POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [11.01.2021, 23:17:27] • zachodniopomorskie

Nowe „stołówki” dla ptaków

Nowe „stołówki” dla ptaków

fot. Natasza Kaczmarek (Nadleśnictwo Nowogard)(fot. Organizator )

Pracownicy Nadleśnictwa Nowogard (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) w ramach corocznej akcji „Najmłodsi dla najmniejszych" przekazali m.in. do przedszkoli położonych w zasięgu administracyjnym nadleśnictwa karmę dla ptaków oraz nowe karmniki.

- Jest to specjalnie zakupiona karma dla naszych skrzydlatych przyjaciół, zawierająca wszystkie niezbędne dla przeżycia w okresie zimy składniki. W tym roku postanowiliśmy podziękować przedszkolakom za pomoc, w dokarmianiu ptaków, w szczególny sposób. Prócz karmy dostarczyliśmy również nowe „stołówki" - karmniki. Nie od dziś przecież wiadomo, że je się również oczami – mówi Natasza Kaczmarek z Nadleśnictwa Nowogard.

Dokarmiając ptaki zimą należy pamiętać, aby robić to regularnie i wykładać karmę w tych samych miejscach podczas całej zimy. Ptaki szybko przyzwyczają się do źródła pokarmu i zaprzestanie dokarmiania może stać się dla nich niebezpieczne.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Na przeważającym obszarze kraju prognozowana jest śliskość nawierzchni dróg spowodowana marznącą wilgocią oraz szronem - szczególnie nad ranem ■ Zmarł Tadeusz Gala: były wiceprezydent Świnoujścia, oddany miastu i jego mieszkańcom ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■