POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [15.08.2020, 09:39:03] • Świnoujście

Gmina Miasto Świnoujście pozyskała kolejne środki finansowe na wsparcie zdalnego nauczania

Gmina Miasto Świnoujście, w programie rządowym „Zdalna Szkoła + wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” pozyskała kolejne środki finansowe w wysokości 73 160,00 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup tabletów dla najbardziej potrzebujących uczniów naszego Miasta.

Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa nr 1 „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach,” dotyczący realizacji projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła +” wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Projekt grantowy realizowany we współpracy z CPPC, pozwolił Gminie Miasto Świnoujście w prosty i szybki sposób pozyskać dodatkowe środki finansowe na wyposażenie szkół w sprzęt niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji.

Laptopy wysokiej jakości wraz z oprogramowaniem umożliwią dzieciom i młodzieży, głównie z rodzin wielodzietnych, które nie miały dotychczas takich możliwości, naukę zdalną, gdy zajdzie taka potrzeba.

Gmina Miasto Świnoujście w I edycji tego programu, „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” pozyskała już środki pieniężne, w wysokości 98 800,00 zł. Z tej puli środków zakupiono 65 laptopów, które użyczone uczniom wykorzystywane były do nauki zdalnej w roku szkolnym 2019/2020.

WE UM Świnoujście


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Poniedziałek [17.08.2020, 17:46:58] • [IP: 213.93.207.**]

ale jakie zdalne nauczanie ?? przecież tego już nie ma-rychło w czas pewnie dostali dobry procent w kopercie za te tableciki-rodziców nie stać na tableta? przecież to kosztuje grosze

Gość • Sobota [15.08.2020, 17:17:01] • [IP: 176.221.122.***]

A rodzice gdzie byli ze dziecku nawet laptopa nie kupili? spali. Jestem przeciwko finansowaniu czegoś takiego.

Gość • Sobota [15.08.2020, 14:35:01] • [IP: 77.252.46.**]

Żebracze miasto.

Gość • Sobota [15.08.2020, 14:18:00] • [IP: 188.146.233.**]

Znam nauczycieli nagle wrzuconych w sytuację Siłaczki Żeromskiego - mieli nagłe jak zaraza szkolenie, potem wepchnięcie w dom i finansowanie oświaty z własnej kieszeni: np.z limitowanego prywatnego internetu, przy użyciu własnego, czasem słabego sprzętu. Tak to wygląda. Znam takich uczących w szkołach, którzy, by móc nowocześnie i ciekawie prowadzić lekcje, przynosili własny sprzęt -np telewizor, laptop. A tu czytam o tabletach dla dzieci - bo nauczyciel jest dorosły i sam opłaci oświatę.

Oglądasz 1-4 z 4
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem ■
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem■ Piątek: Świnoujski strajk kobiet protestował z hasłem: Macie krew na rękach. Część uczestników została spisana przez policję ■ Co za czasy. Nie było wolnej karetki, a 71 - letniego mężczyznę do śmigłowca LPR-u przewieziono prywatnym samochodem w asyście wozów strażackich! Zobacz film! ■ Rada Miasta Świnoujście jednogłośnie przyjęła apel do Premiera Rządu R.P. o natychmiastowe wstrzymanie przetargu na tereny świnoujskiego oddziału Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia"S.A. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Z informacji przekazanych nam przez poznańską prokuraturę wynika, że w trakcie brawurowej akcji żandarmów zatrzymano 5 osób: 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne oraz zarekwirowano kokainę i marihuanę. Sprawa może mieć charakter rozwojowy, w tle pojawiają się poważne zarzuty. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania, wprowadzenia do obrotu substancji psychotropowych, udzielania środków innym osobom oraz udzielania celem osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. - Wszczęte 25 października śledztwo dotyczy wprowadzenia do obrotu w Świnoujściu i Wolinie substancji psychotropowych, w tym kokaina i inne. Śledztwo prowadzi oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, zatrzymano 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne przedstawiono im zarzuty z art. 56 ust.1, art. 58. ust. 1, art. 59 ust. 1 i 62. ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W trakcie przeszukań zabezpieczono narkotyki: marihuanę i kokainę – informuje rzecznik poznańskiej prokuratury, Łukasz Wawrzyniak ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. - Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej - alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■