POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [22.11.2020, 20:18:00] • Polska

Jakie prezenty poleca Święty Mikołaj i jego ekipa?

Jakie prezenty poleca Święty Mikołaj i jego ekipa?

fot. Organizator

To nieprawda, że elfy pracujące w fabryce prezentów Świętego Mikołaja noszą słodkie czapeczki, fikuśne skarpetki i urocze kubraczki. Ich szef wie bowiem, że strój roboczy to jedno z podstawowych narzędzi zapewniających efektywną i wygodną pracę. Sprawdzamy, jakie elementy takiego stroju są szczególnie cenione w mikołajowym zespole i jednocześnie sprawdzają się jako trafione prezenty dla wszystkich fachowców oraz miłośników majsterkowania. Oczywiście tych grzecznych.

Cały rok wytężonej pracy, w tym jeden wyjątkowy wieczór, podczas którego logistyka musi osiągnąć poziom – w przenośni i dosłownie – podniebny. W takich warunkach nie ma miejsca na błędy i wpadki – tym bardziej tak kompromitujące, jak spadanie spodni. Dlatego każdy w mikołajowym zespole kompletowanie stroju zaczyna od elastycznego paska z solidną metalową sprzączką, przesyłanego przez zaprzyjaźnione elfy ze Szwecji, pracujące w fabryce prezentów Blaklader. Dzięki zastosowaniu połączenia ekstremalnie wytrzymałej CORDURY z miękką, rozciągliwą pianką pasek jest zarówno trwały i stabilny, jak i bardzo wygodny – podczas kucania bądź wykonywania skłonów użytkownik nie odczuwa efektu „rozcinania na pół”. Uniwersalny, czarny kolor oraz elegancki splot sprawiają, że pasek komponuje się z każdym rodzajem stroju – od roboczego, po typowo domowy. Do tego stopnia, że nawet występując w oficjalnych strojach znanych z bajek czy reklam, Mikołaj wraz z elfami zakładają do nich swoje charakterystyczne paski.

Drugim elementem stroju roboczego, który Święty Mikołaj stosuje zarówno jako wyposażenie swojego zespołu, jak i praktyczny prezent, są ciepłe, „oddychające” skarpety. Wykonane ze specjalnej mieszanki materiałów, skutecznie ogrzewają stopy gdy trzeba na mrozie załadować sanie i zaprząc do nich renifery. Skarpety te docenią nie tylko majsterkowicze i fachowcy, ale także miłośnicy sportów zimowych – dzięki zastosowaniu nici elastanowej wygodnie dopasowują się do stopy i łydki nie uwierając użytkownika, a mięsista, gruba podeszwa stanowi pewne oparcie dla ciała. Jednocześnie skarpety bardzo skutecznie odprowadzają na zewnątrz nadmiar wilgoci, więc stopa pozostaje sucha i ciepła nawet podczas bardzo intensywnego użytkowania.

Przebojem wśród pracujących dla Świętego Mikołaja elfów są flanelowe koszule, które elfy niejednokrotnie umieszczają w paczkach z prezentami nawet już nie pytając o to szefa – ten bowiem również je uwielbia, zwłaszcza gdy może wreszcie zdjąć słynny czerwony, „pokazowy” płaszcz i wygodnie rozsiąść się przy ciepłym kominku. Obszerny krój koszuli, opcja podpięcia podwiniętych rękawów oraz miły w dotyku, miękki i czesany w środku materiał zapewniają wygodę oraz komfort użytkowania zarówno podczas pracy, jak i wypoczynku. W jednej z praktycznych kieszeni z klapką umieszczonych na piersi znalazło się także miejsce na sprytny otwór na ołówki, którymi elfy odznaczają na listach informacje, które prezenty zostały już spakowane.

Warto jeszcze wspomnieć o wyjątkowo ciekawym elemencie stroju samego Świętego Mikołaja – rzemieślniczych spodniach, które zakłada zawsze na noc dostarczania prezentów i które otrzymał wiele lat temu od elfów z Blaklader jako prezent i zarazem popis ich umiejętności. Wykonane z rozciągliwego w czterech kierunkach stretchu doskonale sprawdzają się podczas przeciskania przez kominy, gdzie Święty Mikołaj nieraz musi wykazać się ekwilibrystycznymi zdolnościami. Nie straszne są mu przy tym otarcia, ponieważ spodnie są wzmocnione wytrzymałą CORDURĄ. Z kolei w licznych, pomysłowo zaprojektowanych kieszeniach mieści się prawie tyle, ile w słynnym worku na prezenty. Dzięki temu Mikołaj zawsze ma pod ręką notes z rozkładem swojej jazdy, miarkę do sprawdzania średnicy kominów, a także podkowę oraz kilka gwoździ, na wypadek, gdyby w trasie trzeba było awaryjnie podkuć któregoś z reniferów. Takimi funkcjonalnymi i wygodnymi spodniami Święty Mikołaj lubi obdarowywać nie tylko doświadczonych fachowców – często dostarcza je też na prośbę żon, chcących zasugerować swoim drogim mężom konieczność przeprowadzenia oczekiwanego od długiego czasu remontu…

Jeśli więc ktoś wciąż zastanawia się nad pomysłem na praktyczny prezent, który ucieszy zarówno fachowca, jak i domowego majsterkowicza, niech uważnie przyjrzy się zapracowanemu zespołowi z dalekiej Laponii. Tam najlepiej wiedzą, jak dobrze wybrać strój roboczy, po założeniu którego każdy użytkownik z uznaniem i radością zawoła: „ho, ho, ho!”

www.blaklader.pl

BUENA VISTA media group


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem ■
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem■ Piątek: Świnoujski strajk kobiet protestował z hasłem: Macie krew na rękach. Część uczestników została spisana przez policję ■ Co za czasy. Nie było wolnej karetki, a 71 - letniego mężczyznę do śmigłowca LPR-u przewieziono prywatnym samochodem w asyście wozów strażackich! Zobacz film! ■ Rada Miasta Świnoujście jednogłośnie przyjęła apel do Premiera Rządu R.P. o natychmiastowe wstrzymanie przetargu na tereny świnoujskiego oddziału Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia"S.A. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Z informacji przekazanych nam przez poznańską prokuraturę wynika, że w trakcie brawurowej akcji żandarmów zatrzymano 5 osób: 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne oraz zarekwirowano kokainę i marihuanę. Sprawa może mieć charakter rozwojowy, w tle pojawiają się poważne zarzuty. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania, wprowadzenia do obrotu substancji psychotropowych, udzielania środków innym osobom oraz udzielania celem osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. - Wszczęte 25 października śledztwo dotyczy wprowadzenia do obrotu w Świnoujściu i Wolinie substancji psychotropowych, w tym kokaina i inne. Śledztwo prowadzi oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, zatrzymano 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne przedstawiono im zarzuty z art. 56 ust.1, art. 58. ust. 1, art. 59 ust. 1 i 62. ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W trakcie przeszukań zabezpieczono narkotyki: marihuanę i kokainę – informuje rzecznik poznańskiej prokuratury, Łukasz Wawrzyniak ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. - Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej - alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■