POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [29.09.2020, 17:22:02] • zachodniopomorskie

Matura na szóstkę. W gronie najlepszych maturzyści z Pomorza Zachodniego

Matura na szóstkę.  W gronie najlepszych maturzyści z Pomorza Zachodniego

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Trzech tegorocznych maturzystów z naszego regionu, za swoje szczególne osiągnięcia, otrzymało nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Spotkanie, w którym udział wzięli marszałek Olgierd Geblewicz i członek zarządu Stanisław Wziątek, odbyło się w Szczecinie 29 września 2020 r.

Trzej tegoroczni maturzyści z Pomorza Zachodniego to finaliści ogólnopolskiego projektu „Matura na 100 procent”, organizowanego przez krakowską fundację Zawsze Warto. Aby znaleźć się w gronie najlepszych musieli zdawać maturę po raz pierwszy, przystąpić do wszystkich egzaminów obowiązkowych albo uzyskać tytuł laureata lub finalisty olimpiady przedmiotowej, przystąpić do co najmniej dwóch egzaminów na poziomie rozszerzonym (dot. liceum ogólnokształcącego)/jednego egzaminu z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym (dot. technikum), z każdego egzaminu (przedmiotu) maturalnego uzyskać wynik co najmniej 90 % (dot. liceum)/ 85% (dot. technikum), a z co najmniej jednego przedmiotu uzyskać wynik 100 %.

W zaszczytnym gronie 96 finalistów tegorocznej VII edycji projektu znaleźli się przedstawiciele województwa zachodniopomorskiego. Są to:
- Jakub Grzejdak, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie
- Adrian Olkowski, absolwent V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Asnyka w Szczecinie
- Krystian Gierczak, absolwent XIII Liceum Ogólnokształcącego w ZSO Nr 7 w Szczecinie

- To bez wątpienia wyróżnienie i wyraz uznania dla Państwa dotychczasowej pracy nad poszerzaniem wiedzy. Jako gospodarz Pomorza Zachodniego, jestem szczególnie dumny, że wśród najwybitniejszych polskich maturzystów znaleźli się także mieszkańcy naszego regionu. Życzę, by stawiane przed Państwem zadania stały się polem do osobistego spełnienia oraz motywacją do dalszego rozwoju – mówił marszałek Olgierd Geblewicz.

Każdy z nich otrzymał list gratulacyjny oraz nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w wysokości 2 tys. zł.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem ■
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem■ Piątek: Świnoujski strajk kobiet protestował z hasłem: Macie krew na rękach. Część uczestników została spisana przez policję ■ Co za czasy. Nie było wolnej karetki, a 71 - letniego mężczyznę do śmigłowca LPR-u przewieziono prywatnym samochodem w asyście wozów strażackich! Zobacz film! ■ Rada Miasta Świnoujście jednogłośnie przyjęła apel do Premiera Rządu R.P. o natychmiastowe wstrzymanie przetargu na tereny świnoujskiego oddziału Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia"S.A. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Z informacji przekazanych nam przez poznańską prokuraturę wynika, że w trakcie brawurowej akcji żandarmów zatrzymano 5 osób: 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne oraz zarekwirowano kokainę i marihuanę. Sprawa może mieć charakter rozwojowy, w tle pojawiają się poważne zarzuty. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania, wprowadzenia do obrotu substancji psychotropowych, udzielania środków innym osobom oraz udzielania celem osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. - Wszczęte 25 października śledztwo dotyczy wprowadzenia do obrotu w Świnoujściu i Wolinie substancji psychotropowych, w tym kokaina i inne. Śledztwo prowadzi oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, zatrzymano 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne przedstawiono im zarzuty z art. 56 ust.1, art. 58. ust. 1, art. 59 ust. 1 i 62. ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W trakcie przeszukań zabezpieczono narkotyki: marihuanę i kokainę – informuje rzecznik poznańskiej prokuratury, Łukasz Wawrzyniak ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. - Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej - alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■