POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [23.10.2020, 09:45:08] • Szczecin

Chopin Natalii Kukulskiej - premiera online

Chopin Natalii Kukulskiej - premiera online

fot. Dominik Malik(fot. Organizator )

Etiudy, mazurki, polonezy, walce… Przekrój utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu Natalii Kukulskiej i szczecińskich filharmoników usłyszymy już w najbliższy piątek o godzinie 19:00. Zapraszamy na bezpłatną premierę online koncertu Czułe struny | Chopin Natalii Kukulskiej na nasz kanał Facebook oraz kanał YouTube artystki.

„Czułe struny” to intymne spotkanie z twórczością Fryderyka Chopina oraz światem muzyki romantycznej, do którego przez Natalię Kukulską zostali zaproszeni najlepsi polscy aranżerzy i cenione autorki tekstów.

Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych. Kompozycje zyskały też zupełnie nowe warstwy tekstowe, które komponują się idealnie z tym, co dostajemy od strony muzycznej. Za stronę liryczną utworów odpowiada Natalia Kukulska oraz zaproszone przez nią do współpracy cenione autorki: Kayah, Mela Koteluk, Gaba Kulka, Natalia Grosiak oraz Bovska.

Każdy z pięciu zaproszonych aranżerów opracował dwa utwory, które okazały się być rozpoznawalne dla jego stylu i twórczości, a mowa o wybitnych osobowościach: Adam Sztaba, Krzysztof Herdzin, Nikola Kołodziejczyk, Paweł Tomaszewski oraz Jan Smoczyński. Oni także osobiście prowadzili Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie zza pulpitu dyrygenckiego podczas nagrań koncertu w złotej sali Filharmonii.

Zobacz teledysk do utworu „Powiem Ci kiedy [2 Walce a-moll]”

We wszystkich utworach śpiewa Natalia Kukulska, której głos jest instrumentem scalającym projekt jak i będącym jednym z wielu jego elementów. Fryderyk Chopin dzięki niemu połączył się ze współczesnością, zachowując swoją magię i dostojność.

Na bezpłatną premierę online koncertu Czułe struny | Chopin Natalii Kukulskiej z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie zapraszamy w piątek 23 października o godzinie 19:00 na kanał Filharmonii w serwisie Facebook oraz na kanał YouTube Natalii Kukulskiej.

Katarzyna Plater-Zyberk
Rzecznik Prasowy
Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Zapowiadane na 8 stycznia 2026 spotkanie z dyrektorem MRM Lechem Trawickim, ze względów organizacyjnych zostało odwołane. O nowej dacie poinformujemy w osobnym mailu ■ Uwaga kierowcy i piesi. W nocy i nad ranem w regionie możliwa śliskość. Po opadach i dodatnich temperaturach nawierzchnie zaczynają zamarzać. Miejscami bardzo ślisko – zwłaszcza na bocznych ulicach i chodnikach ■