POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [18.11.2020, 00:59:59] • zachodniopomorskie

Ostatni moment na zgłoszenie

Tylko do 20 listopada można zgłaszać uczniów do olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W tegorocznej edycji nie wykluczamy, że dany etap przeprowadzimy zdalnie przy użyciu wybranej platformy internetowej.

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” jest elementem Lekcji z ZUS. Jest to autorski projekt edukacyjny, który już od 7 lat realizują szkoły średnie w Polsce. W czasie lekcji młodzież zdobywa praktyczną wiedzę m. in. o prowadzeniu działalności gospodarczej, powszechnych ubezpieczeniach społecznych i korzyściach, które wynikają z legalnej pracy. Na zwycięzców olimpiady czekają atrakcyjne nagrody, a nawet indeksy uczelni wyższych.

Projekt dzieli się na cztery tematy zajęć: "Świadomy zawsze ubezpieczony", "Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki", "Emerytura - twoja przyszłość w Twoich rękach", "e-ZUS, czyli firma pod ręką". Uczniowie, którzy wzięli udział w lekcjach mogą sprawdzić swoją wiedzę w olimpiadzie. Na finalistów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. laptopy, tablety , e-booki, a także indeksy i punkty rekrutacyjne na wybrane wyższe uczelnie.

W najbliższy piątek 20 listopada upływa termin na zgłoszenie do olimpiady. Pierwszy etap rywalizacji odbędzie się już 7 grudnia. Na przystąpienie do samego projektu nie ma terminu, dlatego zachęcamy szkoły ponadpodstawowe do udziału w Lekcjach z ZUS. Więcej informacji można znaleźć na stronie zus.pl/edukacja.

Karol Jagielski
regionalny rzecznik ZUS
województwa zachodniopomorskiego


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Środa [18.11.2020, 11:10:31] • [IP: 109.241.63.**]

Strata czasu. ZUS to postać piramidy finansowej, gdzie pracujący zrzucają się na wypłaty emerytur dla emerytów wojskowych i sądowych między innymi, i tych co nie *** sobie za komuny tak dostatnich apanaży. Jak sięgnę pamięcią, odkładanie na emeryturę jest i było bez sensu-rodzice za komuny odkładali w PKO składki wartości dobrej pary butów w tamtym czasie-potem kazano zlikwidować 'lokatę' i można było kupić za ten kapitał tylko jednego kapcia. Teraz też, jak komuniści ustalili, że prowadzący działalność mają płacić haracz na ZUS w wysokości 60% ŚREDNIEJ płacy- gdzie liczą się pensje prezesów spółek skarbu państwa, a nie zwykła mediana zarobków- to jest to już kolejne draństwo do płacenia, gdy ma się świadomość, że ten system musi zostać zmieniony, bo Polacy wymierają i nie będzie kto miał pracować na nasze emerytury. Tworzenie więc propagandowego konkursu mającego promować chory system- ktoś powinien się zdrowo kopnąć w głowę za taki pomysł, no chyba że chodzi o to, by młodzi wyszli na ulice w proteście.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Sektor stoczniowy cierpi na brak wykwalifikowanych kadr ■ Szybkie testy antygenowe w kontenerze obok laboratorium. Nie trzeba się rejestrować. W kontenerze obok laboratorium wykonujemy szybkie testy antygenowe. Próbki pobieramy w godzinach od 10 do 12 przez siedem dni w tygodniu. Na badania te nie trzeba się rejestrować. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości oraz dowód wpłaty. Przypominamy, że wpłat można dokonać przelewem (wszystkie informacje dotyczące testu łącznie z numerem konta znajdą Państwo TUTAJ szpital-swinoujscie.pl/strona/menu/83_testy_sars-cov-2__covid_-19) lub bezpośrednio w laboratorium. Cena testu antygenowego to 80 złotych. Zapraszamy! ■ Zmarł Tadeusz Gala: były wiceprezydent Świnoujścia, oddany miastu i jego mieszkańcom ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■