POGODA

Reklama


Wydarzenia

Kurier Szczeciński • Środa [03.09.2008, 09:13:33] • Świnoujście

Symboliczna ścieżka

Symboliczna ścieżka

Na zdjęciu: prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz (z prawej) i burmistrz Herringsdorfu Klaus Kottwittenborg (z lewej) testują nową ścieżkę rowerową. (fot. iswinoujscie.pl )

We wtorek przy dawnym pasie granicznym w Świnoujściu otwarto nowy odcinek ścieżki rowerowej. Wstęgi przecinali prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz i burmistrz Herringsdorfu Klaus Kottwittenborg.

- To symboliczna ścieżka - stwierdził w czasie otwarcia burmistrz K. Kottwittenborg. Wraz z prezydentem Świnoujścia J. Żmurkiewiczem przeciął on wstęgę, a później obaj przejechali się rowerami wzdłuż nowo powstałego odcinka.

- To pierwsza ścieżka rowerowa przecinająca pas graniczny - zachwalał inwestycję Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia.

Symboliczna ścieżka

fot. iswinoujscie.pl

Ciąg pieszo-rowerowy o długości 260 metrów i szerokości 2,5 metra powstał na przedłużeniu ulicy Bałtyckiej obok plaży. Połączył on szlaki rowerowe po polskiej i niemieckiej stronie. Inwestycja warta 100 tysięcy złotych została zrealizowana po połowie z budżetu miasta Świnoujścia i Herringsdorfu. Ścieżkę od 8 sierpnia tworzyła firma z Herringsdorfu. Została ona wykonana z zagęszczonego i utwardzonego miału kamiennego.


komentarzy: 34, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-34 z 34

Gość • Czwartek [04.09.2008, 17:44:52] • [IP: 78.52.196.**]

Ogloszenie prywatne !! prosze nie kasowac. Kto ogoli malpe ? Zaplace 100 tysiecy lub poprosze o odszkodowanie.

sucker • Czwartek [04.09.2008, 08:37:12] • [IP: 91.103.31.**]

a co, rodzina twoja ? tez czerwony ?

Gość • Środa [03.09.2008, 23:21:54] • [IP: 93.94.184.**]

łatanie łatanie...tak jak dziury w ulicach...

Pikaczu • Środa [03.09.2008, 22:59:37] • [IP: 217.97.193.***]

ścieżka do blitzkriegu?

Gość • Środa [03.09.2008, 21:04:20] • [IP: 80.245.191.***]

NIE NO JANEK DO CHOLERY !! ALE ŻES PASUDNA KOZĄ ZAJECHAŁ, WSTYDZ SIĘ CHLOPAKU.POMYSŁ SCIEŻKI REWELKA

Gość • Środa [03.09.2008, 20:49:51] • [IP: 92.42.114.**]

sucker za prace sie wez to ci sie poprawi

sucker • Środa [03.09.2008, 19:35:46] • [IP: 194.212.14.**]

Jak widze tego czerwonego knura to robi mi sie nidobrze

Gość • Środa [03.09.2008, 19:21:33] • [IP: 83.21.15.***]

Ach ten żmurin jaki wielki organizator i utalentowany przedsiębiorca:) Buduje drogi rowerowe a dyrektorka muzeum nadal na stołku tak samo jak dyrektorka MOPR, która tępi własnych pracowników. Żałosny ignorant.

Gość • Środa [03.09.2008, 18:05:40] • [IP: 88.156.232.***]

Do gościa z 15, 07.Spoglądaj w lusterko i co widzisz?

Gość • Środa [03.09.2008, 16:28:39] • [IP: 88.156.234.***]

Popieram Goscia z 10.42! Jezdze ta sciezka na popoludniowe przejazdzki od kilku dni i uwazam ze jest super! Nie wszystko musi byc superrowne i wybetonowane! Malkontentom ciagle" rabek u spodnicy" przeszkadza.

Gość • Środa [03.09.2008, 16:18:08] • [IP: 217.97.199.*]

15 metrow sciezki a dalej piach i wyboje. .niemcy po swojej stronie nie zrobili nic..ale jedzie sie dobrze..fajna trasa...

Gość • Środa [03.09.2008, 16:07:54] • [IP: 217.97.199.*]

rowerku...masz s2wieta rację to nie jest drozka dla rowero kraweznik wystaje ponad 5cm..rowerem mozna przejsc..ale wozek z niepełnosprawnym...moze ktorys radny zapyta inzyniera miasta..kto to odbierał!!

ryynio • Środa [03.09.2008, 16:07:27] • [IP: 83.249.84.***]

sciezka rowerowa przy duzym kosciele jest wylozona tymi obrzydliwymi nieociosanymi kamieniami z deptaka, sciezka rowerowa powinna byc gladka takie kladzenie kamieni w poprzek jest glupota, jedynie gdy sie zjezdza z autostrad przed rondem kladzie sie w poprzek zeby wstrzasnac samochodem i obudzic kierowce,

Gość • Środa [03.09.2008, 16:06:20] • [IP: 88.156.234.***]

Czytajac rano ta informacje tak wlasnie myslalem, czy aby tam gdzies w tych chaszczach jakies poniemieckie miny sie nie czaja...

szpila • Środa [03.09.2008, 15:13:05] • [IP: 83.21.51.**]

A dzisiaj o 14.oo w rejonie nowej ścieżki radiowozy policji i patrol saperski na sygnałach.Ktoś minę podłożył? Bo nie wierzę żeby otwierano oficjalnie trasę mając świadomośc, że jest zaminowana. Byłaby to skrajna nieodpowiedzialnośc.!

Gość • Środa [03.09.2008, 15:07:38] • [IP: 80.54.123.***]

zmuro la cretino

Gość • Środa [03.09.2008, 12:52:06] • [IP: 195.205.239.**]

hehe ej dobra kij z tym ubiorem i ścieżką zerknijcie na rowery hehehe czyż nasz prezydent niema pięknego różowiutkiego rowerka??:)

rower • Środa [03.09.2008, 11:53:42] • [IP: 91.199.250.*]

Większość ścieżek rowerowych w mieście nie spełnia ustawowych wymagań technicznych. Ustawa mówi, że uskoki/nierówności nie mogą być większe od 1 centymetra. Bardzo ważna sprawa, która powinna być wreszcie poprawiona. Kto ze strony inwestora dokonał odbioru technicznego ? Pytanie do Urzędu Miasta. Może ktoś zna sprawę.

Gość • Środa [03.09.2008, 11:32:12] • [IP: 80.54.123.***]

Ta ścieżka to kpina. Tych głupców z magistratu trzeba rozpędzić na cztery wiatry.

Gość • Środa [03.09.2008, 11:14:44] • [IP: 88.156.234.***]

Heh :D mostu to się może doczekasz, ale tego miedzy wolinem a karsiborem :P

Gość • Środa [03.09.2008, 11:00:02] • [IP: 80.245.182.**]

Bardzo ładnie że się robi ścieżki ale i most też byśmy chcieli a tu na ten temat cisza.

Gość • Środa [03.09.2008, 10:48:53] • [IP: 194.165.41.**]

Popieram komentarz poniżej.

Gość • Środa [03.09.2008, 10:42:07] • [IP: 212.160.162.**]

Ścieżki rowerowe są fajne i Świnoujście też.

Gość • Środa [03.09.2008, 10:27:07] • [IP: 92.42.116.**]

ścieżki nie ma źle, ścieżka jest też źle. .. ludzie weźcie sie zdecydujcie czego chcecie

Gość • Środa [03.09.2008, 10:11:34] • [IP: 92.42.117.***]

Leniom nie chciał się zrobić na wprost. Są wywijasy i betony nie usunięte.

Gość • Środa [03.09.2008, 09:57:57] • [IP: 92.42.114.***]

ciekawe czemu burmistrze heningsdorfu ma zapiecie do roweru czyzby sie bal go zostawic w polsce bez zabezpieczenia :D

Gość • Środa [03.09.2008, 09:51:11] • [IP: 217.97.199.*]

nie wierzę 100tysiecy za 200m.sciezki??moja firma zrobiła by za 50...to gdzie reszte szmalu!!

Gość • Środa [03.09.2008, 09:48:25] • [IP: 217.97.199.*]

to mu najlepiej wychodzi..masakra, zenada!!

Gość • Środa [03.09.2008, 09:47:15] • [IP: 93.94.184.**]

Niestety to tylko podobno 15 metrów ścieżki utwardzonej...reszta bez zmian...

Gość • Środa [03.09.2008, 09:38:02] • [IP: 192.168.100.***]

Bardzo dobrze i oby tak dalej.Już miałam dość przepychania się rowerem po piachu

Gość • Środa [03.09.2008, 09:31:21] • [IP: 88.156.234.***]

O donioslosci chwili swiadcza stroje Wlodarzy.Burmistrz Heringsdorfu wie jak wielkopomne dla Nimcow to wydarzenie. Nasz prezydent traktuje to na luzie. Ale slupki graniczne to chyba postawiono, aby jakis Niemiec nie zapedzil sie do wiatraka, mowiac jak u nas (w Niemczech)w cesarskich uzdrowiskach jest ladnie...

Gość • Środa [03.09.2008, 09:30:22] • [IP: 92.42.117.***]

260 metrow sciezki z mialu kamiennego az za 100 tysiecy zloty ?? jestem w szoku

swinoujscianin33 • Środa [03.09.2008, 09:27:42] • [IP: 82.195.137.***]

wszystko ładnie pięknie mam nadzieje ze stalej przprawy tez sie doczekam oby tak dalej !!

Gość • Środa [03.09.2008, 09:23:16] • [IP: 80.245.184.**]

Chłopcy się bawią...eh...

Oglądasz 1-34 z 34
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■