POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [29.09.2020, 08:11:44] • Szczecin

Inauguracja roku akademickiego 2020/2021

Inauguracja roku akademickiego 2020/2021

Fot. J.Undro(fot. Organizator )

2 października (piątek) o godz. 12.00 w Auli im. prof. Stanisława Skoczowskiego na Wydziale Elektrycznym przy ul. 26 Kwietnia 10 odbędzie się uroczysta inauguracja kolejnego roku akademickiego na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Wykład pt. „Matematyka w muzyce czy muzyka w matematyce? Wzajemne powiązania" wygłosi prof. dr hab. inż. Arkadiusz Telesiński. Transmisja wydarzenia będzie dostępna na uczelnianym kanale YouTube.

Uroczystość rozpocznie się od odśpiewania hymnu państwowego, po czym swoją przemowę wygłosi prof. Jacek Wróbel, rektor ZUT.

Następnie zostanie podana informacja o wyróżnionych studentach w roku akademickim 2019/2020, a studenci pierwszego roku, którzy w postępowaniu rekrutacyjnym osiągnęli najlepsze wyniki złożą uroczyste ślubowanie. Głos zabierze przedstawiciel społeczności akademickiej.

Pierwszy w nowym roku akademickim wykład pt. „Matematyka w muzyce czy muzyka w matematyce? Wzajemne powiązania" wygłosi prof. dr hab. inż. Arkadiusz Telesiński – dziekan Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, specjalista w dziedzinie nauk rolniczych oraz inżynieryjno-technicznych. Aktualnie prof. Telesiński prowadzi badania dotyczące wykorzystania metod matematycznych w modelowaniu zmian aktywności biologicznej gleby.

Ze względu na stan epidemii inauguracja odbędzie się w warunkach zgodnych z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego dot. zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

Jej transmisja dostępna będzie w internecie na uczelnianym kanale YouTube www.youtube.com/user/ZUTSZCZECIN/. Zachęcamy wszystkich studentów, pracowników oraz osoby zainteresowane do subskrybowania naszego kanału.

Zważywszy na ograniczoną z powodu sytuacji epidemicznej liczbę miejsc, wstęp na uroczystość będzie możliwy tylko z zaproszeniami, które zostały wcześniej rozesłane. Wszyscy zaproszeni goście będą proszeni o zasłonięcie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego.

Mateusz Lipka
Rzecznik prasowy ZUT


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem ■
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem■ Piątek: Świnoujski strajk kobiet protestował z hasłem: Macie krew na rękach. Część uczestników została spisana przez policję ■ Co za czasy. Nie było wolnej karetki, a 71 - letniego mężczyznę do śmigłowca LPR-u przewieziono prywatnym samochodem w asyście wozów strażackich! Zobacz film! ■ Rada Miasta Świnoujście jednogłośnie przyjęła apel do Premiera Rządu R.P. o natychmiastowe wstrzymanie przetargu na tereny świnoujskiego oddziału Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia"S.A. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Z informacji przekazanych nam przez poznańską prokuraturę wynika, że w trakcie brawurowej akcji żandarmów zatrzymano 5 osób: 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne oraz zarekwirowano kokainę i marihuanę. Sprawa może mieć charakter rozwojowy, w tle pojawiają się poważne zarzuty. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania, wprowadzenia do obrotu substancji psychotropowych, udzielania środków innym osobom oraz udzielania celem osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. - Wszczęte 25 października śledztwo dotyczy wprowadzenia do obrotu w Świnoujściu i Wolinie substancji psychotropowych, w tym kokaina i inne. Śledztwo prowadzi oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, zatrzymano 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne przedstawiono im zarzuty z art. 56 ust.1, art. 58. ust. 1, art. 59 ust. 1 i 62. ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W trakcie przeszukań zabezpieczono narkotyki: marihuanę i kokainę – informuje rzecznik poznańskiej prokuratury, Łukasz Wawrzyniak ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. - Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej - alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■