POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [30.12.2020, 11:45:05] • Świnoujście

Unijne wsparcie dla dzieci i rodzin podczas epidemii

Świnoujście dostało 144 375 zł dotacji na wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii. Pieniądze te przeznaczono na zakup laptopów, komputerów, maseczek czy rękawiczek.

Epidemia nie zmieniła procedury umieszczania dzieci w pieczy zastępczej. Nadal następuje to na podstawie orzeczenia sądu. W Świnoujściu realizowany jest projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej "Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19."

Ma być on pomocą dla dzieci, rodziców zastępczych i pracowników rodzinnych oraz instytucjonalnych podmiotów pieczy zastępczej w sytuacji zagrożenia epidemią COVID-19.

- W ramach tego projektu Gmina Miasto Świnoujście otrzymała środki finansowe w kwocie 144 375 zł, które przeznaczono na zakup środków ochrony osobistej (maseczek, rękawiczek, środków dezynfekcyjnych) oraz zakup laptopów, komputerów stacjonarnych, oprogramowania i sprzętu audiowizualnego dla dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej - informuje Jarosław Jaz, rzecznik prasowy prezydenta Świnoujścia.

Projekt "Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19" realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój lata 2014-2020 - Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym, PI 9iv: Ułatwienie dostępu do przystępnych cenowo, trwałych oraz wysokiej jakości usług, w tym opieki zdrowotnej i usług socjalnych świadczonych w interesie ogólnym.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Wtorek [05.01.2021, 18:42:22] • [IP: 37.248.210.**]

Oglądasz 1-1 z 1
■ Na przeważającym obszarze kraju prognozowana jest śliskość nawierzchni dróg spowodowana marznącą wilgocią oraz szronem - szczególnie nad ranem ■ Zmarł Tadeusz Gala: były wiceprezydent Świnoujścia, oddany miastu i jego mieszkańcom ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■