POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [21.06.2020, 12:34:24] • Szczecin

Młodzi naukowcy z ZUT docenieni przez ministra

Młodzi naukowcy z ZUT docenieni przez ministra

fot. Organizator

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek przyznał stypendia 200 młodym naukowcom, w tym 53 doktorantom. Na liście stypendystów znaleźli się doktorzy z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Wyróżnieni naukowcy z ZUT to: dr inż. Wojciech Sałabun (Wydział Informatyki), dr inż. Magdalena Zdanowicz (Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa) oraz dr inż. Anna Żywicka (Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt). Minister nauki wybrał stypendystów spośród 1793 wnioskodawców. Stypendia zostały przyznane młodym naukowcom na wnioskowany okres, a ich miesięczna wysokość wynosi 5390 złotych.

Dr inż. Wojciech Sałabun jest adiunktem oraz kierownikiem Zespołu Badawczego Inteligentnych Systemów Wspomagania Decyzji w Katedrze Sztucznej Inteligencji i Matematyki Stosowanej, gdzie aktualnie realizuje dwa granty badawcze finansowane przez Narodowe Centrum Nauki w tematyce związanej z metodami wielokryterialnego wspomagania decyzji. Dr inż. Magdalena Zdanowicz pracuje na stanowisku asystenta w Centrum Bioimmobilizacji i Innowacyjnych Materiałów Opakowaniowych i zajmuje się otrzymywaniem oraz charakterystyką powłok i tworzyw na bazie surowców naturalnych. Dr inż. Anna Żywicka jest asystentką w Katedrze Mikrobiologii i Biotechnologii ZUT, gdzie wraz z zespołem prowadzi badania dotyczące celulozy bakteryjnej.

Mateusz Lipka
Rzecznik prasowy ZUT


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Mieszkaniec • Piątek [26.06.2020, 19:51:22] • [IP: 188.146.131.***]

Gość • Wtorek [23.06.2020, 22:57:06] • [IP: 176.221.122.***] Napisałem to po to, by zasugerować, że tą uczelnią nie warto się interesować.

Gość • Wtorek [23.06.2020, 22:57:06] • [IP: 176.221.122.***]

Do 37.8.230.*** - po co ta historia ?! nic nie wnosi do artykułu. Chciałeś się podzielić swoim problemem mogłeś napisać o tym do gazety lub do redakcji. Bez sensu moim zdaniem Twój komentarz.

Mieszkaniec • Poniedziałek [22.06.2020, 09:48:04] • [IP: 37.8.230.***]

Byłem na tej uczelni. Niestety w 2012 roku zostałem skreślony z listy studentów za brak postępów w nauce i niewniesienie opłat związanych z odbywaniem studiów, jak również za 2 postępowania dyscyplinarne, z których drugie nawet nie wiem jak się zakończyło. Koniec końców w marcu 2014 roku uczelnia odesłała mi świadectwo maturalne oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej do... Aresztu Śledczego w Szczecinie. Po drodze nie zwróciłem książek do biblioteki głównej ZUT (zostały wyrzucone) oraz nie zapłaciłem za 2 miesiące pobytu w akademiku jako gość hotelowy. Długu nie zdołał wyegzekwować nawet komornik sądowy, bo przebywałem w jednostce penitencjarnej. Ostatecznie ponad 3000 zł długów uczelnia umorzyła mi w 2014 i 2015 roku, rezygnując z dochodzenia należności. Po tej sytuacji system ściągania należności na uczelni został drastycznie uszczelniony. Jedyne co zyskałem, to uniknięcie zasadniczej służby wojskowej, a na tą uczelnię nie wrócę - chyba że na jakieś studia zaoczne.

Oglądasz 1-3 z 3
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem ■
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem■ Piątek: Świnoujski strajk kobiet protestował z hasłem: Macie krew na rękach. Część uczestników została spisana przez policję ■ Co za czasy. Nie było wolnej karetki, a 71 - letniego mężczyznę do śmigłowca LPR-u przewieziono prywatnym samochodem w asyście wozów strażackich! Zobacz film! ■ Rada Miasta Świnoujście jednogłośnie przyjęła apel do Premiera Rządu R.P. o natychmiastowe wstrzymanie przetargu na tereny świnoujskiego oddziału Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia"S.A. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Z informacji przekazanych nam przez poznańską prokuraturę wynika, że w trakcie brawurowej akcji żandarmów zatrzymano 5 osób: 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne oraz zarekwirowano kokainę i marihuanę. Sprawa może mieć charakter rozwojowy, w tle pojawiają się poważne zarzuty. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania, wprowadzenia do obrotu substancji psychotropowych, udzielania środków innym osobom oraz udzielania celem osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. - Wszczęte 25 października śledztwo dotyczy wprowadzenia do obrotu w Świnoujściu i Wolinie substancji psychotropowych, w tym kokaina i inne. Śledztwo prowadzi oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, zatrzymano 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne przedstawiono im zarzuty z art. 56 ust.1, art. 58. ust. 1, art. 59 ust. 1 i 62. ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W trakcie przeszukań zabezpieczono narkotyki: marihuanę i kokainę – informuje rzecznik poznańskiej prokuratury, Łukasz Wawrzyniak ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. - Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej - alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■