POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [01.10.2020, 22:15:58] • zachodniopomorskie

Modernizujemy oznakowanie nawigacyjne. Inwestycje Wód Polskich w Szczecinie

Modernizujemy oznakowanie nawigacyjne. Inwestycje Wód Polskich w Szczecinie

fot. Organizator

Do Szczecina dotarło 91 elementów oznakowania nawigacyjnego. Pławy wykorzystywane są do oznaczania torów w głównym i bocznym nurcie Jeziora Głębokie. Sprzęt ten ma niezwykle istotne znaczenie dla żeglugi śródlądowej w porze nocnej. – Przygotowujemy się do sezonu zimowego. Nasze lodołamacze niebawem przejdą prace konserwacyjne niezbędne do rozpoczęcia służby na wodzie. Inwestycje uzupełniające oznakowanie torów wodnych również są bardzo istotne. 91 pław znacznie ułatwi żeglugę nocą. To duże udogodnienie dla jednostek pływających po Odrze i Jeziorze Dąbie – mówi Marek Duklanowski, dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.

Projekt pn. "Modernizacja oznakowania nawigacyjnego szlaków żeglownych na śródlądowych drogach wodnych Szczecińskiego Węzła Wodnego wraz ze sprzętem do obsługi" realizowany przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie na obszarze Odrzańskiej Drogi Wodnej w Szczecińskim Węźle Wodnym. Projekt dofinansowany jest w ramach Działania 5.7. RPO WZ.

Projekt jest komplementarny do projektów z zakresu modernizacji torów wodnych oraz doposażenia przeciwpowodziowego. - Cel główny projektu to poprawa bezpieczeństwa żeglugi na obszarze Szczecińskiego Węzła Wodnego, co stanie się możliwe dzięki poprawie stanu technicznego i widoczności znaków nawigacyjnych, zwłaszcza w kontekście żeglugi nocnej – mówi Stefan Iwicki, Kierownik Centrum Operacyjnego Ochrony Przeciwpowodziowej Wód Polskich w Szczecinie.

Realizacja zadania przewidywała:

• Zakup 40 szt. pław do toru głównego jeziora Dąbie
• Zakup 51 szt. pław do torów bocznych na jeziorze (w tym 6 sztuk żółtych pław nawigacyjnych (wykorzystywanych w sytuacjach awaryjnych, np. do oznakowania zamknięcia toru wodnego, typ „małej” pławy jak w przypadku oznakowania bocznych torów na jeziorze).

W siedzibie Obiektu Hydrotechnicznego w Podjuchach przygotowano również specjalny stelaż służący do przechowywania urządzeń nawigacyjnych. Pławy będą ulokowane na Jeziorze Dąbie sukcesywnie (zima – wiosna 2020/2021) Niebawem Wody Polskie w Szczecinie poinformują także o stanie przygotowań do sezonu zimowego.

Michał Kaczmarek
Rzecznik Prasowy. Kierownik Działu Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Niedziela: Po Mszy Świętej o 10.00 Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chóru mieszanego Kantylena i zespołu Chwaty, miejsce: Kościół NMP Gwiazdy Morza, wstęp wolny ■ W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się dziś (sobota) posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematami przewodnimi były trudna sytuacja meteorologiczna w naszym województwie oraz ognisko pryszczycy, które wykryto u bydła w przygranicznym powiecie Maerkisch-Oderland. W związku z tym ostatnim, na granicy specjalnym nadzorem zostaną objęte transporty zwierząt z Niemiec ■ Rozpoczęły się prace nad budową ulicy Nowojachtowej w Świnoujściu, która ma połączyć ulice Jachtową i Uzdrowiskową. Inwestycja budzi wiele emocji, a zdania mieszkańców są mocno podzielone. Powód? Droga przebiega przez mocno zadrzewiony teren parkowy, graniczący z Parkiem Zdrojowym, stanowiący naturalne schronienie dla licznych zwierząt, takich jak sarny, lisy czy króliki, oraz pełniącym funkcję naturalnego filtra powietrza dla Świnoujścia ■