POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [30.09.2020, 08:32:34] • zachodniopomorskie

Raport Roczny 2019 Urzędu Patentowego RP: ZUT po raz drugi liderem

Raport Roczny 2019 Urzędu Patentowego RP: ZUT po raz drugi liderem

fot. Organizator

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie zajął pierwsze miejsce w zestawieniu podmiotów krajowych i zagranicznych, którym udzielono największą liczbę patentów na wynalazki w 2019 roku. Na drugim miejscu uplasowała się Politechnika Lubelska (118 decyzji), natomiast Politechnika Łódzka (101 decyzji) zajęła miejsce trzecie na 17 polskich szkół wyższych ujętych w dorocznym raporcie Urzędu Patentowego RP.

47 proc. podmiotów zgłaszających to szkoły wyższe i inne placówki naukowe. W całym województwie zachodniopomorskim wszystkim podmiotom przyznano 128 patentów, z czego 121 decyzji o udzieleniu patentu na rozwiązania techniczne otrzymał Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Dla porównania, w ubiegłym roku takich decyzji ZUT otrzymał 118 utrzymując tym samym pozycję lidera zestawienia, co zostało docenione przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy".

W opublikowanym w lipcu br. 21. Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020 uczelnia zajęła drugie miejsce w kategorii „Innowacyjność".

Patenty uzyskane w ubiegłym roku przez ZUT, których autorami są pracownicy naukowi uniwersytetu dotyczyły m.in. sposobów wytwarzania i modyfikowania różnych materiałów (np. taśm, katalizatorów, folii), konstrukcji mechanicznych w tym mieszadeł do procesów chemicznych, głowic do formowania betonu oraz metod badania materiałów.

Raport Roczny 2019 Urzędu Patentowego RP: uprp.gov.pl/sites/default/files/inline-files/Raport%20roczny%202019_1.pdf

Mateusz Lipka
Rzecznik prasowy ZUT


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Mieszkaniec • Piątek [02.10.2020, 14:48:21] • [IP: 188.146.171.**]

Na studia już nie wrócę, chyba że na zaoczne. Cóż, ZUT mnie na pewno dobrze też nie wspomina. Nie stawiałem się nawet na wezwania rzecznika dyscyplinarnego ds. studentów, obecnego dziekana Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa.

Mieszkaniec • Piątek [02.10.2020, 12:17:05] • [IP: 188.146.171.**]

Po tym wszystkim system ściągania należności na szczecińskiej uczelni został drastycznie uszczelniony. Cóż, nie poradziłem sobie na tej uczelni - za wysoki poziom nauczania i za wymagający nauczyciele akademiccy. Do tego jeszcze dwie sprawy dyscyplinarne, z których jedna musiała zostać umorzona (mimo orzeczenia wydalenia z uczelni był nieprawidłowy skład komisji dyscyplinarnej), a druga nie wiem jak się zakończyła, bo się wpakowałem w kłopoty z prawem, przez które później trafiłem do więzienia. Faktem pozostaje, że nie wspominam dobrze tej uczelni.

Mieszkaniec • Piątek [02.10.2020, 11:45:51] • [IP: 188.146.171.**]

Byłem na tej uczelni. Zostałem skreślony z listy studentów w marcu 2012 roku z powodu braku postępów w nauce i niewniesienia opłat, a także z powodu dwóch postępowań dyscyplinarnych. Byłem na kierunku Inżynieria Środowiska na Wydziale Budownictwa i (wówczas Architektury) Inżynierii Środowiska. Jedyne co zyskałem dzięki uczelni, to uniknięcie służby wojskowej oraz umorzenie ponad 3000 zł długów wobec uczelni. Po skreśleniu z listy studentów zagubiłem gdzieś 7 książek wypożyczonych z biblioteki głównej ZUT, i mieszkałem w akademiku jako gość hotelowy. Nie zapłaciłem. Dług z biblioteki został mi umorzony, bo siedziałem w więzieniu i uczelnia nie widziała szans na odzyskanie należności czy książek chociażby. Długu za akademik - także z powodu pobytu w zakładzie karnym - nie zdołał wyegzekwować nawet komornik sądowy, w końcu rektor umorzył mi dług. Dokumenty złożone przy rekrutacji w 2008 roku uczelnia odesłała mi drogą pocztową do... Aresztu Śledczego w Szczecinie w marcu 2014 roku.

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski. Czasowe kontrole graniczne zostały wprowadzone na 30 dni, z możliwością ich przedłużenia ■