POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [26.02.2020, 08:30:19] • zachodniopomorskie

Wspólne działania dla bezpieczeństwa

Wspólne działania dla bezpieczeństwa

Wicemarszałek Tomasz Sobieraj i Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji Marek Jasztal 25 lutego podpisali umowę, na wsparcie działań związanych z bezpieczeństwem, środkami z budżetu województwa(fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego )

Podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w regionie to ważne zadanie dla samorządu województwa, które realizuje także poprzez wspólne działania z zachodniopomorską policją. Wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj i Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie Marek Jasztal podpisali 25 lutego br. umowę, na mocy której do Komendy Wojewódzkiej Policji trafi 40 tys. zł.

- Od lat współpracujemy z zachodniopomorską policją, wspierając środkami z budżetu województwa ich działania. Chcemy, żeby dzieci, dorośli i seniorzy oraz turyści wypoczywający w naszym województwie, szczególnie w okresie letnim, czuli się bezpiecznie – mówi wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

Podobnie jak w poprzednich latach przekazane policji środki z budżetu województwa zachodniopomorskiego pozwolą na realizację programów profilaktycznych: „Bezpiecznie nad morzem”, „Bezpieczny Senior”, „Bezpieczny Przedszkolak”, których celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa oraz na przeprowadzenie szkoleń funkcjonariuszy pododdziału kontrterrorystycznego.

W ramach programu „Bezpieczny senior” policjanci prowadzą warsztaty edukacyjne dla seniorów, związane z zagrożeniami życia i zdrowia w najbliższym otoczeniu. Podejmowane są takie zagadnienia jak zabezpieczenie mieszkań przed włamaniem, metody okradania osób starszych, ekonomiczny aspekt bezpieczeństwa, przemoc wobec osób starszych, pomoc sąsiedzka.

„Bezpieczny Przedszkolak” – to spotkania policjantów z przedszkolakami w domach kultury oraz spotkania plenerowe z przedstawicielami pokrewnych służb i instytucji zaproszonych do współpracy przez policję – np. Straży Miejskiej. Celem projektu jest uświadamianie dzieci jak uchronić się przed zagrożeniami, ale również jak prawidłowo postąpić w obliczu niebezpieczeństwa. W trakcie spotkań przekazywane są materiały edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa dzieci w wieku przedszkolnym – ulotki, informatory. Ważnym elementem jest edukacja prawna rodziców przedszkolaków w zakresie odpowiedzialności za postępowanie ich dzieci.

Program „Bezpiecznie nad morzem” realizowany jest co roku w wakacje w miejscowościach wypoczynkowych na terenie powiatu gryfickiego, kamieńskiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, sławieńskiego oraz miasta Świnoujście czyli wszędzie tam, gdzie w czasie wakacji służbę pełnią policjanci OPP w Szczecinie. Głównym celem projektu jest edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Dodatkowo w ramach kampanii policjanci przekazują mini pakiety do resuscytacji.

Na tego typu działania od 2008 roku Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego z budżetu województwa przekazał KWP Szczecin łącznie ponad 1,5 mln zł.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uwaga! Gołoledź i oblodzenie w Zachodniopomorskiem – trudne warunki na drogach od dziś, godz. 8:00. Intensywne opady marznące mżawki i deszczu utrudnią poruszanie się pieszym i kierowcom. Zachowaj ostrożność – śliskie chodniki i jezdnie! ■ We wtorek 14 stycznia 2025 r. o godzinie 9.00 na placu Rybaka w Świnoujściu rozpoczną się uroczystości pamięci ofiar katastrofy promu m/f „ Jan Heweliusz”. To największa morska tragedia w powojennej Polsce. Zginęło w niej 55 osób, w tym 35 pasażerów i 20 członków załogi. O godzinie 9.00 zabrzmią tyfony i syreny na statkach oraz okrętach stojących w świnoujskim porcie ■ W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się dziś (sobota) posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematami przewodnimi były trudna sytuacja meteorologiczna w naszym województwie oraz ognisko pryszczycy, które wykryto u bydła w przygranicznym powiecie Maerkisch-Oderland. W związku z tym ostatnim, na granicy specjalnym nadzorem zostaną objęte transporty zwierząt z Niemiec ■ Rozpoczęły się prace nad budową ulicy Nowojachtowej w Świnoujściu, która ma połączyć ulice Jachtową i Uzdrowiskową. Inwestycja budzi wiele emocji, a zdania mieszkańców są mocno podzielone. Powód? Droga przebiega przez mocno zadrzewiony teren parkowy, graniczący z Parkiem Zdrojowym, stanowiący naturalne schronienie dla licznych zwierząt, takich jak sarny, lisy czy króliki, oraz pełniącym funkcję naturalnego filtra powietrza dla Świnoujścia ■