POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [19.07.2020, 23:39:14] • Szczecin

„Wielki koncert nocy letniej” na 70-lecie Portu Szczecin-Świnoujście w TVP2

„Wielki koncert nocy letniej” na 70-lecie Portu Szczecin-Świnoujście w TVP2

fot. Organizator

W sobotni (18.07.) wieczór widzowie telewizyjnej Dwójki wypłynęli na wody szczecińskiego portu. To wszystko z okazji „Wielkiego koncertu nocy letniej” oraz jubileuszu 70-lecia Portów Szczecin-Świnoujście.

Na nabrzeżu Niemieckim u stóp elewatora Ewa stanęła ogromna scena, z której popłynęły dźwięki piosenek z kultowych polskich seriali. Widownia też wyjątkowa. Publiczność oglądała koncert z setek łódek, jachtów i statków wycieczkowych zacumowanych pod sceną.
Koncert rozpoczął świetnie prezentujący się w mundurach Chór Akademii Morskiej, na co dzień prowadzony przez Sylwię Fabiańczyk Makuch, który zaśpiewał okolicznościowe „100 lat” z okazji portowej rocznicy.

Następnie, licznie zgromadzona publiczność na wodzie oraz przed telewizorami usłyszała przeboje pochodzące z takich popularnych seriali jak : „Jan Serce”, „W pustyni i w puszczy”, „07 zgłoś się”, „Noce i Dnie", „Killer", czy „Stawka większa niż życie".

Podczas blisko dwugodzinnej muzycznej uczty na scenie wystąpiły największe gwiazdy polskiej piosenki: Beata Kozidrak, Ania Dąbrowska, Natalia Szroeder, Monika Borzym oraz Andrzej Piaseczny, Igor Herbut, Kuba Badach, Andrzej Lampert, Artur Gadowski i Andrzej Krzywy.

Na scenie znanym muzykom towarzyszyła orkiestra pod dyrekcją Tomasza Szymusia. Nie zabrakło szczecińskich akcentów. Beatę Kozidrak wspomagał Chór Akademii Morskiej w Szczecinie, który owacyjnie przyjęty przez publiczność fantastycznie wyśpiewał utwór „Róża i bez” z filmu „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”, a następnie z Andrzejem Lampertem „Pieśń o małym rycerzu” Wojciecha Kilara.

Koncert prowadził Tomasz Kammel, który wielokrotnie zwracał uwagę na wspaniałe otoczenie portowych dźwigów i suwnic. Na koniec raz jeszcze złożył życzenia z okazji jubileuszu Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

Koncert zakończył polonez z filmu „Pan Tadeusz”, w czasie którego publiczność podziwiała pokaz sztucznych ogni nad portem.

Całość transmitowała na żywo TVP2.

Monika Woźniak-Lewandowska
Specjalista ds. komunikacji i PR


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ We wtorek 14 stycznia 2025 r. o godzinie 9.00 na placu Rybaka w Świnoujściu rozpoczną się uroczystości pamięci ofiar katastrofy promu m/f „ Jan Heweliusz”. To największa morska tragedia w powojennej Polsce. Zginęło w niej 55 osób, w tym 35 pasażerów i 20 członków załogi. O godzinie 9.00 zabrzmią tyfony i syreny na statkach oraz okrętach stojących w świnoujskim porcie ■ W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się dziś (sobota) posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematami przewodnimi były trudna sytuacja meteorologiczna w naszym województwie oraz ognisko pryszczycy, które wykryto u bydła w przygranicznym powiecie Maerkisch-Oderland. W związku z tym ostatnim, na granicy specjalnym nadzorem zostaną objęte transporty zwierząt z Niemiec ■ Rozpoczęły się prace nad budową ulicy Nowojachtowej w Świnoujściu, która ma połączyć ulice Jachtową i Uzdrowiskową. Inwestycja budzi wiele emocji, a zdania mieszkańców są mocno podzielone. Powód? Droga przebiega przez mocno zadrzewiony teren parkowy, graniczący z Parkiem Zdrojowym, stanowiący naturalne schronienie dla licznych zwierząt, takich jak sarny, lisy czy króliki, oraz pełniącym funkcję naturalnego filtra powietrza dla Świnoujścia ■