POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [11.01.2021, 17:34:31] • Świnoujście

Nacieszcie się ozdobami świątecznymi póki jeszcze są. Na dniach zostaną zdemontowane

Zastanawialiście się do kiedy będziecie mogli podziwiać ozdoby świąteczne, lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia pod choinką? Spieszcie się bo czasu jest coraz mniej. Już niebawem dekoracje znikną. Pierwsze demontaże rozpoczną się już w tym tygodniu. Informacje na ten temat uzyskaliśmy od prezydenckiego rzecznika, Jarosława Jaza.

W grudniu na Placu Wolności stanęło żywe drzewko. Pojawiły się też inne ozdoby, w tym podświetlone bombki. Ozdoby świąteczne 2020 były jednak znacznie skromniejsze niż te w ubiegłych latach. Tym razem miasto nie zdecydowało się na wynajem dekoracji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Środa [13.01.2021, 17:57:55] • [IP: 164.127.235.**]

A jak jest w Kościele? Mądrzej. Stopniuje się emocje: na ołtarzu jest świeca maryjna, roratnia, przed nim są 4 świece zapalane w ilości odpowiadającej minionym tygodniom Adwentu, może obok być Dzieciątko" schodzące" do nas po stopniach. Choinki, bombki, światełka pojawiają się dopiero w ostatnim tygodniu przez BN, a jest to fakt tak trafnie wymierzony jak wirtuozerskie uderzenie perkusisty, we właściwym punkcie - odtąd radość rozprowadza się po całym okresie B.Narodzenia trwającym po 25XII, a nie wtłacza się jej przedwcześnie, ok.20XI - dlatego ona nie nuży, światełka nie powszednieją, choinka nadal jest jak klucz wiolinowy każdego dnia otwierający nam serce kolędą brzmiącą w umyśle, nie zamienia się w uschłego (w oczach duszy) chochoła. Wg polskiej tradycji śpiewamy kolędy długo, do końca stycznia, a jeśli ktoś jest wpatrzony w tak zwane Mikołaje i choinki jako sedno BN, kolęda brzmi mu w uszach jak tren pogrzebowy, bo przecież w perspektywie fałszywego timingu zaczynania BN już 20XI, święto wypala się 26XII

Gość • Wtorek [12.01.2021, 16:23:00] • [IP: 176.221.123.***]

Wyciąc drzewa na Placu Wolności, wybetonować, stawiać raz do roku żywe drzewko łatwousuwalne, dla zmyłki ozdobione wynajętymi i łatwymi do demontażu skromnym lecz neutralnymi światopogladowo dekoracjami. Kto na ten pomysł wpadł ? Sławomir Mrożek ?

Gość • Poniedziałek [11.01.2021, 19:03:09] • [IP: 77.252.46.**]

Najpierw niech zdemontują te samowole budowlane z pasa wydm.

Oglądasz 1-3 z 3
■ Sektor stoczniowy cierpi na brak wykwalifikowanych kadr ■ Szybkie testy antygenowe w kontenerze obok laboratorium. Nie trzeba się rejestrować. W kontenerze obok laboratorium wykonujemy szybkie testy antygenowe. Próbki pobieramy w godzinach od 10 do 12 przez siedem dni w tygodniu. Na badania te nie trzeba się rejestrować. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości oraz dowód wpłaty. Przypominamy, że wpłat można dokonać przelewem (wszystkie informacje dotyczące testu łącznie z numerem konta znajdą Państwo TUTAJ szpital-swinoujscie.pl/strona/menu/83_testy_sars-cov-2__covid_-19) lub bezpośrednio w laboratorium. Cena testu antygenowego to 80 złotych. Zapraszamy! ■ Zmarł Tadeusz Gala: były wiceprezydent Świnoujścia, oddany miastu i jego mieszkańcom ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■