W związku ze stopniowym odmrażaniem gospodarki podjęliśmy decyzję o ponownym otwarciu naszych sklepów stacjonarnych. Cieszymy się, że nasi klienci znów będę mogli zrobić u nas zakupy, ale warto pamiętać, że najważniejsze jest ich zdrowie. W związku z tym zdecydowaliśmy się na wprowadzenie kilku ograniczeń. Jedno z najbardziej istotnych dotyczy liczby maksymalnej liczby osób, które mogą przebywać w sklepie. Będą to cztery osoby na jedną kasę, jeżeli powierzchnia sklepu nie przekracza 100 m2 i jedna osoba na 15 m2, kiedy punkt jest większy 100 m2. Preferujemy też płatność kartą – wyjaśnia Piotr Jastrzębski, zastępca prezesa AMW odpowiedzialny m.in. za sprzedaż mienia powojskowego, sprzętu i uzbrojenia.
Klienci będą zobowiązani do zasłaniania twarzy, dezynfekcji rąk oraz używania jednorazowych rękawiczek, które zostaną udostępnione w każdym sklepie. Ze względów bezpieczeństwa Agencja zdecydowała się też na zamknięcie przymierzalni. W sklepach będzie prowadzona regularna dezynfekcja powierzchni wspólnych, m.in. blatów, półek, klamek, terminali płatniczych czy szyb oddzielających kasy. AMW odpowiednio zadbała też o swoich pracowników. Obsługa sklepu zostanie wyposażona w maseczki lub przyłbice oraz rękawiczki.
Pełna oferta wraz z cennikiem poszczególnych sklepów jest dostępna na stronie www.amw.com.pl w zakładce „Uzbrojenie i sprzęt wojskowy/ Sprzęt wojskowy/ Sprzedaż bezprzetargowa”. Sklepy będą otwarte
w dotychczasowych godzinach, z wyjątkiem punktu w Poznaniu, który po przerwie zaprasza na zakupy we wtorki i czwartki od 11:00 do 15:30 oraz w środy między 9:00 a 15:00. W Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie wojskową odzież i sprzęt kupimy we wtorki i w czwartki od 12:00 do 17:30 oraz w środy od 9:00 do 15:00. W Krakowie przez cały tydzień (poniedziałek 12:00-15:00, wtorek i czwartek 12:00-17:30, środa i piątek 9:00-15:00), w Olsztynie we wtorki oraz czwartki w godzinach 9:00-13:00, a w Szczecinie we wtorki, środy oraz czwartki w godzinach 9:00-13:00.
Oprócz ponownego otwarcia sklepów AMW zdecydowała się też na wznowienie przetargów na sprzedaż wycofanego z wojska sprzętu i pojazdów. Pierwsze ruszą jeszcze w tym miesiącu. Na 26 maja zaplanowano pisemny przetarg we Wrocławiu, na którym będzie można kupić m.in. autobusy marki Autosan czy żuraw na ciężarówce KAMAZ. Kolejny odbędzie się dzień później w Olsztynie. Tam na nabywców czekają m.in. kuchnie polowe, narzędzia warsztatowe czy lancia kappa z 1998 roku. 28 maja Agencja rozstrzygnie przetarg w Bydgoszczy, na który wystawiono m.in. quad honda czy ratowniczo-gaśniczy jelcz.
Powojskowy sprzęt i ubrania można kupić też w internecie na stronie www.sklep.amw.com.pl . Środki uzyskane ze sprzedaży internetowej, podobnie jak pozostałe zyski pochodzące z zagospodarowania powojskowego sprzętu Agencja przekazuje na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych RP. Od początku funkcjonowania AMW zasiliła fundusz kwotą blisko 2 mld złotych.
Małgorzata Weber
rzecznik prasowy AMW