleżanek i kolegów, którzy sami wygrali walkę z COVID 19, w grudniowej akcji udało się pozyskać 10 litrów osocza oraz 32 litry krwi, które jak wierzymy pomogą w walce z pandemią ratując zdrowie, a w niektórych przypadkach także życie wielu chorych i cierpiących – powiedział mjr Sebastian Matuszczak rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie.

Warto dodać że placówkach penitencjarnych w całym kraju działają 83 kluby honorowego krwiodawstwa, które skupiają prawie 2,5 tysiąca członków, w tym także emerytów SW.

W okręgu szczecińskim Kluby Honorowych dawców krwi funkcjonują przy Zakładach Karnych w Nowogardzie, Stargardzie oraz w Areszcie Śledczym w Szczecinie. Skupiają łącznie 30 honorowych dawców krwi.

Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego
Służby Więziennej w Szczecinie
mjr Sebastian Matuszczak


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Środa [13.01.2021, 08:29:03] • [IP: 176.221.122.***]

Przeciez to zbieranie osocza" ozdrowiencow" to legenda szamanow leczacych lewoskretnym eliksirem panoramixa, nic to nie daje poza zagrywka pod publike ktora lykaja tylko wyborcy pisu... Swoja droga sam kiedys oddawalem krew, nawet sporo litrow. Czlowiek byl mlody i glupi oddajac to co ma najcenniejszego. Najlepsze jest to, ze praktycznie zaden lekarz nie oddaje krwi. Jak widac u nie ktorych tylko mlodosc sie skonczyla.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Sektor stoczniowy cierpi na brak wykwalifikowanych kadr ■ Szybkie testy antygenowe w kontenerze obok laboratorium. Nie trzeba się rejestrować. W kontenerze obok laboratorium wykonujemy szybkie testy antygenowe. Próbki pobieramy w godzinach od 10 do 12 przez siedem dni w tygodniu. Na badania te nie trzeba się rejestrować. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości oraz dowód wpłaty. Przypominamy, że wpłat można dokonać przelewem (wszystkie informacje dotyczące testu łącznie z numerem konta znajdą Państwo TUTAJ szpital-swinoujscie.pl/strona/menu/83_testy_sars-cov-2__covid_-19) lub bezpośrednio w laboratorium. Cena testu antygenowego to 80 złotych. Zapraszamy! ■ Zmarł Tadeusz Gala: były wiceprezydent Świnoujścia, oddany miastu i jego mieszkańcom ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■