POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [08.08.2020, 14:24:04] • Świnoujście

Mieszkaniec: Z cyklu parkowanie naszych zachodnich sąsiadów

Mieszkaniec: Z cyklu parkowanie naszych zachodnich sąsiadów

fot. Mieszkaniec

Przypadki nieprawidłowego parkowania są tak liczne, że zaczynają stanowić jakąś specyficzną codzienność. O kolejnym, wręcz urągającym postawionym na ulicy znakom, poinformował mieszkaniec.

- Przejeżdżając ulicą Matejki w stronę promenady, przy końcu ulicy zauważyłem nieprawidłowo zaparkowane samochody na niemieckich numerach rejestracyjnych. Dziwić może fakt, że jest tam znak B-36 czyli zakaz zatrzymywania się oraz tabliczka T-24 pokazująca holowany pojazd. Zastanawia mnie czy nasi zachodni sąsiedzi parkują w ten sposób również u siebie? Czy tylko w Polsce, bo nie robią na nich wrażenia wysokości kar? Na szczęście w tym przypadku Straż Miejska była czujna i założyła blokady na koła oraz nakleiła naklejki na szyby pojazdów informujące o założonej blokadzie na koło - pisze mieszkaniec.

Mieszkaniec: Z cyklu parkowanie naszych zachodnich sąsiadów

fot. Mieszkaniec

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Gość • Wtorek [18.08.2020, 13:02:27] • [IP: 176.221.123.**]

To Polak na niemieckich numerach.

Gość • Niedziela [16.08.2020, 17:21:48] • [IP: 176.221.123.***]

Do pięt cebulaki nie dorastacie Panom Niemcom a na nich plujecie.

Gość • Niedziela [16.08.2020, 16:44:55] • [IP: 176.221.123.***]

Po co ta głupia polemika?? Gdyby władze miejskie policja i straż miejska chciały rozwiązać ten problem. To już dawno by był rozwiązany. Trzeba się spytać kogo trzeba dlaczego taki bałagan władzą pasuje.

Gość • Piątek [14.08.2020, 04:35:42] • [IP: 80.151.6.***]

nie tylko nimcy tak parkuja wy tesz!! Czemu nie dacie zdjenc od polakow ? albo z tych co maja rejstracje ze Swinoujscia ?? Mnustwo parkujecie zle a potym narzekacie ha ha ha ha. . takie jestescie

Gość • Środa [12.08.2020, 19:53:55] • [IP: 176.221.123.***]

w innych Państwach Unii Europejskiej Miasta maja swój Parking i Samochdy lawety i zbierają te auta z ulic i Kasa Miasta ma bardzo duze pieniadze z tego

Gość • Wtorek [11.08.2020, 18:26:10] • [IP: 176.221.123.**]

co to za roznica-polak, niemiec, francuz, czy rosjanin--przepisy o ruchu drogowym obowiązuja wszystkich-jakie są w danym kraju-ale niemcy szczególnie mają to gdzies--w/g- mnie straż miejska i tak widzi za mało- albo...

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 19:46:55] • [IP: 176.221.122.***]

255 ale inni na nich zarabiają młocie! nie cały świat się kręci wokół ciebie!

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 17:25:19] • [IP: 178.238.253.***]

Są tak nierozważni, że całą Grunwaldzką 'rozjeżdżają'.

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 14:46:31] • [IP: 188.146.178.***]

Niemcy i tak robią u Nas co chcą, bo widocznie kary sa za male

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 14:23:34] • [IP: 88.218.255.**]

Do 13.28.40 gościa mnie Niemcy nie interesują bo na nich nie zarabiam ale trochę szacunku jako stałemu mieszkańcowi mi się należy., jako gość to niech przyjmie zasad obowiązujące w danym kraju. Osoba pisząca o tej godzinie jest takim samym chamem jak ci niemcy, którzy mają nas gdzieś.(specjalnie napisałem niemcy z małej litery żeby obrazić małostkowych niemców i ich obrońcy)

Gość • Poniedziałek [10.08.2020, 13:28:40] • [IP: 176.221.122.***]

wara od Niemców buraki, gdyby nie oni to byście dalej pracowali za 1600 zł. Wdzięczności troche chamy! Zamiast się cieszyć że miasto ma gości to bawicie się w konfidenctwo. Gościnność po CH. Niemcy powinni machnać ręką i przestać przyjeżdżać to byśćie zobaczyli co z wami bedzie. Buraki, buraki chamy!

Gość • Niedziela [09.08.2020, 17:05:05] • [IP: 176.221.123.***]

Na parkingu na Al.Interferie same niemieckie rejestracje a znak zakaz ruchu ich nie obowiązuje?

Gość • Niedziela [09.08.2020, 13:51:13] • [IP: 89.151.36.***]

ja blokady widuję często i tylko na zagranicznych autach - naszym za wycieraczki jakieś kartki wstawiają. Wczoraj cała masa wykartkowanych pojazdów na Kasprowicza i Sienkiewicza stała

Gość • Niedziela [09.08.2020, 13:24:41] • [IP: 87.78.226.**]

Do 123... Typowa odmiana buraka miejscowego, taka jak ty, ma zawsze problemy, nawet ze swoim ryjem gdy w lustro patrzy? Cwok swinoujski.

Gość • Niedziela [09.08.2020, 12:56:23] • [IP: 195.94.214.***]

swieto lata ze blokady zalozyla i to dwie, bo chyba tylko tyle maja.jakby się rozglądali lepiej to miasto by zarobilo.ale coz skoro policja wystawia tylko pouczenia obcokrajowcom, a nie mandaty.to straz miejska bieze z nich przyklad

Gość • Niedziela [09.08.2020, 11:39:28] • [IP: 167.114.102.***]

Kapuś!

Gość • Sobota [08.08.2020, 21:21:25] • [IP: 176.221.122.***]

Tak, tak ! Widziałem tam o wiele więcej zaparkowanych aut. Bardzo utrudniaja widoczność, nie widać aut nadjeżdżających od Słowackiego. Trzeba bardzo głeboko wyjechać na Matejki aby coś widzieć

Gość • Sobota [08.08.2020, 17:24:06] • [IP: 176.221.123.***]

No i po co. ...INFORMUJESZ??

Gość • Sobota [08.08.2020, 16:27:28] • [IP: 109.243.219.***]

I świetnie zrobiła Straż Miejska, powinna szaleć w tej kwestii, aż szybko się rozniesie na germańskich facebookach i smartfonach, że w Świnoujściu ostro pilnują, że tu jak w Heimacie, " Ordung muss sein".

Gość • Sobota [08.08.2020, 16:00:42] • [IP: 176.221.123.***]

znajac zycie to nie prawdziwi niemcy tylko zakompleksione cebularze z polski jedynie pracujacy za granica. wracaja potem do kraju i mysla, ze sa jakimis vipami ponad prawem

Gość • Sobota [08.08.2020, 15:48:25] • [IP: 176.221.123.***]

tam są wyznaczone godziny postoju a jak Miasto będzie miało parking i swoje lawety to Turysci będa płacic i pieniadze pójdą do Kasy Miasta

Gość • Sobota [08.08.2020, 15:45:35] • [IP: 89.151.32.*]

POWINIEN BYĆ PATROL NIEMIECKI U NAS DLA ICH OBYWATELI, BO TO CO U NAS ONI WYPRAWIAJĄ TO PRZEKRACZA LUDZKIE POJECIE.NIC SOBIE NIE ROBIĄ Z NASZYCH ZNAKÓW.

Oglądasz 1-22 z 22
■ Mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej do lat 19 odbędzie się w Świnoujściu. Nasi piłkarze zmierzą się 12 października na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki z narodową kadrą Danii. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13 na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki (wejście od ul. Moniuszki). Będzie transmitowane przez TVP Sport. Zaproszenia na mecz będą bezpłatne. Kibice będą mogli przebywać na stadionie z zachowaniem rygorów sanitarnych ■
■ Joanna Agatowska; w pasie nadmorskim musi powstać infrastruktura rozwiązująca problemy publiczne i społeczne. Mam nadzieję, ze nie wyrosną tu kolejne, straszące latami apartamentowce! ■ Radni zdecydowali o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście w rejonie Placu Wolności oraz ulic Bohaterów Września, Armii Krajowej ■ Andrzej Mrozek-kategorycznie: "Miasto powinno odkupić "koszary sztuki"-ostatni niezagospodarowany budynek w Centrum Administracji Miasta ■ Mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej do lat 19 odbędzie się w Świnoujściu. Nasi piłkarze zmierzą się 12 października na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki z narodową kadrą Danii ■ Obrady po raz kolejny odbywają się w trybie zdalnym ■ Rozpoczynamy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. We wtorek jeździmy za darmo komunikacją miejską ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00 Sobota. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ W związku z trwającą pandemią, obchody 81. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez władze samorządowe, związki kombatanckie oraz delegacje szkół miejskich pod pomnikiem Zesłańców Sybiru – Skwer Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Władysława Sikorskiego i Monte Cassino) w dniu 17 września 2020 r. o godz. 11.00. Osoby zainteresowane upamiętnieniem Święta, mogą w ciągu całego dnia składać wiązanki kwiatów i zapalać znicze. Powyższe rozwiązanie podyktowane jest zachowaniem obowiązujących środków ostrożności w ramach trwającej epidemii ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Koronawirus w internacie Zespołu Szkół Morskich! Uczniowie na kwarantannie. W związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów) do 20.09.2020r. Uczniów wraz z rodzinami objęto 10 dniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku 10 dniową kwarantannę odbywa 12 dzieci ■ W rejonie ulic Karsiborskiej i Portowej toczą się prace związane z doprowadzeniem dróg i mediów oraz rewitalizacją terenów powojskowych pod przyszłe Centrum Usług „Mulnik”, które będzie służyć lokalnym przedsiębiorcom. 5,5 hektara powierzchni terenu powojskowego zostało oczyszczone z przedmiotów niebezpiecznych, a zdegradowane budynki rozebrane ■ Joanna Agatowska – kiedy będziemy mogli cieszyć się obniżonymi kosztami ? Obawiam się, że nigdy! Wciąż dochodzić Wam będą nowe zadania, za które płacimy wszyscy! ■ Sylwia Marszałek: „dziwi mnie, że koszt przetworzenia odpadów segregowanych jest w zaproponowanym cenniku wyższy od odpadów zmieszanych” ■ S.Marszałek – część nowej kalkulacji jest dla mnie niejasna ; zadałam pytania zarządowi liczę dziś na odpowiedź! ■ Przewodniczący zarządu CZG RXXI: „Planujemy zbudowanie w Slajsinie instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 megawata. Zakład będzie wtedy niezależny energetycznie.” ■ Chrzanowski: „574 000 metrów sześciennych – o takiej pojemności kwaterę na odpady chcemy zbudować – powinna wystarczyć na ok. 14 lat ■ Zdaniem zarządu podwyżka cen za przyjęcie odpadów jest niezbędna! ■ Jarosław Jaz został nowym rzecznikiem prezydenta Świnoujścia - pracował w mediach Polska Press od 2013 roku. Prace rozpoczął w urzędzie miasta dzisiaj (1 września br.) ■