POGODA

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [16.08.2020, 18:52:05] • Świnoujście

Zdecydowane zwycięstwo z „Mieszkiem” Czy to zapowiedź walki o kolejny awans?

Grający w grupie B III ligi Piłkarze „Floty" Świnoujście zdecydowanie pokonali 15 sierpnia drużynę „Mieszka" Gniezno 4:2. Czy to początek drogi do ligowego awansu?

Po tym spotkaniu, z siedmioma punktami wyspiarze zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli. Kibice wierzą, że „biało-niebiescy" pójdą po swoje także w kolejnych spotkaniach.

Spotkanie toczyło się ze zmiennym szczęściem aż do 71 minuty. Strzelecki festiwal otworzył już w 12 minucie gry napastnik „Floty" Paweł Iskra. Jedno-bramkowa przewaga świnoujścian utrzymała się do przedostatniej minuty pierwszej połowy. Napastnik gości Jakub Hoffman wykorzystał wówczas moment dekoncentracji świnoujścian.

W drugiej połowie to znów „Flota" przystąpiła do gry z większym animuszem. Paweł Iskra ponownie w 59 minucie gry. wyprowadził nasz zespół na prowadzenie.

Z przewagi nasza drużyn Anie cieszyła się jednak zbyt długo. Na 19 minut przed końcem Miłosz Brylewski ponownie doprowadza drużynę Mieszka do remisu. Końcówka spotkania to jednak zdecydowana mobilizacja wyspiarzy. Bramki Grzegorza Tarasewicza i, ponownie Pawła Iskry ( w ostatniej minucie gry!) przynoszą drużynie prowadzenie, którego przeciwnicy nie będą już w stanie wyrwać. Obecnie świnoujścian czeka wyjazdowe spotkanie z Jarotą w Jarocinie. Mecz odbędzie się 22 sierpnia.