POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Poniedziałek [01.09.2008, 18:25:10] • Świnoujście

Salmonella już na granicy świnoujskiego powiatu

Salmonella już na granicy świnoujskiego powiatu

fot. Sławomir Ryfczyński

Bałtyk w Międzyzdrojach jest już skażony niemal na całej długości plaży.

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kamieniu Pomorskim rozszerzył dziś zakaz kąpieli o kolejne 400 metrów, w sumie zamknięty jest prawie 2-kilometrowy odcinek. W wodzie nadal występuje salmonella.

- Woda jest pobierana w 13 punktach, salmonellę wykryliśmy w ostatnim, najbardziej oddalonym na zachód, graniczącym z powiatem świnoujskim - mówi zastępca powiatowego inspektora Anna Banasiak. Bakteria cały czas się rozmnaża.

Kolejne badanie wody za tydzień. Ograniczenia w kąpieli w Międzyzdrojach obowiązują od 7 sierpnia. Prawdopodobnie przyczyną skażenia są nieszczelne szamba na terenie bazy rybackiej, we wschodniej części plaży.

2008-09-01, 16:36: Sławomir Orlik


komentarzy: 38, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-38 z 38

Gość • Wtorek [02.09.2008, 23:57:36] • [IP: 93.94.184.**]

Przecież i tak koniec sezonu więc po co" bicie piany"...i tak pozamiatane...

Gość • Wtorek [02.09.2008, 22:16:31] • [IP: 80.245.187.***]

bo w miedzyzdrojach smierdzi gownem i wszystj\ko teraz idzie do nas. wlasnie poco jest plaza chyba zeby sie kapac jak za rok w wakacje niebedzie to wyczyszczone to debile rzadzaw tym swinoujsciu :]]

Gość • Wtorek [02.09.2008, 22:14:38] • [IP: 80.245.187.***]

niewiadomo skad ta salmonella powinni to usunac co moze za rok bedzie w calym swiecie i nigdzie niebedzie sie mozna kapac, nawet w domu ;//. . usuncie to gowno ze swinoujsciu a nie robicie jakies gowniane badania ;/ niektorzy na to nie patrza i sie kapia po co jest ta palza ze niemozna sie kapac ;]]

Gość • Wtorek [02.09.2008, 21:13:55] • [IP: 83.21.49.**]

Fajnie jutro pójdę dotknąć

Gość • Wtorek [02.09.2008, 20:49:17] • [IP: 217.97.193.**]

Międzyzdroje salmonellą a Swinoujście komarami wystraszą nie wczasowiczów bo ci już wyjechali ale mieszkańców.A może to sposób na salmonellę żeby do nas nie dotarła? A może pogromca komarów zainkasował forsę i odpuścił do następnego roku?

Gość • Wtorek [02.09.2008, 20:30:30] • [IP: 80.245.186.***]

episode... jak jesteś już taki inteligentny, to może sprzątałbyś po swoim psie w parku !

episode • Wtorek [02.09.2008, 19:10:37] • [IP: 92.42.118.**]

Nie widze w dalszym ciągu zadnego problemy w wyprowadzaniu psów, w godzinach np. wieczornych. Gdy na plazy jest 5 osób. Chyba ze ktos w tłum ludzi na plazy lezie jak idiote z psem. PIES PSU NA PLAŻTY NIERÓWNY. Tak jak pewnie panie kolego z paru postów nizej, jezdzi KOLEGA pewnie zawsze przepisowo? Ja wyprowadzam psa na plaze wieczorami, ide z nim przez park zdrojowy tam sie pies wysra i na plazy pozostaje plywanie po kije. Trzeba myslec aby umiec pobawic sie z psem nad woda i nie przeszkadzać innym. Ludzie rozsądku troche

Gość • Wtorek [02.09.2008, 18:02:03] • [IP: 217.97.193.***]

Burmistrz Międzyzdroj (teraz MiędzyGNOI) nie radzi sobie z tym problemem. Powinien dzień i noc pracować, by wyeliminować to gówno. Niedawno dostał potężną podwyżkę, łaski nie robi, od tego jest zeby dbać o miasto i jego wizerunek, ale burmistrza nie było, bo wybrał się na urlop. Już mu wyborcy dadzą urlop jak się patrzy. Bierzcie go sobie, świnoujszczanie, do siebie!!

Gość • Wtorek [02.09.2008, 15:08:47] • [IP: 212.160.162.**]

Świnoujście ma oczyszczalnię, która może oczyścić ścieki z całej wyspy Wolin. Niestety, Międzyzdroje wolą szamba.

Gość • Wtorek [02.09.2008, 13:27:19] • [IP: 92.42.117.***]

Wszystko TO DLATEGO ŻE NASZE MIASTA NADMORSKIE NIE MAJĄ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW>>CI CO MIESZKAJĄ NA DZIAŁKACH TEŻ SIĘ DO TEGO DOKŁADAJĄ-BO NIE MAJĄ SZAMB

Gość • Wtorek [02.09.2008, 10:58:14] • [IP: 80.245.177.***]

To zrobią coś wreszcie czy tylko będą patrzec jak płynie? Zamknąc baze rybacką i już. Nie można czegoś wrzucić i wykurzyc to dziadostwo?

Gość • Wtorek [02.09.2008, 10:52:27] • [IP: 217.97.199.*]

dlaczego oni tam w tych Miedzyzdrojach nic nie robią z tym gownem..tylko pobierają prubki...to jakis koszmar...a kundle precz z plazy!!

Gość • Wtorek [02.09.2008, 09:16:55] • [IP: 80.245.186.**]

epizode - nie" odpierdolimy" sie od psow na plazy do poki beda sobie chodzily tam gdzie maja zakaz

Gość • Wtorek [02.09.2008, 08:40:29] • [IP: 195.117.222.***]

No i dobrze niech ta salmonella dojdzie do Niemiec to Polska wtedy zaplaci za zanieczyszczanie Baltyku Unii. Czekajcie dalej i bierzcie probki. Powodzenia.

Gość • Wtorek [02.09.2008, 08:31:12] • [IP: 195.117.222.***]

W kraju cywilizowanym nie ma wstepu psow na plaze ktora jest dla ludzi, jest zakaz picia alkoholu na plazy i zakaz przynoszenia butelek ze szkla na plaze. Sa znaki przed wejszciem na plaze. Patrol jezdzi po plazy i pilnuje porzadku. Jak zlapie kogos z butelka to leci mandat. Tutaj odwrotnie, wiec o co chodzi ze jest salmonella, brud i balagan. Po wypiciu piwa zostawia sie butelki na plazy bo trudno juz wrzucic ja do kosza a najlepiej ja rozbic aby ktos w nia wszedl. Banda debili rzadzi tym miastem. Nie mam slow. Rekreacja to ochlac sie bo nie ma innych rozrywek w tym miescie. Dlatego dorastajaca mlodziez ma tylko jedno w glowie: chlac i cpac. To jest smutny obraz tego miasta. Apartamentowce tu pasuja jak kwiat do korzucha. Mam nadzieje jednak ze wladze miasta sie obudza i zaczna dzialac na korzysc tego" kurortu".

zezol • Wtorek [02.09.2008, 07:18:41] • [IP: 80.54.123.**]

która to jest ta salmonella? - ta żółto-czerwona, czy wyłapali ją do beczek ?

kierowca • Wtorek [02.09.2008, 03:24:53] • [IP: 84.70.136.***]

W cywilizowanym kraju taka sprawa bylaby juz zamknieta.Ale przeciez nie u nas;)W Polsce potrafia pobierac probki i spokojnie patrzec jak sie rozmnazaja zarazki zamiast zamknac zrodlo!Przeciez to wyglada jak przygladanie sie pozarowi!Zamiast gasic ogien-patrza i zadja raporty co znowu ogien strawil i co ma ramiar za chwile pochlonac.Przeciez to czysty idiotyzm-kretynizm, debilizm-bark mi slow.I tak jest ze wszystkim !Dla tego wyjechalem bo patrzec nie moglem na te mordy, sluchac nie moglem tych lbow, ale komentowal bede zawsze-bande idiotow:D

Gość • Wtorek [02.09.2008, 03:05:43] • [IP: 80.245.187.***]

No to i my mamy szlaban na kąpanie w morzu

Gość • Wtorek [02.09.2008, 00:51:49] • [IP: 87.194.61.***]

A moze to ktos skorupki jajek wrzucil do wody?

Gość • Wtorek [02.09.2008, 00:11:04] • [IP: 92.42.118.**]

i dlaczego nikt nie pisze o rozbiórce starych torów kolo kapitanatu, mam nadzieje ze zostaną przekazane Milosnikom. ... :P

Gość • Wtorek [02.09.2008, 00:07:48] • [IP: 92.42.118.**]

i jeszcze jedno ludzka dupa sra do kibla od bardzo niedawna, a niektorym to juz sie *

episode • Wtorek [02.09.2008, 00:07:07] • [IP: 92.42.118.**]

Odpierdolcie sie od psów na plaży. Niektórzy to widza w tym paranoidalne sceny z" Dnia Świra"

Gość • Wtorek [02.09.2008, 00:05:32] • [IP: 92.42.118.**]

Jesli doplynie do Swinoujscia, prezydent powinien wystąpić o odszkodowanie do miasta Miedzyzdroje i powinien w normalnym kraju je dostac !! Za brak działań ze strony włodarzy Miedzyzdroji w celu zapobiegania dalszym skazeniom morza

ryynio • Poniedziałek [01.09.2008, 23:20:24] • [IP: 83.249.84.***]

te szambo zanieczyscilo i dalej zanieczyszcza wody gruntowe, nikt nawet nie zna skali zjawiska...wszedzie indziej zamknieto by zródlo zanieczyszczenia, wypompowano szambo, wybudowano nowe, lub zrobiono nowa wylewke betonu, ale widocznie baza rybacka wazniejsza od turystów...jak im za rok znowu salmonella sie pojawi tym razem juz od maja...to wtedy moze zamkna ta baze rybacka..., teraz tylko czekac jak salmonella iinne skazenia pojawia sie w kranach...beda mieli wode z beczkowozu

Gość • Poniedziałek [01.09.2008, 22:55:28] • [IP: 92.42.118.***]

Dotykać można, kąpać się też można tylko nie wolno pić tej wody, bo tylko w ten sposób można się zarazić salmonellą

Gość • Poniedziałek [01.09.2008, 22:37:43] • [IP: 83.21.41.***]

no to zajeb*****

Pikaczu • Poniedziałek [01.09.2008, 22:23:59] • [IP: 217.97.193.***]

Fajnie jutro pójdę dotknąć

Gość • Poniedziałek [01.09.2008, 21:33:29] • [IP: 217.97.199.*]

No jesli szamba są nieszczelne, to można coś z tym zrobić, na co czekają?? I zaraza te psy na plaży!

Gość • Poniedziałek [01.09.2008, 21:31:09] • [IP: 77.114.76.***]

Ciekawe, czy to przejdzie przez kanal/Swine?

Gość • Poniedziałek [01.09.2008, 20:56:58] • [IP: 78.88.114.***]

Moim zdaniem osoby ktore cenią sobie porządek i maja odrobinę kultury powinni zwracać nagminnie uwage burakom wszelkiej maści. może jak burak jeden z drugim usłyszy upomnienie to przynajmniej zastanowi sie zanim wejdzie z psem na plażę, zanim zostawi butelke na plazy itd. Nie zwracając uwagi, polskie buraki sa przekonane że tak ma byc. Ogłaszam ogolnonarodowa akcje" Zwracajmy uwagę brudasom, cfaniakom, wandalom i wszelkiej maści ludziom którzy zostali pokrzywdzenie przez tyle lat dziadostwa w komunie, przeciez ich nikt nie nauczyl porzadku, i oni również swoje dzieci nie nauczą. My musimy to zrobić. Wzywam wszystkich ludzi którym na sercu leży aby ten kraj wyszedł z gównianego dziadostwa, zwracajmy dziadom uwagę !! tylko to nam zostało.

Gość • Poniedziałek [01.09.2008, 19:52:36] • [IP: 217.97.199.*]

Bonzo...jestem ZA!!daj namiary..mam propozycje załuzmy . .POLSKIE Towarzystwo Puszczonych z Torbami!!

Gość • Poniedziałek [01.09.2008, 19:47:47] • [IP: 92.42.118.***]

teraz połączy sie z naszą i będzie git :) w ten sposób załatwimy niemcy!! Palmiry pomścimy

Gość • Poniedziałek [01.09.2008, 19:47:04] • [IP: 217.97.199.*]

ju8z cała polska wie ze zatrulismy Bałtyk gownami??nastepny sezon mamy z głowy..ale fakt tre psy na plazy...to sodomia i gomoria!!hi, hi

Gość • Poniedziałek [01.09.2008, 19:34:39] • [IP: 92.42.112.***]

do gościa z 18:50. I tu masz rację. Zobacz te obesrane kundle na plaży z paniusiami, które mają słomę w butach. Załatwiają się na plaży albo polują na ptaki.

Gość • Poniedziałek [01.09.2008, 18:57:04] • [IP: 195.117.222.*]

na ten wredny naród salmonella to mało...

Gość • Poniedziałek [01.09.2008, 18:50:59] • [IP: 78.88.114.***]

ten kraj to jednak wielkie gówniane dziadostwo. Ludzie nie dbaja o czystośc, są wulgarni. Aby tylko kogoś wydymac. Smród i brud i na dodatek wandalizm. I za kogo my sie uważamy. Blizej nam do rumunów niż do europy zachodniej. To że jeździmy dobrymi brykami i nosimy markowe ciuchy to nie wszystko. W wiekszości polaków brak elementarnych zasad kultury. Przekonałem sie o tym niejednokrotnie. Jaki kraj tacy ludzie i odwrotnie.

Gość • Poniedziałek [01.09.2008, 18:33:26] • [IP: 88.156.234.***]

Probkio wody powinny byc badane codziennie a nie co tydzien.Dotyczyc to powinno, w zwiazku z zagrozeniem rowniez na Swinoujskich plazach

Gość • Poniedziałek [01.09.2008, 18:32:38] • [IP: 80.245.188.**]

w swinoujsciu na muszli tez wylewaja szamba wiadrami na wydmy i wszytsko jest oki :) wiec nie dziwmy sie jak u nas tez to znajda w wodzie i nie zwalajmy wszystkiego na miedzygnoje i zacznijmy sie martwic o naszych szambiarzy :)

Oglądasz 1-38 z 38
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■