POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [24.11.2020, 16:10:32] • Świnoujście

Pomoc medyczna od strażaków. W tym roku już 47 razy

Kiedy na miejsce nie dociera pogotowie, z pomocą mogą pospieszyć strażacy. Nawet do osób z koronawirusem. Strażacy mają zapewnione środki ochronne – zapewnia rzecznik komendanta.

- Dysponowanie strażaków PSP do chorych pacjentów jest realne w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia ludzkiego oraz braku możliwości przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego –informuje st. kpt. Marcin Kubas, oficer prasowy komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu. - Nasze działania zostają sprowadzone do zabezpieczenia medycznego pacjenta i realizowania czynności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy w ramach naszych kompetencji, do czasu przybycia ZRM.

W tym roku, do 12 listopada ratownicy jednostek ochrony przeciwpożarowej (JOP) udzielali pomocy medycznej w 47 różnego rodzaju zdarzeniach. Były to między innymi pożary, wypadki, otwarcia pomieszczeń. Rok wcześniej takich zdarzeń było 50.

- Pomoc ta miała różny charakter, od wdrożenia wsparcia psychicznego do prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej – informuje rzecznik.

Zapytaliśmy o ochronę strażaków przed zakażeniem.

- Obecnie dysponujemy środkami ochrony osobistej do zabezpieczenia ratowników JOP do działań, podczas których istnieje zagrożenie zarażenia koronawirusem. Są one uzupełniane na bieżąco – zapewnia st. kpt. Marcin Kubas.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Mieszkaniec • Czwartek [26.11.2020, 11:11:02] • [IP: 188.146.165.***]

A miasto nie może dodatkowej karetki kupić? Wóz strażacki zużywa więcej paliwa niż ambulans, zajmuje dużo miejsca, a potem i tak jeszcze to strażacy jeżdżą do ataków padaczki czy zasłabnięć zamiast karetki pogotowia.

Gość • Środa [25.11.2020, 11:50:36] • [IP: 37.7.39.**]

Gość • Wtorek [24.11.2020, 23:45:18] • [IP: 37.47.230.***]

To znaczy ze cos tu nie dziala. Nie ma winnych oczywiscie?

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Zmiana terminu konsultacji: Nowy termin spotkania: 15 i 16 kwietnia o godz. 17.00 Galeria Art przy ul. Wojska Polskiego 1/1 ■ Spotkania wojewodów dla mieszkańców w każdym powiecie, scenariusze zajęć dla uczniów i seniorów oraz lekcje o bezpieczeństwie i urzędzie wojewódzkim połączone ze zwiedzaniem – wszystko po to, aby każdy w regionie wiedział, jak należy się zachować w przypadku powodzi, zatrucia wody, przerwy w dostawie prądu czy sytuacji wojennej. - Przechodzimy do kolejnego etapu realizacji ustawy o Ochronie Ludności i Obronie Cywilnej – mówi wojewoda Adam Rudawski. – W ubiegłym roku przeszkoliliśmy z zakresu ustawy wójtów, burmistrzów i prezydentów z regionu. W tym roku zorganizujemy dla nich zajęcia przypominające, ale naszym głównym celem na najbliższe miesiące jest edukacja mieszkańców. Zależy nam, aby każdy wiedział, jak należy się zachowywać w przypadku różnego rodzaju kryzysów. Najważniejsze jest bowiem opanowanie i spokój, a te będą nam towarzyszyć tylko wtedy, kiedy będziemy mieć odpowiednią wiedzę ■ W Ognicy nad Świną powstanie punkt turystyki rowerowej, pieszej i wodnej z placem do organizacji festynów. Firma ze Świnoujścia już rozpoczęła jego budowę ■