POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [28.10.2020, 17:36:31] • Świnoujście

Kolejne zmiany w dostępie do zasobu Miejskiej Biblioteki Publicznej

Jak poinformowała nas dyrektor Bożena Łukaszewska zmieniająca się sytuacja epidemiologiczna wymusza wprowadzenie nowych zasad udostępniania zbiorów bibliotecznych. Jak podkreśla dyrektor zmiany wprowadzane są „w trosce o naszych Użytkowników i maksymalnie bezpieczne korzystanie ze zbiorów bibliotecznych (także, aby uniknąć całkowitego zamknięcia dostępu do placówek bibliotecznych), od poniedziałku b.r. obowiązują następujące zasady funkcjonowania Biblioteki dla Czytelników.

Biblioteka Główna (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 15) będzie czynna 3 razy w tygodniu poniedziałek, środa, piątek) w godz.: 10:00-18:00 (czytelnicy dorośli) oraz 9:00-17:00 (dział dziecięcy). Filie biblioteczne: w swoich stałych godzinach, ale również tylko 3 razy w tygodniu (szczegóły w placówkach lub w Bibliotece Głównej, tel. 91 3212592).

Wszędzie obowiązywać będzie brak wolnego dostępu do półek (książki podaje bibliotekarz),materiały z czytelni będą nadal wypożyczane do domu, poza tzw. zbiorami regionalnymi, z których można skorzystać wyłącznie na miejscu. I tak: gazety oraz czasopisma wypożyczane będą na okres od 1 do 3 dni, książki - do 7 dni. W czytelni Biblioteki Głównej pozostaje możliwość dostępu do 1 stanowiska komputerowego (ACADEMICA, korzystanie z ogólnopolskiego zbioru cyfrowych publikacji naukowych) oraz do skorzystania na miejscu z "regionaliów" (jednorazowo 1 osoba).


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość mieszkaniec • Wtorek [03.11.2020, 18:17:36] • [IP: 178.238.252.***]

Co to za poklosie , kto rzadzil kiedys . czy zagladales mu w legitymacje skad on pochodzll , puknij sie w glupi leb . ..

Gość • Piątek [30.10.2020, 17:00:32] • [IP: 188.146.41.***]

Ja proszę o inną zmianę - założenie monitoringu wśród regałów i zmuszenie wypożyczających do zdejmowania kurtek i zostawiania w bezp.miejscu toreb, teczek, by nie mogli kraść. Gdy szukam książek, które pożyczałem tam np.25 lat temu, gdy miałem naście lat - ich już nie ma. To nie tylko sprawa nieoddawania książek, ale i ich kradzieży z samej biblioteki. Z pewnego źródła znam sprawę z innej biblioteki i wiem, co się dzieje nie tylko w niej, bo są pewne prawidłowości. Te książki to rzeczy kupowane za nasze pieniądze, mające często większą wartość niż materialną. Nie bądźcie tylko nadzorcami tylko wynajętymi do tego" niczyjego, bo publicznego" interesu". Aha, i czy to prawda, że rzadko pożyczane książki lub niepożyczane się wyrzuca? Obym usłyszał, że się je daje innej bibliotece, itp.

Gość • Czwartek [29.10.2020, 17:13:19] • [IP: 62.69.254.***]

POKŁOSIE rządów PO i PSL, PO nich tylko POpiół

Oglądasz 1-3 z 3
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem ■
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem■ Piątek: Świnoujski strajk kobiet protestował z hasłem: Macie krew na rękach. Część uczestników została spisana przez policję ■ Co za czasy. Nie było wolnej karetki, a 71 - letniego mężczyznę do śmigłowca LPR-u przewieziono prywatnym samochodem w asyście wozów strażackich! Zobacz film! ■ Rada Miasta Świnoujście jednogłośnie przyjęła apel do Premiera Rządu R.P. o natychmiastowe wstrzymanie przetargu na tereny świnoujskiego oddziału Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia"S.A. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Z informacji przekazanych nam przez poznańską prokuraturę wynika, że w trakcie brawurowej akcji żandarmów zatrzymano 5 osób: 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne oraz zarekwirowano kokainę i marihuanę. Sprawa może mieć charakter rozwojowy, w tle pojawiają się poważne zarzuty. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania, wprowadzenia do obrotu substancji psychotropowych, udzielania środków innym osobom oraz udzielania celem osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. - Wszczęte 25 października śledztwo dotyczy wprowadzenia do obrotu w Świnoujściu i Wolinie substancji psychotropowych, w tym kokaina i inne. Śledztwo prowadzi oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, zatrzymano 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne przedstawiono im zarzuty z art. 56 ust.1, art. 58. ust. 1, art. 59 ust. 1 i 62. ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W trakcie przeszukań zabezpieczono narkotyki: marihuanę i kokainę – informuje rzecznik poznańskiej prokuratury, Łukasz Wawrzyniak ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. - Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej - alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■